Laptop do 3000-3500 zł

Witam, zastanawiam się czy mój zakup laptopa acer swift 3 r5-4500u 16GB RAM był dla mnie dobrym wyborem. Szukam sprzętu do którego można podłączyć w domu monitor/klawiature/myszke i grać w gry jednocześnie z możliwością zabrania na studia. Laptop wydaje się ok ale performance w grach takich jak apex jest co najmniej słaby. Zastanawiałem się nad wymianą laptopa na np ten model https://www.x-kom.pl/p/582971-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-gaming-3-15-i5-8gb-256-gtx165 czy jednak w takim przedziale cenowym średnio z graniem na lapku. Z góry dziękuje za odpowiedzi

Do 3500zł spokojnie da radę rozsądnie pograć z gtx 1650 na pokładzie. Do ideapadów nie jestem przekonany bo zawsze się przegrzewały i wpadały w thermal throttling. Wg mnie Asus Tuf w tej cenie jest rozsądnym wyborem, kiedyś tylko samemu sobie RAMu dołożyć i będzie ok.

To Lenovo wygląda całkiem fajnie. Warto byłoby jednak dopłacić do wersji z 16 GB RAM jak chcesz w coś pograć, odpalić coś bardziej wymagającego i aby to wszystko działało jak najlepiej, a 8GB jest po prostu wystarczająco bez jakiegokolwiek zapasu. Co do wspomnianego dalej Asusa to z kolei ja mam mieszane uczucia, bo one też słynęły z przegrzewania się i sam miałem okazję się o tym przekonać na kilku egzemplarzach. Poza tym Lenovo ma procesor nowszej generacji.

Wygląda dobrze zastanowie się nad tym modelem

Mam, używam, jestem bardzo zadowolony. Z tym, że ja używam go 90% do pracy i w 10% do gier. I dlatego nie przeszkadza mi jego jedna bardzo wielka wada (ale to dotyczy większości tego typu laptopów) hałas. O ile używasz go do podstawowych rzeczy to nie ma problemu. Musisz mieć jednak świadomość że grając na nim nie da się go używać bez słuchawek. Pozostałym osobom w pomieszczeniu też będzie ten hałas przeszkadzał. Tak więc jeżeli nie masz problemu z dźwiękiem odrzutowca podczas grania (lub zagłuszysz go słuchawkami) to OK. W innym przypadku odradzam.

Z tym hałasem nie jest tak tragicznie, on jest przy każdym laptopie, a 1650 ujdzie jeszcze. Ważne jest dobre ustawienie, z przestrzenią “pod” laptopem. :wink:

Lenovo ideapad może mieć wlutowaną jedna kość pamięci i problemy z dual channel, sprawdź sobie w recenzjach.

Pograsz, ale na start musisz dodać 8 GB RAM. No i drugi dysk 250GB to bardzo mało. Stacjonarny byś lepszy miał.

Tylko zdajesz sobie sprawę, że laptop do gier będzie szybko wymagał podpięcia do gniazdka?

W domu z tym problemu nie ma żadnego a w uni nie będę grał, chodzi bardziej o to żeby móc pracować na labo na nim. Tam na pewno gniazdko się znajdzie, 1-2h pracy bez gier jest ok

Spokojnie, nawet po około 2-3 latach tyle wyciągniesz, zależnie od obciążenia, na starcie powinno być koło 4-5h pracy na akumulatorze. Oczywiście jeżeli będziesz edytował grafikę, to wejdzie karta i mniej. :wink:

Biorąc pod uwagę noszenie, to wydaje mi się, że chyba Asus jest nieco bardziej wytrzymały, nie wiem, czy ten model, ale sporo ma jakieś “certyfikat na wytrzymałość” .https://www.asus.com/support/FAQ/1042516/

Wydajniejszy i tańszy Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5/8GB/256 GTX1650 120Hz
Z kodem “ready2play” jest za 3299 zł. Matryca FULL HD IPS z 120hz odświeżaniem, nowszy 6 rdzeniowy procesor, wydajność poziomu i7H 90 generacji. Stonowany design, podświetlana klawiatura, możliwości rozbudowy.

Jeśli nie chcesz by laptop się przegrzewał w czasie grania to tylko ten w tym przedziale cenowym. Ten model ma najlepsze chłodzenie z dostępnych laptopów do gier.

Sam mam Lenovo Legion Y530 już od dwóch lat, nadal śmiga bardzo fajnie, rzeczywiście trochę wentylatory robią za suszarkę jak się długo gra, ale za to ręce nie parzą i cały laptop pięknie śmiga, ofc dysk SSD, Windows, i5, 16 GB RAM, polecam