Laptop do 1500zł

Witam.  Chce zakupić laptopa do 1500zł do codziennego użytku.  Internet,  filmy, muzyka oraz na jedną grę World of tanks.  I conajmiej 500GB dysku ponieważ ja musze mieć duży dysk i szybki.  Marka nie ma znaczenia. Pozdrawiam 

Z Windowsem czy bez systemu?

Z Windowsem

Ciężko z nowych laptopów znaleźć dobrą pozycję do podanej kwoty, aby umożliwić płynną grę w WoT, jednakże przekopując się przez sieć natrafiłem na następujący model HP 15,6" HD i3-4005u gf 820m Win 8.1. Notebook przekracza wspomniany budżet o ~70 zł, ale wydaje się rozsądnym produktem. Ewentualnie tańszy laptop, mieszczący się w podanej kwocie Toshiba satellite c55d 15,6" HD AMD A8-6410 WIn 8.1

Ogólnie z tego co kojarzę, to WoT opiera się na pojedynczym mocnym rdzeniu (chyba, że była jakaś aktualizacji silnika gry), stąd pod tym względem lepiej wypada procesor intela. AMD osiąga trochę lepsze wyniki w wielowątkowych testach. Co do karty graficznej, to gf 820 pomimo przeciętnej wydajności to i tak osiąga wyniki prawie 2x lepsze od radeona r5. 

Jeżeli interesuje Cię porównanie procesorów i kart graficznych, to rzuć okiem na dwa linki: Ranking procesorów mobilnych (321/357) oraz Ranking kart graficznych (290/399). Z racji tego, że nie znalazłem sposobu na stworzenie odnośnika do zawężonych wyników, stąd w nawiasach podaje pozycję poszczególnych układów. Recenzji podanych laptopów nie szukałem, więc można było by jeszcze spróbować znaleźć jakieś testy (o ile są).