Laptop do 1600zł

Witam 

Na święta chcę sprawić matce laptopa ponieważ 6 letni samsung jest już strasznie zużyty. Laptop będzie jej służył do internetu, muzyki oraz worda.

W tym dziale znalazłem dwa polecane modele w kwocie do 1600zł.

Ten Dell

lub 

Ten Acer

Nie potrzebuję systemu. Czy w tej cenie znajdzie się coś lepszego? A jeśli nie to na który byście się zdecydowali?

 

 

Bo np. z alternatyw znalazłem takiego Asus-a ale czy procek nie jest troszkę słabawy, a wykonanie tandetne?

Jest jeszcze pełno lenovo, ale to same plastiki chyba? Btw. zastanawiam się czy jest sens brania laptopa z dedykowaną grafiką jak ona kompletnie w nic nie gra. Bo ciężko znaleźć coś co jest w miare szybkie (procek,dysk) oraz dobrze wykonane. Bo ciężko chyba znaleźć coś z aluminiową obudową ew. małymi wstawkami, oraz prockiem i3 i5

Na laptopy z procesorami “N” nie patrz, bo są słabe.

Jeżeli chcesz SSD, to najtańszą opcją jest HP 250 G3 z i3-4005U za 1099 zł w OleOle i dokupienie SSD ADATA SP920 128 GB za ~210 zł.

Trochę drożej są:

  • Lenovo B50-80 i3-4030U/4GB/500
  • Acer Extensa EX2510 i3-4005U/4GB/500/DVD-RW

Dedykowana grafika jest zbędna jeżeli nic nie będzie grane. Zwiększa tylko temperatury i pobór prądu.

Najsłabiej z tych 3 wykonany jest HP, a najlepiej Acer.

A powiedz mi, do tego acera wchodzi zwykły sata3 jak do PC czy należy kupić specjalny dysk pod lapki?

No i jaki dysk byłby do tego najlepszy względem cena/wydajność bo wydaje mi się, że 120gb nawet starczy

W laptopach są dyski 2.5", a w stacjonarnych 3.5". SSD są tylko w rozmiarze 2.5".

ADATA SP920 128 GB (210 zł). Wydajność tego dysku powinna Ci wystarczyć. Jeżeli chcesz dokładać, to jest promocja na Transcend SSD370 256 GB https://polecanelaptopy.wordpress.com/2015/12/14/dysk-transcend-ssd370-256-gb-za-309-zl

To teraz mam dylemat brac 128 lub dokładać 100wke do tego :E