Laptop do 3000 zł dla grafika

laptop
windows10

(misiek50) #1

Witam
potrzebuje porady jaki laptop kupić. Zastosowanie laptopa to obróbka zdjęć w IrfanView i internet. Matryca ma mieć rozmiar nie mniej niż 15.6, porządną kartę WIFI i powinien być szybki w działaniu do tego powinien być z Windowsem . Kartę graficzną najlepiej GeForce i procek intela to wszystko do 3000 zł. Typ mój taki znalazłem link czy dobry jest ten laptop czy może jakiś inny??


(hindus) #2

dla grafika

obróbka zdjęć w IrfanView

wow… No ale dobra, czy zależy Ci na jakości ekranu (odwzorowanie kolorów?) czy na karcie graficznej, która do obróbki grafiki jest w zasadzie zbędna, bo te wszystkie operacje wykonuje procesor?


(misiek50) #3

Raczej na odwzorowaniu kolorów i też ze by długo pochodził jak będzie się dbać o laptop


(Gajwer) #4

Najlepiej i tak dokupić zewnętrzny monitor jak tylko będziesz mógł.

Teraz skup się na lepszej matrycy Acer Aspire 5 i5-7200U/8GB/1000/Win10 MX150 FHD
Matryca FULL HD IPS lepsze od TN (kąty widzenia itp), przyzwoite wykonanie, miejsce na dysk SSD m.2, wydajniejsza grafika, całkiem lekki.

Lenovo ThinkPad E570 i5-7200U/8GB/256/Win10X FHD
Matryca FULL HD IPS o dobrych parametrach, dobra jakość wykonania jak przystało na model biznesowy, wygodna klawiatura (z tego słynna thinkpady), Trackpoint, cichy i chłodny w codziennym użytkowaniu, niezłe czasy pracy na baterii, atrakcyjna cena.

Ewentualnie jeżeli masz monitor zewnętrzny Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 z nowszym procesorem 8 generacji 4 rdzeniowym.


(misiek50) #5

A w tym Lenovo ThinkPad E570 to co trzeba dokupić że by podłączyć ze starego laptopa dysk na sata?? i może wiesz ile taki laptop działa naładowany z włączonym WIFI


(FXJ) #6

"Zastosowanie laptopa to obróbka zdjęć w IrfanView i internet"
Hobbystyczne czy profesjonalne?

Ten Pavilion jest nic nie warty, słaba matryca, kiepskie chłodzenie problematyczna klapa matrycy. Można wyrwać laptopy HP taniej jeśli załatwisz sobie voucher od nich.

ThinkPad E570 nie ma dwóch slotów na dysk, teraz to czekaj na nową wersję Kaby Lake Refresh (8-gen).


(misiek50) #7

Można powiedzieć że półprofesjonalnie, a jak to się załatwia ten voucher i kiedy będą z tymi prockami laptopy??


(Gajwer) #8

W przyszłości i tak lepiej kupić zewnętrzny monitor do pracy w domu.