Laptop do 2500

Witam poszukuję Laptopa w budżecie do 2500zł dla córki. Jeśli chodzi o przeznaczenie to głównie do internetu, fajnie by było z win 10.

Dzieki za pomoc

Do internetu to teoretycznie każdy by spełniał wymagania. Jakieś dodatkowe użytkowania?

Gry? Miejsce na dysku? Jakość wykonania czy raczej lepsze podzespoły? Wyświetlacz błyszczący matowy? Wielkość laptopa? Nowy, outlet, używany?

Bo to z głowy do 2500 pewnie będzie ideapad na ryczenie 3500 bo są dość popularne ale jeżeli chcesz coś konkretniejszego to musisz sprecyzować.

Dysk SSD , laptop średniej wielkości bo to dla córki, najlepiej nowy

Srednia wielkość czyli 13, 14 czy 15 cali. Czy będziesz chciał mieć możliwość łatwego podłączenia do monitora?

Coś koło 15 cali bez możliwości podłączenia do monitora

  • z allegro windowsa 10 tylko, kup od osoby wystawiającej fakture i prowadzącej działalność gospodarczą w polsce
1 polubienie

Wydaję mi się że 14" dla dziewczynki będzie w sam raz. Tutaj laptop z SSD, 8GB RAM, systemem i fajną matrycą IPS, do tego lekki.

https://www.morele.net/laptop-hp-250-g7-197q8ea-5943973/
https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-s340-15iilk1-5943730/

Jeżeli “laptop stacjonarny do domu”, to lepsza 17. Wygoda użytkowania większa, przynajmniej dla mnie
.
Jednak, jako, że “dla córki”, to zapytaj lepiej jej uczciwie jak z grami będzie.
Laptop to nie stacjonarka, nic już nie “ulepszysz”, więc albo gry będą w ciągu 5 lat (wtedy trzeba by coś z jakąś kartą, bo vega w Ryzenie jest średnia), albo wie, ze nie zagra praktycznie w nic i tego się będzie trzymała. :wink:

1 polubienie

Co myślisz o tym ?

A może taki lepsze podzespoły kosztem np. obudowy

Na pierwszy rzut oka wygląda ok, ale poczekaj jeszcze sprawdzę.

Ok jedyne co znalazłem to, że pod obciążeniem mocno pracują wentylatory powyżej 40 decybeli i jest trootling procesora ale tak to jest, matryca ok w tej cenie są zwykle z pokryciem 52% srgb więc szału nie ma. No i wskazany przez ciebie model nie ma zainstalowanego systemu więc będziesz musiał dokupić.

Wiec laptop ok

Ewentualnie możesz spojrzeć jeszcze na coś w stylu

1 polubienie

Brak Windowsa, czyli cena 500+.
Dodatkowo nie podoba mi się ten procesor.
Najprawdopodobniej ma na minimum ustawione TDP, przy 13 vs 25 wydajność będzie diametralnie różna. Grubość i waga wskazują na to, że producent poszedł w mobilność i procesor z chłodzeniem przyciął.

1 polubienie

Lenovo lepiej wypada od tego HP ?

Też bez systemu, czyli 500+, jeżeli Windows.
Miałem Lenovo Ideapada, innej serii, i nie poowiewdziałbym, że najbardziej wytrzymały sprzęt dla dziecka (wiek ma znaczenie).

https://www.notebookcheck.net Sprawdź, czy tu nie ma recenzji tych Twoich wyborów. :wink: Oni robią b/ dobre opisy.

Dobrym wyborem będzie zaproponowany HUAWEI MateBook D14 Ryzen 5 3500U 8/512 GB SSD W10

Ewentualnie alternatywa Acer Swift 3 R3-4300U/8GB/256/W10 Fioletowy
Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa przy tym ciekawy design, podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy, bardzo dobre wyniki pracy na baterii.

Oba modele są lepiej wykonane i wyposażony od podanych powyżej modeli.

1 polubienie

Lub inny…

Ja już mam 2 polizingowe (Syn, moja Mama), działają bez problemu od roku i 3 lat.

1 polubienie

Jeśli chodzi o nówki w tym budżecie to z Windowsem jest też ten Vivobook na i3 z 8 GB RAM

Zgadza się lecz jest słabszy i gorzej wyposażony od podanych wcześniej Acer czy Huawei.