Laptop do 1600 zł

Witam! 
Powiedzcie mi czy w cenie DO 1600 zł ,dobrze celuje w taki sprzęt jak :

Lenovo IdeaPad 100 15
4GB ram
500 GB dysk 
Intel pentium 1.9 GHz
nVidia GeForce 920M

Lenovo IdeaPad 100 15 IBD
4GB ram
1000GB dysk
intel core i3 5005u
Intel HD Graphics 5500

Póki co mam na oku te dwa laptopy  ze szczególnym uwzględnieniem pierwszego z nVidią. Ale mam też kilka pytań. 

  1. Czy odczuje różnice kiedy wybiorę innego laptopa który będzie miał nVidię/amd+intel HD ?
  2. Czy jest znacząca różnica miedzy tymi trzema kartami graficznymi w laptopie z tej klasy ?
  3. Czy taki laptop wystarczy do zagrania w HearthStone?

A może po prostu polecili byście innego laptopa w takiej cenie ? Ale chyba będę upierał się prze Lenovo tak czy inaczej.

Laptop z systemem czy bez?

 

ad 1 tak

ad 2 tak

ad 3 raczej tak

Tak windows10 posiada jeden i drugi. 

Ale kolega się za bardzo nie rozpisał na temat tylko “tak, tak” więc rozwinę trochę pytanie przynajmniej jedno :slight_smile: .

 

Którą konfigurację lepiej wybrać nVidia + intel HD czy amd + intel HD , a może czy wystarczy sama nVidia?

Przeglądam sobie teraz Twoje zestawienie  polecanych lapków Gajwer i widzę że ten sam laptop u Ciebie  czyli IdeaPad 100-15 3825U w opisie x-kom na podane " Grafika: + Intel HD Graphics, NVIDIA GeForce 920M" a w opisie sklepie w którym chciałem kupić (RTVeuroAGD) jest “Grafika   nVidia® Georce 920M” czy to błąd wystawiających przedmiot i tak naprawdę oba te laptopy są identycznej konfiguracji ?

 

Zdecydowanie nvidia - integra zawsze jest :slight_smile:

 

Bład opisu na 99% :slight_smile:
Raczej tak ale warto wrócić uwagę ze te laptopy sprzedawane sa z grafika 1 Vgram i 2 vgram

Nie do końca wiem co to jest 1vgram i 2vgram :p 
A może po prostu lepiej zakupić w tej cenie stacjonarnego pc ? Tak z ciekawości popatrzyłem na pc lenovo za 1400zł z parametrami:

 

Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa)

AMD A8-7600 (4 rdzenie, od 3.10 GHz do 3.80 GHz, 4 MB cache)

Grafika: NVIDIA GeForce GT 730

Pamięć: 8 GB (DIMM DDR3, 1600 MHz)

Dysk: Express Cache 8 GB, 1000 GB SATA 7200 obr.

No chyba , że udało by się zrobić jakiegoś składaka do 1500 zł …

Pamiec grafiki lepiej zeby miała 2 GB jest wydajniejsza.

 

PC zawsze będzie wydajniejszy ale nie masz mobilności :slight_smile:

nie wiem czy w ogóle jest się nad czym zastanawiać za takie pieniądze to nie ma sie co oszukiwać że dostane coś sensownego co obsłuży chociażby Fallout4 bo wiem że nie dostanę hyh. No chyba że na tym stacjonarnym co podałem przykład pójdzie fallout 4 na choćby niskich detalach to był bym happy.