Laptop, do 2,2k, gry (CS GO + FIFA 17) + internet

Witam, szukam laptopa do 2000 - 2200 zł, ew. do 2500 max jeśli będzie duży przeskok jakościowy, z przeznaczeniem na gry CS GO i FIFĘ 17 (oczywiście, wiem, za tą cenę to pewnie ledwo minimalne wymagania, ale ja nie chcę mieć 200 fps, ważne żeby dało się pograć) + korzystanie z internetu.

Posiadam nowy dysk HDD WD3200BEKT 320GB SATA 7200 16MB SCORPIO BLACK, więc mogę go ewentualnie zamontować, gdyby w kupowanym laptopie był słabszy lub padł, dlatego wolę, by laptop miał dysk HDD.

Jeśli w tej cenie nie ma żadnych nadających się nowych laptopów, to ewentualnie może być jakaś używka, ale nie żebym musiał znowu po roku czy dwóch kupować nowego, bo ten się rozleci.

I jeszcze jedno (nie znam się na tym, więc pytanie może być głupie). Interesuje mnie tylko win7, a nie wiem czy zdarza się coś takiego, że laptop obsługuje np. tylko najnowsze systemy a starsze już nie? Jeśli nie ma takiego problemu, to nie było pytania.

Dzięki za pomoc i propozycje :wink:

Minimum jakie potrzebujesz to GeForce 940MX i jednocześnie maksimum ze względu na budżet.
Niestety MX150, który miał go zastąpić, na razie jest dopiero w laptopach od 3 tysięcy.

Kup po prostu to co będzie ci się podobać, byle była ta grafika.

Tylko Windows 10, nie słuchaj głopot o szpiegowaniu.
Na szczęście w sprzedaży zostały tylko laptopy z procesorami Skylake i KabyLake, na których nawet trudno zainstalować system, nie mówiąc o stabilnej pracy, więc będziesz musiał się przełamać :slight_smile:

Jakim szpiegowaniu? Nic nie słyszałem. Ja chcę win7 bo jak patrzę na win10 u kogoś i próbuję tam coś znaleźć to mi się niedobrze robi i prędzej czy później taki laptop by wylądował za oknem :wink:

Jeśli chodzi o ram to chyba 8 GB, więcej też ciężko będzie w tej cenie ogarnąć?

A procesor? Szczerze na procesorach nie znam się w ogóle i jak patrze na te wszystkie cyferki i literki, to nie wiem co jest ok a co słabe

Poużywasz sam w domu, to po 2 dniach zobaczysz, że wszystko jest intuicyjne, a Win7 to archaiczny system.

8GB zmieści się budżecie.

Jeśli chodzi o procesory, to dokładając 50zł ponad 2200zł możesz zyskać 0,4Ghz (Lenovo 320), czyli 20%, całkiem sporo.
https://www.x-kom.pl/g-2/c/1522-notebooki-laptopy-15-6.html?sort_by=price_asc&f[37][67441]=1&f[58][from]=8

Za to Acery mają taką zaletę, ze posiadają gniazdo m.2, więc można w przyszłości kupić tani SSD 120GB na system.
Przy czym model Acera z lepszym CPU kosztuje 2350zł.

Biorąc pod uwagę, że CPU jest przylutowany na stałe, to brałbym model z Core i3-7100U, a czy potrzebujesz m.2, to już kwestia twoich preferencji.

Właśnie mam pytanie o ten procesor. Tutaj mamy i3 7-ej generacji 2x 2.4 Ghz, zaś wymagania minimalne FIFY 18 mówią o i3 5-ej generacji 2x 2.9 Ghz. Czyli tutaj mamy dwie generacje wyżej, ale po 0.5 Ghz na rdzeniu mniej. Czy ten procesor da radę?

W artykule morele.net zestaw i3-6100U(2,3Ghz)+940MX osiągnął:

Rocket League – low: 100 fps, medium: 30 fps, high: 20 fps,
Farming Simulator 17 – low: 120 fps, medium: 80 fps, high: 30 fps,
FIFA 17 – low: 110 fps, medium: 80 fps, high: 40 fps,
Rainbow Six Siege – low: 75 fps, medium: 45 fps, high: 20 fps,
Overwatch – low: 70 fps, medium: 45 fps, high: 20 fps.

https://www.morele.net/wiadomosc/intel-core-i3-6100u-w-laptopie-wydajnosc-oraz-specyfikacja/5192/

ASUS R558UQ-DM513D
Intel Core i5-7200U (2 rdzenie, od 2.5 GHz do 3.1 GHz, 3MB cache)
4 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
NVIDIA GeForce 940MX
1920 x 1080 (FullHD)