Laptop do 2800 zł

Cześć, wiem, że było już wiele takich wątków i pewnie jeszcze będzie wiele ale piszę by sięgnąć rady.

Otóż planuje kupno nowego lapka. Mój problem polega na tym, że od dawno nie jestem już w temacie komputerów tak jak kiedyś, czy mogli byście mi coś zaproponować?
Jutro dopiero będę chodził po sklepach by, się zorientować jak to teraz wygląda cenowo i sprzętowo. Dlatego może, ktoś ma jakieś propozycje godne polecenia ?

Kwota przeznaczona na zakup: tak do 2800 może 3k ale i mniej też będzie dobrze :wink:
Rozmiar matrycy: zbytnio mnie mnie interesuje, wiadomo nie za mały i nie za duży.
Główne zastosowanie: Cóż tutaj jest głęboki temat, głównie to przeglądarka, czasem jakiś film (żeby to płynnie w hd chociaż chodziło), wiadomo facebook i dopiero ewentualnie jakaś gra przez neta.
Wymagania specjalne: Jakichś specjalnych wymagań nie mam. Nie wiem jak tam teraz jest z dyskami SSD dlatego może lepiej nie zawracać sobie nimi głowy. Może być Win 7 o ile jeszcze takie sprzedają, a jak nie to do 10 trzeba będzie się przyzwyczaić, trzeba iść z czasem a nie się cofać.
Najważniejsze, żeby nie był zbyt głośny i nie grzał się. Bo mój HP-ek to ostatnio cieplutki się robi

Cóż, ja polecam to, co sam sobie kupiłem: ASUS X756UQ-T4240D do tego windows 10 64 bit

ok dzięki, będę miał na uwadze :wink:

Powiem tak wybór może być tutaj spory Acer Aspire 3 i5-7200U/8GB/120+500/Win10 FHD matryca FULL HD Matowa, procesor 7 generacji, przyzwoite wykonanie, dwa dyski SSD oraz HDD, system w cenie teraz tylko Windows 10.

Ewentualnie zobacz jeszcze zestawienie

Ej zakładam że ma być do gier ?

Oczywiście że tylko i wyłączenie Windows 10, starsze systemy nie są wspierane.

https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-940MX.156013.0.html
GeForce 940MX ci wystarczy do twoich gier? Patrz tabelka na samym dole.

Acer Aspire 5 i5-7200U/8GB/1000/Win10 GT940MX FHD (matryca IPS) + dokup dysk SSD M.2 na system 128-256GB np. Samsung 850 EVO z pięcio letnią gwarancją.

https://www.nieidealny.pl/forum/topic/1767-zestawienie-polecanych-laptopów/

nie, nie, bardzo rzadko w coś gram, chodzi po prostu, żeby jakoś działało

Myślę, że w zupełności tak :slight_smile:

W podobnej cenie Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/1TB/Win10 MX150 który ma już procesor nowszej generacji 8, dalej jest niskonapięciowy lecz 4 rdzeniowy sporo wydajniejszy. Grafika poziom GTX950m jest też znacznie lepsza od GT940m. Cenowo dużo nie dopłacasz.

OK wielkie dzięki, myślę że się skuszę właśnie na Acera Aspire 5 albo na Lenovo Ideapad 320-15
wielkie dzięki.