Laptop do 3000-4000zł

Witam,

jakiego laptopa polecacie w cenie 3000-4000zł?

Laptop do gier, filmów, internetu itd.

Pozdrawiam.

mam od 1 lipca :smiley: nie ma lepszego, nawet Vista dobrze chodzi:p http://www.ceneo.pl/2460335

http://www.ceneo.pl/1909487

http://www.ceneo.pl/2164741

Widać, że jesteś “znawcą” :rotfl2:

Proponuję coś takiego: Intel Core 2 Duo P7450 / 4GB RAM / 320GB / 15,6’’ / GF GT130M / DVD-RW

http://www.ceneo.pl/2479640

Karta graficzna bezkonkurencyjna, reszta bardzo przyzwoita. Ogólnie: rakieta.

ja dałem propozycje do dolnej granicy :smiley: więc spasuj z tematem :slight_smile:

Fakt, z dolnej, ale nie mów, że nie ma nic lepszego :smiley: W przedziale 3k - 4k zł. można mieć 3 razy taki komp jak Twój.

http://www.allegro.pl/item692721757_com … _ddr3.html

Najsilniejszy procesor, karta graficzna i RAM z dotychczas wymienionych, dysk też w porządku, a cena przyzwoita. Ktoś ma lepsze propozycje?

Twierdzisz, że ATI Mobility RADEON HD 4650 512MB DDR3 jest lepsza od GF GT130M? :lol: Już pomijam fakt, że Lenovo zaproponowany przeze mnie ma taki sam RAM.

Tak więc nie wiem na co patrzyłeś pisząc ten post, ale chyba nie na powyższe posty.

Tak twierdzę.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Co … 033.0.html

“Wynik uzyskany w teście 3DMark06 (rozdzielczość niestandardowa 1280x768), 7180 oczek, jest o 11% lepszy od rezultatu Samsunga R560 z GeForce GT 130M (GDDR3) i podobną poza tym konfiguracją”

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar … 174.0.html

porównaj GeForce GT 130M i Mobility Radeon HD 4650, tylko w FEARze GF osiągnął lekko lepsze wyniki

Masz może jakieś wiarygodniejsze testy?

GT 130M to to samo co 9600GT M, czyli to samo co 8600GT M… najwyżej minimalna różnica taktowania… innymi słowy konkurentem GT130M jest seria hd 4500/3600/2600. 4650 to inna liga. Dodatkowo compal ma te 20% wydajniejszy procesor co jeszcze powiększa różnicę…

Osobiście jakoże podany budżet jest taki a nie inny… oprócz compala rozpatrywałbym jeszcze 16calowego msi z jeszcze wydajniejszą odmianą hd4600 http://x-kom.pl/index.php?show_prod=404 … pl=33&_ih=

Linka teraz nie podam, ale na jakiejś stronie związanej wyłącznie z laptopami przeglądałem ranking kart graficznych i nVidia GeForce GT 130M 512 MB była na pierwszym miejscu, natomiast ATI 4650 była niedaleko za GF (może 3 miejsca niżej). Nie twierdzę, że proponowana przez Ciebie ATI jest zła. To bardzo przyzwoita karta, ale ze źródeł, które widziałem wynika, że w laptopach obecnie nie montuje się lepszych kart od GeForce GT 130M. Nie upieram się, ponieważ sam nie testowałem, ale takie widziałem informacje. Być może błędne i opłacone, tego nie potrafię stwierdzić.

Jeśli znajdę to na pewno podrzucę linka.

Zgadzam się - procesor to istna torpeda ;]

“GT 130M to to samo co 9600GT M”

Nie pisz, że zwiększenie zegarów i zmniejszenie procesu technologicznego nic nie znaczy. Chociaż różnica wydajnościowa nie jest faktycznie przepaścią, ale chociaż nie ma problemu z chłodzeniem. :slight_smile:

A ten MSI 200zł droższy, lekko słabszy procesor, lekko słabsze pamięci, wolniejszy dysk, wydajniejsza grafika (ale bez przesady, tylko zegary w sumie podbite). Ja bym go jednak nie rozpatrywał. :slight_smile:

Dodane 29.07.2009 (Śr) 22:20

http://www.notebookcheck.net/Comparison … 130.0.html

po prawej stronie w Class 2 130M jest 14 pozycji niżej niż HD4650

8600GT M też można podkręcić, taka wersja nazywa się 8700M GT i jest szybsza od 9600gt… a jeszcze bardziej podkręcona wersja nazywa się 9700gt i jest szybsza od gt130m ergo nie ma różnicy.

To że zmieniają nazwę i taktowanie wcale nie oznacza że jest to nowy układ.

Co do eliminacji problemów z przegrzewaniem się tak niedużego układu… troche za wiele lat zajęło to nvidii. Ta karta była w porządku wydajnościowo za czasów compala FL90, a te czasy dawno minęły.

Fakt faktem, ta karta ma tylko 32 procesory strumieniowe… 4650 podobnie jak 3850 ma ich 64 a każdy składa się z 5 podjednostek wykonawczych… tak więc różnica jest tak przepastna jak między 9600GT M i 9600GT desktopowym (który w wydaniu mobilnym zwany jest 9800gt i GTS 160M… z czego wynika że to co nvidia robi z odgrzewaniem kotletów w desktopach to pikuś w porównaniu do skali przewalania jaką praktykują w rozwiązaniach mobilnych).

O tym modelu msi słyszałem same dobre opinie i bądź co bądź jest to marka z lepiej rozwiniętą obecnością w Polsce od compala. Dlategoteż nawet trzeba go rozpatrywać. Compal jest o tyle ciekawy że zastosowano w nim sensowne nowe rozwiązania ajk diodowe podświetlenie matrycy czy pamięci ddr3.

“Nie pisz, że zwiększenie zegarów i zmniejszenie procesu technologicznego nic nie znaczy.” Nie zastanawiam się nad tym, że długo nVidii to zajęło, tylko że jest to już jednak inna karta, nie tak jak przykłady które podawałeś (które różnią się praktycznie tylko taktowaniem).

Z tym, że HD4650 to inna klasa to całkowita racja. A o braku przepastnej różnicy mówiłem w odniesieniu do wydajności GT130m i 9600mGT.

No akurat w Polsce MSI jeszcze się tak strasznie nie zadomowiło (sytuację poprawił Wind), ale faktycznie jest zdecydowanie bardziej znaną i rozpoznawalną marką niż Compal. Pytanie tylko, czy warto za tę markę i kartę graficzną z podbitymi zegarami -“sensowne nowe rozwiązania” płacić te 200zł więcej. A pisałem swoje zdanie.

Tak samo 3650 było nową kartą względem 2600XT… tak samo GTS250 to coś nowego względem 9800GTX… naprawde… można znaleźć bardziej różniące się układy, a nie szukać rozwiązań opartych o ten sam rdzeń.

Domyślne 9600gt ma niższe taktowania shaderów i pamięci i z tego wynika jakakolwiek różnica.

GT130 już nie jest dla ciebie wątpliwy, a 4670 tak?.. ciekawe… bo ponad 100MHz taktowania piechotą nie chodzi… swoją drogą dopiero 4670 ma porównywalne zużycie energii do GT130M (4650 jest dodatkowo oszczędniejsze)… a msi było na tym rynku zadomowione zdecydowanie przed sprzedaniem pierwszego laptopa, o netbookach nie wspominając…

Technicznie… na papierze bez zastanowienia brałbym compala, ale w recenzjach nie wypadł tak dobrze jak np jhl90 swego czasu co jest dość dziwne… Tak czy siak o tym modeli msi wiem tyle że jest solidny i dodatkowo ma matrycę 16calową przy tej samej masie… No i do khlb2 nie pasują już niestety akumulatory 9ogniwowe, a wielka szkoda.

http://www.swiatlaptopow.pl/c/pl/7_9_1/ … v2000.html

Wiekszosc z nich jest produktami powystawowymi, przez co mozna sporo zaoszczedzic. Wada (albo i zaleta) moze byc stosunkowo mala matryca. Osobiscie polecam sklep powyzej ze wzgledu na bardzo duzy asortyment, jest z czego wybierac.

“Tak samo 3650 było nową kartą względem 2600XT… tak samo GTS250 to coś nowego względem 9800GTX… naprawde… można znaleźć bardziej różniące się układy, a nie szukać rozwiązań opartych o ten sam rdzeń.”

A czy my tutaj szukamy układów różniących się bardziej, czy mniej? A może po prostu dobrych rozwiązań, bez względu na ich historię? Przytoczony GTS250, który wywodzi się w prostej linii od 8800GTS, jest dalej produktem interesującym konkurującym z HD4850 wydajnościowo, jak i cenowo. Dlatego że to odgrzewany kotlet, mamy nie patrzeć już na tę kartę?

Rzecz w zmianie procesu technologicznego, co pozwoliło na podwyższenie zegarów, uzyskania niższych temperatur, poboru prądu, słabiej wiatrak musi się kręcić, co wpływa pozytywnie na długość pracy na baterii. Zwał jak zwał, GT130M może i jest poprawnie wykonaną kartą z historią sięgającą 8600mGT, co nie zmienia faktu, że jest to dalej interesująca karta pozwalająca pykać w nowsze gierki.

“GT130 już nie jest dla ciebie wątpliwy, a 4670 tak?”

A gdzie niby tak napisałem?

“bo ponad 100MHz taktowania piechotą nie chodzi…”

tak, 130MHz więcej w procesorze, pamięci DDR3 z częstotliwością większą o 266MHz, szybszy dysk, podświetlenie LED i przede wszystkim 200zł również piechotą nie chodzi…

“a msi było na tym rynku zadomowione zdecydowanie przed sprzedaniem pierwszego laptopa, o netbookach nie wspominając…”

Samsung również był dobrze zadomowioną marką w Polsce, ale jakoś do pierwszych laptopów ludzie podchodzili z rezerwą.

Nie, mamy zwracać uwagę na to iż nie jest nowa karta, aby przypadkiem jakiś posiadacz takiego 8800gts/9800gtx nie pomyślał że gts250 jest zauważalnie lepsza tylko bo ma nową nazwę.

To jest doskonalenie 8600gt, tylko doskonalenie, nie ma znaczących różnic, dlatego też powiedzenie że:

“jest to dalej interesująca karta pozwalająca pykać w nowsze gierki”

jest jak stwierdzenie iż :

“9500GT jest fajną kartą do grania na desktopie”.

Właśnie o to mi chodzi. Ta karta byłaby wyśmienita rok i więcej temu do grania.

O podświetleniu sam wspomniałem… z pamięciami to główną przewagą tych ddr3 jest jednak mniejsze zużycie energii, a nie wzrost wydajności nie jest taki na jaki wskazywałaby różnica taktowania (co wynika z dużej różnicy timingów).

Co do taktowania procesora…

2,4GHZ vs 2,53GHz +5,4%

550MHz vs 675MHz +22,7%

magia liczb :wink:

Akurat samsung swoimi dotychczasowymi produktami w sporej mierze nie mógł sobie zaskarbić zaufania klientów i dodatkowo w odróżnieniu od msi nie miał styczności z produkcją końcowych podzespołów do komputerów itp. Niemniej wiem o co ci chodzi, ale msi nawet laptopy sprzedaje już od dobrych paru lat i nigdy nie nastawiało się na najtańsze rozwiązania jeśli o laptopy chodzi.

“Nie, mamy zwracać uwagę na to iż nie jest nowa karta, aby przypadkiem jakiś posiadacz takiego 8800gts/9800gtx nie pomyślał że gts250 jest zauważalnie lepsza tylko bo ma nową nazwę.” - zgadzam się

"To jest doskonalenie 8600gt, tylko doskonalenie, nie ma znaczących różnic, dlatego też powiedzenie że:

“jest to dalej interesująca karta pozwalająca pykać w nowsze gierki”

jest jak stwierdzenie iż :

“9500GT jest fajną kartą do grania na desktopie”.

Właśnie o to mi chodzi. Ta karta byłaby wyśmienita rok i więcej temu do grania."

A teraz jedynie pozwala jedynie pykać w nowsze gierki. Ze względu na niewielką rozdzielczość wyświetlacza laptopa, nie porównałbym jednak tej karty do 9500gt w desktopie, bo ta zazwyczaj musi w dzisiejszych czasach zmierzyć nie z 1366x768, a z 1680x1050. Ale prawda, nie ma co mówić, że to jest super karta i poradzi sobie idealnie ze wszystkimi nowymi grami na wysokich detalach.

Z jednej strony nie zauważysz podbitych zegarów od 8600m i zmniejszenia procesu technologicznego, a z drugiej “ponad 100MHz taktowania piechotą nie chodzi…” :slight_smile:

"magia liczb :wink: " - otóż to, :slight_smile:

różnice chyba już każdy widzi i potrafi wybrać coś dla siebie