Laptop do 1800 zł. bez bloku numerycznego


(Miszkurka2000) #1

Szukam laptopa do 1800 zł. bez bloku numerycznego

(bo nie używam, nie lubię i zwykłą klawiaturę też mam taką) - no ale nie koniecznie :slight_smile: ale dobrze by było :slight_smile:

Przeznaczenie: użytek domowy, jako stacjonarny na stałe podłączony do prądu (więc czas pracy na baterii nie odgrywa większej roli bo praca bateryjna będzie zastępowała UPS-a), nie do gier, oglądanie filmów, czytanie w internecie, e-booki, audiobooki, przetwarzanie rozproszone i praca 24 godziny na dobę ...

Co bym chciał: (wiem że nie wszystko się da więc może jakieś inne propozycje)

  • dysk 7200 obrotów (nie musi być gigantyczny)

  • ekran matowy LED

  • 17 cali, rozdzielczość (nominalna) 1280x800 by wystarczyła i byłoby super (jak coś to zawsze mogę zmienić w ustawieniach)

  • grafika może być zintegrowana chociaż wolałbym Nvidie bo lubię CUDO-wać :slight_smile:

  • procesor raczej szybki żeby za 3 lata nie kupować nowego sprzętu

  • szybka pamięć i tak ze 4 GB

  • czytnik kart SD

  • kamera (nie musi być HD), mikrofon (czasami jest umieszczony w górnej klapie u góry i wtedy nie łapie niepotrzebnie szumu i klikania)

  • wi-fi

  • jeśli już będzie Windows 7 to OK

BARDZO WAŻNE: musi być cichy (może ktoś ma własne doświadczenia to byłbym wdzięczny)

Jeśli jednak ktoś może zaproponować dobry sprzęt w cenie wyższej tak do 300 zł. to też wezmę to pod uwagę.

Będę naprawdę wdzięczny za pomoc.

PS. Zapomniałem dodać że nie jestem przekonany do procesorów AMD ale może to mój błąd.


(Spam) #2

Dysk z 7200 obrotami ciężko będzie dostać, szczególnie za tę cenę. Matowa matryca jest droższa i teraz montuje się ją zasadniczo w biznesowych notebookach. Jeśli bardzo ci zależy na matowej matrycy, to zainteresuj się serią Dell Vostro – przy czym tutaj znów pojawia się problem z ceną (porównaj np. X-KOM, gdzie ceny są relatywnie niskie: http://www.x-kom.pl/szukaj/vostro).

Natywna rozdzielczość dla 15,6-calowych ekranów w laptopach to 1366×768 pikseli, kiedyś bardziej standardowe było właśnie 1280×800, ale dla producenta im bardziej „panoramiczna” matryca, tym lepiej, bo koszt jej wyprodukowania jest niższy. Przy 17 (zazwyczaj 17,3) calach natywną rozdziałką jest 1600×900 px. I nie ma za bardzo opcji w postaci „jak coś to zawsze mogę zmienić w ustawieniach”, bo nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale w ekranach LCD rozdzielczość natywna to tak naprawdę „jedyna słuszna” i po ustawieniu jakiejkolwiek innej obraz będzie zwyczajnie rozmazany.

Musisz też pójść na jakiś kompromis – zwykle lepszy procesor w lapku jest montowany kosztem karty graficznej (albo odwrotnie). Powinieneś zdecydować się, co tak naprawdę jest dla ciebie priorytetem. Preinstalowany system Windows to też różnica w cenie (ok. 200-400 zł), bierz to pod uwagę.


(Miszkurka2000) #3

Znalazłem coś takiego

http://www.komputronik.pl/product/11913 ... 86EA_.html

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... bhtml#opis

W ofercie Biedronki :slight_smile: widziałem E-Machine za (nie pamiętam ale poniżej 2 tysięcy grubo) 17" ... i niestety nic więcej nie wiem o tym laptopie.

Na moim 22" LCD pomimo ze jego rozdzielczość to 1680x1050 mam ustawioną 1280x800 ze wspomaganiem Nvidia (użyj skalowania NVIDIA) i nie narzekam.


(DarkPeter) #4

emachines EMG-630 z aktualnej promocji w Biedronce :slight_smile: ->http://www.biedronka.pl/oferta/artykuly_przemyslowe/oferta_tygodnia/