Laptop do 3,3k (internet i niewymagające gry)

Cześć, prosiłbym o jakieś propozycje/doradzenie do tej kwoty (3,300zł)
Laptop głównie do gier typu minecraft czy simsy 4, internetu (strony, netflix), filmów i elekcji.
Matryca 15 byłaby wystarczająca, ale 17 nie pogardzę.
Bez systemu

Zastanawiam się nad poniższymi:
Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5/8GB/512 GTX1650 120Hz
Lenovo IdeaPad Gaming 3

Ideapad jest fajną konstrukcją, miałem ostatnio w rękach i wydaje sie być spoko (choć nie mogłem testować w grach)

1 polubienie

Legion posiada jeszcze trochę lepszą konstrukcję, lecz to mankamenty. Druga sprawa posiada zdecydowanie lepsze chłodzenie.

@Yelawolf Jeżeli już wybrałbym Legiona tylko też z konfiguracją z trochę wydajniejszą grafikę GTX1650ti
Lenovo Legion 5i-15 i5-10300H/8GB/512 GTX1650Ti 120Hz
Z kodem ready2play jest za 2999 zł. Sam model na plus tylko matryca w wersji 120hz jest dośc przeciętnej jakości, choć to dalej IPS.

Alternatywa HP Pavilion Gaming i5-10300H/16GB/512 GTX1650Ti 144Hz
Z tym samym kodem co wyżej wymieniony jest za 3299 zł. W porównaniu do Lenovo posiada mniej stonowany design, lecz lepszą matrycę IPS z 144hz. Jest to model 17".

1 polubienie

Dziękuje bardzo.
Wybrałem HP Pavilion, mam nadzieje, że się sprawdzi!

17 cali to zawsze dobra decyzja przy stacjonarnym laptopie. :wink:

Daj znać czy jesteś zadowolony.

@Gajwer

Swoje zadowolenie oceniłbym na 7/10.

Minusy:

  • Lekko się zawiodłem na gierkach, ale jak się pobawi ustawieniami to można znaleźć równowagę pomiędzy wydajnością a jakością (dla niedzielnego gracza jak znalazł)
  • Bateria leci jak szalona nawet podczas przeglądania neta.
  • W cenie której go nabyłem (promocyjnej 3299) jest jej wart, natomiast jeśli miałbym dać więcej, nie mówiąc już o pierwotnej cenie (4,5k), wtedy bym żałował.

Reszta same plusy

  • Szybkość i płynność nawet podczas wykonywania kilku operacji.
  • Podobno chłodzenie miało być głośne, a dla mnie jest cichutkie, więc to pewnie subiektywne odczucie.
  • Matryca jest super
  • Temperatury bardzo zadowalające
  • Nawet plastik jakoś szczególnie nie przeszkadza
  • Przyjemnie się przegląda internet czy słucha muzyki czy ogląda filmy

Podsumowując, polecam, jedynie w cenach promocyjnych oraz jeśli komuś nie przeszkadza siedzenie pod kablem ładowarki i nie jest wymagającym graczem.

1 polubienie