Laptop do 3000 zł

Witam , szukam laptopa do 3 tyś pod przeglądanie internetu oraz pod jedna grę World of tanks aby szło grać na wyższych ustawieniach graficznych.
Co polecacie ?

Targowałbym się tutaj:
https://allegro.pl/oferta/jak-nowy-hp-omen-15-ek0026nw-gwarancja-okazja-12004094078

3000 lub 3 tys. Nie „TYŚ”.

https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-5320-i5-8gb-256gb-5y-11858507399

Dłuuga gwarancja i komputer młody.
Grałem na nim w gta 5 na średnich i mogę go polecić.

Schowajcie się z tymi używkami.

Wyjątkowo dobrze wyposażony jak za tą kasę.
Niestety brak systemu.

1 polubienie

Szarpać jak reksio szynkę i nie gadać, dawno nie było możliwości kupić do 3k laptopa z dobrą dedykowaną grafiką. System można używać najpierw bez licencji lub kupić używane czy też nawet z innych niepewnych źródeł.

Dopłata do W10h to tylko 400 zeta.

1650 ciągle daje radę nawet z nowymi tytułami, WoT spokojnie w 80-120 fps poleci w 1080p z max ustawieniami.

Mam ten sam sprzęt ale z 3050ti i 11400h, dołożyłem drugi dysk.
Naprawdę nie mam mu nic do zarzucenia pod względem jakości czy wydajności.
Co prawda plastiki dość gumowe i giętkie ale nic lepszego ostatnio nie widziałem a przed zakupem przejrzałem pod tym kątem sporo laptopów.
Grywam głównie w World of warships a to mi i w 4k grywalnie uciągnął.

Też mogę polecić tego laptopa. Należy jednak pamiętać i mieć to na uwadze że pod obciążeniem jest bardzo, bardzo głośny. Na tyle, że innym domownikom może to przeszkadzać. Warto mieć to na uwadze.

Dziwne, ja swojego nie słyszę a leży na biurku obok monitora.

Armoury crate ma 3 tryby podstawowe,
Turbo - wtedy wyje jak kryptokoparka ale i taktowania ma wyższe w stresie a temperatury niższe.
Performance - nie ma tragedii, osiąga wysokie taktowania i niezłe temperatury, obroty chłodzenia zależne od obciążenia, podczas gry nie przeszkadza.
Silent- nie słychać go, w stresie coś tam delikatnie szumi ale wydajność spada, blokuje klatki na 60fps.
Obniża delikatnie TDP procka i grafiki razem z taktowaniami.

Zdecydowanie najcichszy gejming jakiego widziałem.

Jak sobie leży i używasz tylko przeglądarki to OK. Ja napisałem wyraźnie że chodzi mi o

Tylko i wyłącznie wtedy. W pracy i codziennym użytku jest cichy. Wystarczy jednak odpalić jakąś grę i zamienia się w odkurzacz.

No właśnie w trybie Silent pod obciążeniem ledwo słychać delikatny szum.
SIlent mam włączony zawsze, sporadycznie jak mam coś cięzkiego to przełączam na performance, ale wtedy też nie wyje jakoś upierdliwie.
Odkurzacz ujawnia się w trybie Turbo i w zasadzie tylko wtedy.

@Dawid989898 Zerknij na
Lenovo IdeaPad Gaming 3-15i5/16GB/512 GTX1650 120Hz

Z kodem „toznowuoni” jest za 2999 zł, konfiguracja podobna jak w ASUS tylko taniej od razu z 16 GB ram.

Przyglądam się: https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-lenovo-ideapad-gaming-3-15ihu6-82k100qspb-fhd-i5-11300h-8gb-512gb-ssd-gtx1650-4gb-win11h-czarny-shadow-black
Mam zamiar go używać do codziennych zastosowań, czasem praca CAD, Revit, czasem jakaś gierka. Patrzę na jakieś benchmarki widzę, że Ryzen nieco wydajniejszy, warto dopłacić czy intel wystarczy? Czy może zupełnie nie warto dopłacać za dedykowaną grafikę i lepiej wybrać coś tańszego z integrą?

Grafika wskazana, ale do CAD to raczej bym startował z 16GB

Teraz porównaj go z tym Asusem wyżej, 8GB ramu i Ryżen za 5 stówek więcej?
Ach, no tak, jest system niby…8GB ramu.
Zapewne jedna kość co znacznie ograniczy Ryżena.
Nijak się nie kalkuluje.
Asus z dołożonym systemem i tak wyjdzie stówkę taniej a ma te niezbędne minimum czyli 16GB ramu choć do CADa raczej bym szedł w 32 minimalnie.
Dedykowana grafika bardzo ci się tam przyda, nawet nie myśl o integrze.

Masz, 350 drożej a o ile lepiej?
Za te 350 upgrade ramu do 32GB nie zrobisz.