Laptop do 3000zł?


(Marcin E Pc) #1

Witam!

Poszukuję laptopa dla kumpla, głównie do tworzenia prezentacji, bardzo amatorskiej obróbki filmów w Windows Movie Maker, surfowaniu po internecie, czyli nic mocnego nie potrzebne. Kwota to 3000zł. Chce żeby był dobrze wykonany, dobrą matryce miał (tak żeby na dworze nie robił za lustro). Ja myślałem o:

HP Compaq 6820s (17' wyświetlacz)

Asus F5RL-AP035H (chyba całkiem niezły?)

FS Esprimo Mobile D9500 (sprzęt przystępny, do tego Vista+XP Pro i za lekko ponad 3tys)

Toshiba Satellite P200-1B8 (tez 17' ale Vista)

I jak z jakością wykonania FS wydaje sie mieć jakieś takie liche tandetne plastyki. HP posiadam ja, i tak żrednio z wykonaniem.


(Hashi) #2

Natknąłem się na ciekawy model laptopa Toshiba.

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/310111

Laptop niestety ma świecącą matryce ale rekompensuje to kontrastem. Co do wykonania komputerów Toshiba nie mam zarzutów. Jedynie do czego można się czepić to toporne działanie przełączników na początku użytkowania. Pod Viste szukaj laptopa z szybka szyną i w miarę przystępną kartą graficzną.


(Marcin E Pc) #3

Z tego co się orientuję, to pod vistą same problemy ze sterownikami, oprogramowaniem. I kolega mógłby sobie nie dać rady. Więc najlepiej aby był XP. Toshiba fajna, image też "glare", ale budżet przekroczony, nie wiem czy tak będzie odpowiadało


(Hashi) #4

Co do sterowników to nie powinno być problemów. Toshiby wychodzą kompletnie skonfigurowane. Co do "innych" urządzeń podpinanych to Vista sprawuje się bardzo dobrze. Wykrywa każdy sprzęt. Instalacja nastepuje automatycznie.

PS. Przy Viscie musi być 2GB RAM.

Co do HP Comaq to miałem styczność z jednym modelem i musze powiedzieć, że nie są złe. Jednakże laptop miał 1GB RAM (2 rdzeniowy AMD - nie pamiętam całej konfiguracji) i komfort pracy był fatalny.