Laptop do 2850 zł - Toshiba

Witam .

Szukam laptopa do ceny podanej w temacie czyli 2850 zł.

Moje wymagania to :

  • spory dysk ( około 300 gb )

  • dobra karta graficzna - nie zintegrowana

  • sporo ram

  • szybki procesor

  • kolor czarny najlepiej

  • i żeby się nie psuł :smiley:

Chciałem jeszcze zapytać jak jest z gwarancją wtedy kiedy kupuje się sprzęt przez internet, a wtedy kiedy kupuje się w sklepie.

Czy jeżeli przyślą mi np. Laptopa z Krakowa do domu a on po jakimś czasie się zepsuje ( załóżmy że Laptop jest marki Toshiba - gwarancja 2 lata),

to ja będę musiał osobiście jechać do serwisu Toshiby ( z tego co patrzyłem w Polsce jest kilka i każdy daleko ode mnie).

A jak kupię tego samego laptopa w sklepie to wtedy oddaję do sklepu i oni wysyłają do Toshiby ? Czy tez jestem zdany tylko na siebie.

Proszę o odpowiedz ponieważ jest to dla mnie bardzo istotne.

:expressionless:

A możesz mi powiedzieć, w którym laptopie karta graficzna nie jest zintegrowana? Może chodzi ci o to, by pamięć nie była współdzielona z RAMem?

Jeśli chodzi o gwarancję, w sklepach internetowych jest różnie, ale przeważnie jest tak, że piszesz maila do obsługi sklepu lub do nich dzwonisz i po zgłoszeniu reklamacji przyjeżdża do ciebie do domu kurier i odbiera wadliwy sprzęt. Część trafia do sklepu internetowego i oni robią dalej wszystko tak, jak w zwykłym sklepie z tą różnicą, że jak sprzęt jest naprawiony lub wymieniony to przysyłają ci paczkę, a nie zapychasz do sklepu.

Bywa też tak, że usterkę sprzętu możesz od razu zgłosić w serwisie i to oni od razu przyjmują w/w sprzęt bez pośrednictwa sklepu.

Wszystko zależy od rodzaju gwarancji.

EDIT:

Aha. I nie brałbym tośki. Pomyśl o Asusie. Np. tym:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/364976

są karty graficzne zintegrowane i są osadzane w slotach miniPCI-Ex.

A no fakt. Zapomniałem o miniPCI-E a przecież sam mam pod miniPCI-E podpięty dysk SSD. :smiley:

Chodzi o zewnętrzny układ graficzny . Bo wczoraj podałem przykład laptopa jakiego chce kupić i jeden user

na takim forum powiedział mi iż na tym lapku : Toshiba A300-1MQ jest zintegrowana karta gr i nie za bardzo na nim pogram.

Druga sprawa jest taka iż przy zamówieniu przez internet np. mógł bym zadzwonić do sklepu w którym kupuje i

zapytać dokładnie jak to jest z tą gwarancją w tym dokładnym sklepie.

Jaką ja mam pewność iż potem oni dotrzymają warunki umowy gwarancji i przyślą mi kuriera do domu po laptopa ?

Powinno być to chyba na papierze jakoś zanotowane. ;/ Nie wiem , niech ktoś to sprecyzuje jak się orientuje.

Trzecia sprawa jest taka - odmawiasz kupna Tośki :smiley: więc to uzasadnij jakoś.

Bo jeden mówi nie kupuj Asusa drugi mówi nie kupuj HP trzeci mówi nie kupuj Tośki .

A ja prosty człowiek nie wiem komu mam wierzyć :slight_smile:

Czekam na jakieś propozycje z przedziału Toshiby - lub jakich unikać .

Thx za odpowiedzi…

Zintegrowane są umieszczone w chipsecie płyty głównej - głównie Intel. Nie zintegrowane to oddzielny układ graficzny (ATI, NVidia, rzadko Via). Więc nie chodzi o korzytanie z RAMu, choć rzeczywiście zintegrowane nie mają oddzielnej pamięci.

Nie wiem, czy w tańszym laptopie oddzielna grafika będzie zbyt wydajna, a Intel nie jest najgorszy (każda gra pójdzie, tylko nie w full detalach). Może coś z procesorami AMD? W tej cenie będą najwydajniejsze i najbardziej zaawansowane chipy, w odróżnieniu od jakiś budżetowych Pentium DualCore.

Z marek. Asus jest chyba największym producentem laptopów na świecie, w jego fabrykach zamawiają inni - HP, Sony itd. A pod własną marką sprzedaje bardzo dopracowane produkty. Toshiba też należy do czołówki i sama produkuje większość sprzętu. Zdecydowanie najlepsze produkował IBM, ale miał beznadziejnych szefów i sprzedał dział Lenovo. Lenovo nie są takie złe. Dell też dobre produkuje, i to na indywidualne zamówienie (mają np. fabrykę w Polsce). Innych marek lepiej trzymać się z daleka, różnie bywa.

W sklepach internetowych może być ten problem, że produkty nie pochodzą z oficjalnego kanału dystrybucji i nie mają gwarancji w Polsce. Choć teraz to już rzadkość, gdyż dolar i euro znacznie podrożało.

Z gwarancją tak już jest, że jak się sprzęt nie posypie w pierwszych dwóch tygodniach używania (jakaś wada fabrycza, podzespołu itp.), to będzie dalej działał niezawodnie. Oprócz akumulatora, ten wytrzyma od pół roku do dwóch lat.

Nowe laptopy pakują w błyszczące obudowy, taka moda, a przy okazji szybko się rysują i ułatwiają właścicielowi podjęcie decyzji co do wymiany sprzętu 8)

Choć za takie pieniądze to sam bym kupił białego MacBooka (są w supermarketach poniżej 3tyś zł).

Sporo informacji i bardzo dobrze - bo większość zmienia się bardzo szybko.

Skupmy się jednak na tej Toshibie.Moja siostra zdecydowała jednak o kupnie

sprzętu w sklepie osobiście ( gwarancja na takiej zasadzie ze oddaje do sklepu

i albo on naprawia albo wysyłka do producenta - ale oddaje do sklepu i nic ją nie interesuje)

Na uwadze miałem jeden model dla niej : http://www.krsystem.pl/toshiba_satellit … -1603.html

Tyle iż troszkę popatrzyłem w necie i akurat w pobliskich sklepach ( wg informacji w internecie)

nie ma tego modelu na sklepach - więc może znajdzie się coś podobnego.

Różnica cenowa też jest ważna bo ten lapek którego podałem w komputronik kosztuje niemal 200 zł więcej.

Więc ustalmy raczej cenę 2700 zł jeżeli chodzi o większe sklepy gdzie jest taniej .

W grę wchodzi Sprzęt Kom i Vobis - bo oddziały tych sklepów są w jej rejonie.

A jeżeli chodzi konkretnie o miasta to : Staszów - woj : świętokrzyskie

i Tarnobrzeg woj : podkarpackie.

Jak by ktoś znalazł podobnego lapka dostępnego w sklepie w tych miastach było by super. ( niekoniecznie w Vobisie i sprzętkomie - byle by był dostępny w tych miastach)

Oczywiście lapek koloru czarnego , najlepiej Toshiba i o dobrych parametrach za tą cenę

który nadaje się i do " tańca i do różańca" .

Proszę o propozycję i ocenę tamtego co dałem - ew jakieś podobne modele.

Jeszcze jedna sprawa propo tych gwarancji :

To jeden punkt regulaminu z tego sklepu co lapka podałem wyżej :

W opisie lapka gwarancja jest 24 miesiące - Toshiba

Czyli lapek mi się psuje i wg regulaminu sklepu muszę sobie jechać

do serwisu Toshiby kilkaset kilometrów, lub zamówić kuriera i wysłać lapka na własny koszt ( poczcie polskiej nie ufam)

Więc to jest powód dlaczego chcę kupić osobiście, a nie przez internet.

Jak kupie bezpośrednio w sklepie to może uzyskam gwarancje serwisu sklepu - a on potem wyślę mi lapka do producenta lub sam naprawi.

Dodane 02.06.2009 (Wt) 11:30

Byłem w pobliskim sklepie kompóterowym zaproponowano mi 3 lapki :

Ceny pewnie wysokie a jak z jakością który najlepszy ?

Dodane 02.06.2009 (Wt) 12:49

Chyba żaden - sprawdziłem ceny i parametry . Najlepszy z najgorszych to chyba Toshiba.

Poza tym ceny są strasznie wygórowane więc zostanę przy tym modelu i przy tym sklepie :

http://www.krsystem.pl/toshiba_satellit … -1603.html