Laptop do 1500 zł

Witam,

jakiego laptopa polecacie do 1500 zł? Ma być mały (najlepiej jakiś 10" lub deczko większy). Zastosowanie: muzyka, filmy…

Dobrym wyborem będzie EEE PC 1000H?

chodzi ci o notebooka :?:

10’’ do 1500zł to się nazywa netbook i zwyczajowo nie posiada napędu DVD. Rozumiem, że jesteś świadomy, że filmów z płyt już sobie nie obejrzysz?

http://pclab.pl/art34404.html

10" to netbook, a nie laptop. Jeżeli ma być przeznaczony do muzyki i filmów, nie wiem skąd taki akurat wybór. Oglądanie filmu na 10" nie jest komfortowe, słuchanie muzyki na integrze w takim netbooku również. Poza tym netbooki nie posiadają napędu DVD, więc konieczny byłby zakup dodatkowego zewnętrznego DVD-RW co podniesie kwotę o ok. 200-250 zł. W tej sytuacji zakup netbooka przestaje mieć sens. Dlaczego zdecydowałeś się akurat na netbooka? Do czego jeszcze chcesz go używać?

Polecam EEE PC 1000H ewentualnie MSI WIND.

To nie ma być dla mnie. Kolega kolegi napisał do mnie i prosił o pomoc. Ja mu od razu odpowiedziałem chodź się na tym za bardzo nie znam, aby dołożył 500 zł i kupił lepszego laptopa.

On chciał na tym grać jeszcze - oczywiście powiedziałem mu, że nie pogra bo to za słabe jest.

Co do filmów - “po co ludzie kupują LCD ponad 30”?" - takie było moje pytanie.

Co do tego, ze DVD nie będzie to nie wiedziałem…

Tak więc jakieś konkretne propozycje do 1500 zł jakie są? ;>

Radziłabym najpierw skonsultować z kolegą ten zakup, gdyż jego oczekiwania co do tego sprzętu nijak się mają do jego wyposażenia - brak napędu DVD, zintegrowana grafika, Intel Atom 1,6GHz - z pewnością na tym nie pogra (chyba jedynie w pasjansa), oglądanie filmów będzie męczące dla oczu, słuchanie muzyki jakoś ujdzie. To świetny mobilny komputer, ale jako uzupełnienie dla posiadanego już komputera. Mały ekran nadaje się do prostych prac biurowych, odbierania poczty, surfowania po Internecie i komunikacji np. GG i nic poza tym. Dochodzi jeszcze dość małych rozmiarów klawiatura, którą dość trudno się obsługuje.

Cyt. NEXT 10/2008 - Gadżet czy notebook?

“Najnowsze komputery są produkowane z procesorami Intel Atom. Na razie dostępny jest tylko jeden model z tej rodziny – N270 z zegarem 1,6 GHz, 512 KB pamięci podręcznej drugiego poziomu i szyną FSB 533 MHz. Atom N270 to jednordzeniowy procesor z technologią HyperThreading. Z powodu licznych uproszczeń architektury wydajność procesora nie jest imponująca. Choć w większości przypadków Atom N270 jest zaledwie o kilka procent szybszy od Celerona-M 900 MHz, to jednak wygrywa z nim w testach wykorzystujących wielowątkowość. Znacznie lepiej radzi sobie także z odtwarzaniem filmów – może płynnie odtwarzać obraz w formacie 720p. Obecnie jest to najlepszy procesor, jaki może znaleźć się w netbooku”.

Daj mu parę rzeczy do przeczytania, zanim się zdecyduje na taki zakup.

http://komputer.wieszjak.pl/poradnik-za … booka.html

http://www.nextmag.pl/index.php/artykul … -netbookow

http://www.nextmag.pl/index.php/artykul … racy-temat

Lepiej dołożyć 200 zł i mieć pełnowymiarowego notebooka Acera: http://www.ceneo.pl/2283574

Jeżeli jednak kolega stwierdzi, że netbook to sprzęt, jakiego oczekuje:

http://www.allegro.pl/item647801849_asu … a_ken.html

http://www.allegro.pl/item642849178_msi … in_xp.html

http://www.allegro.pl/item647165894_hp_ … _wroc.html