Laptop do 1850zł

Witam,

chcę kupić laptopa głównie do lekkich zadań (internet, Office, itd.) lecz chciałbym też żeby praca była płynna i szybka oraz jakiś zapas mocy na przyszłość nie zaszkodzi.

Na początku byłem zainteresowany Lenovo G510 z i3 4000M takim jak tu: Lenovo G510

Potem zauważyłem że ostatnio Lenovo wypuściło nowy tani model Ideapad 100 (z nieco słabszym 5005U). I teraz mam dylemat. Oferty, które biorę pod uwagę:

1. Ideapad 100 - 1879zł - i3 5005U 4GB RAM 120SSD + HDD(zewnętrzny) - najdroższy ale z dyskiem SSD więc powiniem nadrobić słabszy procesor z nawiązką. Nie jestem jednak pewien czy opłaca się dopłacać do SSD bo nie wiadomo jaki to jest model. Jeśli ktoś wie jakie dyski dokłada do laptopów X-kom to proszę o informację. Dodatkowo torba i mysz.

2. Ideapad 100 - 1799zł - i3 5005U 8GB RAM 1TB HDD - jeśli nie opłaca się SDD to może 8GB RAM? Dawno nie używałem Windowsa więc nie jestem pewien czy obecnie 4GB to absolutne minimum czy jednak rezerwa zostaje. Torba, mysz i McAfee w zestawie.

3. Ideapad 100 - 1699zł - i3 5005U 4GB RAM 1TB HDD - jeśli ani SSD ani 8GB nie zrobi większej różnicy to chyba ten wybór będzie najbardziej opłacalny. Torba, mysz i McAfee w zestawie.

 

W necie nie ma zbyt wiele informacji o tym Ideapad 100 (jeśli są to dla wersji z Pentium 3450N). Jaki Wy byście wzięli z tych 3? A może jednak wrócić do G510 (jakby nie było sporo osób go polecało/poleca). A może jeszcze jakiś inny model?

 

Dzięki za pomoc.

G510 już nie jest dostępny.

Do Twoich wymagań wystarczy i3-U, 4 GB RAM i SSD 120 GB (pod warunkiem, ze nie jest to Kingston, Intel albo jakiś inny staroć). Pentium N będzie za słaby.

Jeżeli chodzi o gratisy, to mysz Shiru można porównać do myszy za 5 zł z marketu. Torba Shiru też jest wykonana z najtańszych materiałów.

Torby targusa - bdb jakość za niewielkie pieniądze.