Laptop do 3000

Witam! Chciałbym zakupić w najbliższym czasie laptopa w granicach do 3000. Powiedzcie proszę na co zwrócić uwagę i podpowiedzcie jaki sprzęt wybrać do korzystania z internetu, szybkiej pracy, oglądania filmów i trochę do gier.

Chciałbym jeszcze utworzyć sieć bezprzewodową w domu. Korzystam z tzw internetu radiowego. W jakich granicach cenowych mogłoby zamknąć się utworzenie czegoś takiego i podpowiedzcie proszę także sprzęt.

za 3000k można już coś kupić na Centrino 2

Jedynym wyznacznikiem jest to, o jakich grach myślisz, chociaż w tej cenie nic ponad GF9600 nie wyskoczysz.

W tej cenie to możesz mieć coś typu http://www.allegro.pl/item507844602_com … 512mb.html

-wyraźniejsza matryca

-nowy procesor

-4GB RAM

-dysk 7200obr/min

-grafika :slight_smile:

szczerze to aż tak bardzo na tym graniu to mi bardzo nie zależy. Powiedzcie czy jest sens pakować się w 4GB RAM i 64 bit?

“do korzystania z internetu, szybkiej pracy, oglądania filmów” starczy laptop z marketu w okolicach 2-2,5k, ale “trochę do gier” to zależy jakie gierki.

Ten podany przeze mnie Compal ma bardzo dobre parametry i więcej raczej w tych 3k (jeżeli chcesz je całe wydać) to nie znajdziesz.

Jeżeli bez gier i zaawansowanych programów graficznych to 2GB powinno starczyć, jeżeli bardziej na przyszłość i te programy wchodzą w grę, to trzeba będzie mieć więcej (4GB starczy na długo, a na razie nie musisz mieć 64bitów, 32 obsłużą koło 3GB, a jak zacznie brakować to przesiadasz się na 64bity). Sens więc jest, jeżeli będziesz chciał tego laptopa eksploatować przez kilka lat. Na dzień dzisiejszy ciężko wykorzystać ponad 2GB w laptopach.

Fajnie że mi rozjaśniłeś sprawę z RAM. Jest dokładnie jak piszesz laptopa chciałbym używać przez parę lat.

Mam jeszcze jedno pytanie: jak sprawdzić jakiego systemu Windows używam na kompie (32 bit czy inny)?