Laptop do 2500 zł - internet, filmy, zdjęcia itp

Witam

Poszukuję laptopa do 2500 zł  +/- 200 zł  (marka hp odpada ) z systemem operacyjnym Windows 8 - 15,6 lub 17 cali (średniej rozdzielczości), matową matrycą (podświetlenie LED), dobrym procesorem intel core i3 lub intel core i5 wolała bym 5 ale ze względu na burzet w ostateczności zadowole się 3… Pamięć RAM co najmniej 4GB typu DDR3 choć jak będzie więcej to się nie obrażę… Dyskiem twardym przynajmniej średniej klasy najlepszy był by SSD ale nie wiem czy w tym przedziale cenowym znajdzie się taki…kartą graficzną też przynajmniej średniej klasy , akumulatorem minimum 6 komorowym . Z  Bluetooth  Wi-Fi, HDMI, cichym napędem DVD , Interfejsem FireWire, minimum 3 portami USB 3.0 , kamerą, mikrofonem, wejściem na słuchawki…Nie powinien się za bardzo nagrzewać. Laptop będzie mi służył do serfowania po internecie, oglądania filmów, słuchania muzyki, pisaniu różnych dokumentów w Microsoft Word, oglądaniu i obróbce zdjęć… w gry nie gram no może raz w roku coś typu Sims… Powinien być solidnie wykonany i służyć przez lata nie lubię wymieniać sprzętu … Będę wdzięczna za pomoc :smiley:

Samsung 350E7c z intel i3

 

 

Hp probook 450 z intel i5 + radeon 8750

 

Do simów na dobrą sprawe wystarczy integra/

Podaje Hp ale nie jets to pavilion ani nic takiego tylko probook czyli seria biznesowa. Świetne laptopy godne polecenia.

MAsz jeszcze z mocną baterią i matową matrycą Acera E5-571g z i5 niskonapięciowym i gt840m

ASUS VivoBook S200 Graphite (Core i5)

W tej cenie bierz coś z rozdzielczością FHD - matryce te są sporo lepszej jakości niż zwykłe, przyjemniej i łatwiej się pracuje.

 

Z 17tek masz Lenovo Z710 z i3 haswella i GT745. Matryca FHD, podświetlana klawiatura, dobre wykonanie.

 

Z 15tek jest Acer V5 z i5 ulv i radeonem R7. Matowa matryca FHD. Polecam oba.

hej dzięki za propozycje :smiley:

@Keler : Proponowałeś mi 3 laptopy niestety żaden z nich nie spełnia moich wymagań ale dzięki za chęci :smiley: a oto moje uzasadnienie:

  1. Samsung 350E7c z intel i3  Wymienie tylko wady ale oczywiście ma też jakieś zalety natomiast wady które posiada wyeliminowują go z grona notbooków które chciała bym mieć. Przede wszystkim obudowa tego modelu nie jest zbyt solidna (ugina się), zawiasy chybpoczą po zmianie konta ustawienia ekranu, nie ma dostępu do wentylatora, niska jakość obrazu i słaby kontrast powodują że używanie go na dworze i słonecznych miejscach jest problematyczne ogłólnie ma słabą matryce, wolny dysk twardy pogarsza prace systemu i do tego wentylator szumi  podczas pracy bez obciążenia. I to chyba jeszcze nie wystko ale na tym skończę :( 

  2. Hp probook 450 z intel i5 + radeon 8750 Nie ma zbyt wielu wad ale… TA marka. Miałam już doczynienia z kilkoma produktami tej firmy i wole tego nie powtarzać.  Mają straszne oprogramowanie i źle działają.  Nie znalazłam o nim żadnej konkretnej recencji ale z tego co zdążyłam się zorientować to matryca nie jest zbyt dobra i głośniki mają  wysokie tony co powoduje że słuchanie muzyki i oglądanie filmów może być problematyczne. 

  3. Acera E5-571g z i5 niskonapięciowym i gt840m

Niemniej jednak @Keler dziękuje za propozycje. :smiley: …Proszę jeszcze o kilka propozycji pozostałych użytkówników forum z pominięciem wad wyżej wymienionych jeśli to w ogóle możliwe :frowning: Za chwilę przejrzę pozostałę 3 propozycje chociaż jedną mogę już odrzucić ale to uzasadnienie dodam później.

http://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-z50-70-59-427413-649018/

  1. Marka nie jest zbyt dobra? To żart ? Hp to tak jakby 2 marki w 1 marce. 1 zajmuje się budżetówkami która są raz lepsze raz gorsze ( zła opinia wyrobiona przez masówkę - Hp pavilion które były swego czasu tragiczne)

 

Probook i Elitebook to serie laptopów produkowane dla klienta biznesowego i jest to sprzęt świetny jakościowo, bezawaryjny i bardzo solidny…

Także kompletnie obalam brak zaufania do Hp z serii biznesowych

 

  1. z tym plastikiem to jakiś żart ?  Nie jest to słąba jakość wykonania. Normalny nawet całkiem nie najgorzej wykonany lapek. Imo godny polecania.

Słabą jakość wykonania mają Lenovo g510 które wołają o pomste do nieba…

 

Narzekasz na matryce a wszystkie laptopowe matryce hd i hd+ są przeciętnej jakości i kropka. Takie są realia laptopowe… i tyle…

dobra matryca w laptopie ale taka naprawde dobra to  dopiero w tandardzie Full HD

@Keler co do tego Acera to Przepraszam zwracam honor  - pomyliłam go z innym podobnym modelem :stuck_out_tongue: mój błąd już prostuje opis.  A co do Hp no cóż zraziłam się do tej marki nie mówię że model który podałeś jest zły ale za dużo razy zawiodłam się na tej marce.

  bortolomeo podoba mi się ten Lenovo Z710 z i3 haswella i GT745  zastanowie się na zakupem :smiley: Poczytam jeszcze o tym Acer V5 z i5 ulv i radeonem R7 .  Jest tyle laptopów że ciężko się zdecydować na konkretny model a producenci jeszcze to utrudniają wypuszczając jeden model z różnymi opcjami/ funcjami z prawie tą samą nazwą lol ehh  … diabeł tkwi w szczegółach a to porównywanie męczy… :(  ps: mam pytanie czy warto zwracać uwagę na laptopy reklamowane w tzw. gazetkach promocyjnych sklepów  czy raczej ich unikać bo sklepy reklamują  je bo słabo schodzą?

gazetki promocyjne mają i  dobre laptopy i złe…

Wszystko jest razem w kupie…

Ceny zazwyczaj napompowane i reklamowane w sposób który wabi laików

Radze pozostać przy forum

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za propozycje i rady :D  Chiciała bym jeszcze zapytać gdzie najlepiej kupić laptopa w sklepie internetowym czy sklepie stacjonarnym? Chodzi mi m.in. o gwarancje (w razie czego) czy jeśli kupie w necie to gdybm musiała skorzystać z gwarancji muszę wysyłać komputer bezpośrednio do producenta czy do sklepu internetowego i czy w takim wypadku nie będzie z tym problemu?  Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tym zakresie? …wiecie przezorny zawsze ubezpieczony… A i zauważyłam że sporo osób przesyła linki ze sklepu X-Kom.pl czy warto u nich zakupić laptopa? (czy przy zakupie powyżej 2000 liczą sobie koszty przesyłki?) Jeśli ktoś zna rzetelny/ dobry sklep internetowy ( dobra obsługa, szybka przesyłka , brak urytych kosztów itp.) to poproszę linka.

Jeżeli kupujesz w sklepie internetowym, to masz prawo zwrócić towar w ciągu 14 dni.

 

Większość producentów ma gwarancję door-2-door, więc laptopa do skelpu nie musisz oddawać, bo to tylko wydłuża czas naprawy.

 

Linki do X-KOMu pojawiają się często, bo mają dobrą ofertę. I czasami w ramach rekompensaty dają ciekawe fanty.

x-kom bo mają dobre ceny i wyszukiwarke w któej mozna łatwo wszyskto a przede wszystkim szybko przefiltrować. Spróbuj wejść gdzie indziej i coś szybko znaleźć. Powodzenia.

Kupujez tam gdzie chcesz. X-kom to chyba największy sklep internetowy z laptopami. Specjalizuja sie głównie w łasnie w lapkach.

W marketach elektronicznych mas zazwyczaj wyzsze ceny.

co do gwarancji, to gwarantem nei jest sklep tylko producent… To do producenta sie odsyla sprzet a nie do sklepu…

JAk odeslesz do sklepu to oni go przyjma i nastepnei odesla do producenta… wiec tylko tracisz czas…

Gwarancja /wysyłka i tak jest darmowa bo producent przysyła kuriera po sprzęt.

\

sory za orty etc ale szybko pisane.