Laptop do 2500 zł - lekki, mały

Cześć, szukam dla dziewczyny laptopa na studia.
Cena: do 2500 zł
Główne kryteria: lekki, mały, (opcjonalnie dobra bateria)
Żeby działał MS Office, przeglądarka, filmy itp

Proszę o ciekawe sugestie. Z góry dzięki

Kilka znalazłem ale wolę oddać je do waszej opinii:

Daj sobie spokój z tymi dziadami :grin:
Tutaj Łap prawdziwą lekką rakietę.

Procesor, który jest znacznie ponad wymienione potrzeby (2 rdzenie/4 wątki), 8GB RAM pozwoli na otwarcie kilku różnych programów i wielu zakładek w przeglądarce internetowej bez przycięć, rakietowy dysk SSD m.2, czyli najszybszy typ dysku w laptopie, do tego system, niezły wygląd, 14" FullHD i waga 1,33kg.

Procesory N odpuść.
Moim zdaniem warto dołożyć


Matryca FULL HD IPS, procesor na poziomie i5U 8 generacji, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, konfiguracja z dyskiem SSD i 8 GB ram, również system w cenie.

Taniej z procesorem 8 generacji podobna konfiguracja

Ten pierwszy przeze mnie zaproponowany (YOGA) znalazłem na forum dobreprogramy. Też odpada? wydaje się fajny i wygodny do pracy/rozrywki

4GB RAM to wg mnie mało na dzień dzisiejszy, dysk 128 GB, czyli 90-80 GB odliczając system i kilka podstawowych programów to też mało. Dodatkowo mam 2 Lenovo w domu i więcej nie chcę, więc może też dlatego…

Trochę sprzeczne wymagania :wink: Jako maszyna do pisania + monitor do youtuba wystarczy nawet tabletowy atom xxxxx, ewentualnie Nxxxx mały lekki 14 cali dostaniesz za niecałe 1000 zł. Słaby procek = długa żywotność, Za 2500 jest już nawet coś z sensowną konfigguracją Ryzen 3/5 (gdyby chciała pograć w Simsy, to Atop nie da rady, I3 też słabo, Ryzen znośniejszy ;-))

Weźmy też pod uwagę, że pewnie dla dziewczyny będzie się liczyło również to, aby laptop byl nie tylko dobry jeśli chodzi o parametry ale również i… ładny. Stawiałbym jednak na te 15 cali. Laptopy wcale nie są ciężkie ale jednak wygodniej będzie przeglądać sieć jak i obejrzeć jakiś film.
Niezły jest ten Acer
https://www.neonet.pl/laptopy/acer-acer-r5-571t-57z0.html
Dobre jakościowo są również delle:
https://www.neonet.pl/laptopy/dell-3567-3636blk-i3-7100u-15-6-touchscreen-8gb-1000gb-hdd-dvd-bt-win-10.html

Taa, laptopy z dyskami HDD to teraz rakiety… Pracujesz w Neonet, że ich reklamujesz?

Jeszcze najlepsza propozycja z podanych przez Ciebie. Lecz wszystkie są słabszej wydajności od zaproponowanych w moim poście.

Ciężko będzie jej dogodzić jeśli nie wiadomo czego chce, matryca bardziej matowa czy jednak glere (lustrzana) koniecznie? Te są z matowymi IPS.

Podałem modele wydajniejsze i to z matowymi matrycami. Nawet tańsze.


Pod względem ceny do jakości jeszcze ten sprzęt jest dobry:

https://www.neonet.pl/laptopy/asus-vivobook-s410ua-eb031t-i5-8250u-8gb-256gb-w10.html

Jest to ultrabook z 14 calową matrycą, posiada dostatecznie duży SSD oraz dostatecznie dużą ilość RAM-u.

Cena jest jaka jest, ale po zapisaniu się do newslettera NeoNet-u robi się taniej. Poza tym mają fajną opcję z ratami(oczywiście 0%), że dziś kupujesz na raty, a pierwsza rata do spłaty wyszłaby w maju - więc nie odczuje się tego aż tak mocno.

Zaczyna robić się temat co w ogóle najlepszego autor tematu może kupić zamiast co potrzebuje…

Nie co najlepszego, a zaczyna lecieć jakaś reklama średnio udanych lapków raczej ;-0
A to 120GB SSD, a to i5 z 4/8,z ram w single channel i bez grafiki za 3000 zł do pisania.
Do pisania starczy Atom na 4 rdzeniach, tani i lekki plastik, do multimediów(gier) Ryzen 3/5. I3/i5 niepoprawi wydajności Worda, a do multimediów integra… słaba;)

Tak, co raz to droższe są proponowane :stuck_out_tongue: Dziękuję wszystkim za pomoc, ostatecznie pozostanę przy propozycji
@panicagaming

Witam
@panicagaming W tym modelu ASUS VivoBook S14 S410UA i3-7020U/8GB/256SSD/Win10 RAM jest rozszerzona przez sklep Xkom tak samo gwarancja jest realizowana przez sklep a nie produenta. Czy sklep robi to dobrze i mozna zaufac? Zna ktos moze ich serwis montazowy od kuchni ?

Na wszystkie przypadki jakie mnie dotknęły to obsługa jak u producenta.

Nie dość, że Lenovo to dysk HDD :poop:

@KoszNaSmieci,

Sprzęt asus zakupiony ? jak pierwsze wrażenia ? opinie ?

Dopiero teraz ponownie sie zalogowałem na to forum, ale po dwóch latach użytkowania przez żonę dalej jest bardzo zadowolona :wink: aczkolwiek ona nie ma wielkich potrzeb, netflix i google chrome działa bez zarzutów :slight_smile: