Laptop do 3500 zł z wytrzymałą obudową

Cześć,

Od 6 lat mam Lenovo G70-70 i obudowa pęka, dałem go do czyszczenia i mi powiedzieli, ze Lenovo używa słabych plastików, często zawiasy się łamią. Jest jakiś laptop w podanej cenie, żeby obudowa była wytrzymała? Jakaś marka jest w tym najlepsza?
Laptop ma być do internetu, oglądanie filmów, itd. żadnych gier. W sumie to nie robi mi różnicy, czy będzie miał Nvidię czy AMD, bo i tak siedzę na karcie zintegrowanej. Oczywiście dysk SSD żeby miał, minimum 8 GB RAM-u, 17.3 cala. Będę na nim stawiał Linuxa, więc jakiekolwiek porady, co do sprzętu też mile widziane, bo mam teraz kartę WiFi Broadcom i masakra ze sterami.

Pozdrawiam

Szczerze? Średni czas życia nowych lapków to koło 5 lat, i mimo, że Lenovo używa w tańszych modelach słabszych materiałów, to nie jest to „przedwczesne zużycie”.

Szukaj jednak czegoś z zewnętrzna kartą, 1650 może dostaniesz. A z marek, które mają 17 cali, przyzwoitą specyfikację i nieco wytrzymalszą obudowę, to Asus Tuf. Mam taki, przed zakupem sprawdzałem i jakieś testy i normy wytrzymałości mają.

Z aluminium. Nowego 17" wytrzymałego nie kupisz za 3500

1 polubienie

Jak chce po nim skakać, to nie. A w Twoim też przepłaca za PRO w nazwie systemu operacyjnego. :wink:

Lenovo.
Kupiłeś plastika więc się nie dziw.
W tej klasie wszystko jest tak samo plastikowe.

Celuj w Lenovo ThinkPada, magnezowa obudowa na magnezowej ramie, tytanowe zawiasy.
Klapa nawet jeżeli jest pokryta plastikiem to pod nim jest magnezowa płyta.
Tak były robione starsze ThinkPady, obecnie jest trochę skromniej, zrezygnowano z ramy i kanałów odprowadzających wodę ale ciągle jest dobrze.
Niektóre Probooki/ Elitebooki też kilka lat temu jeszcze miały blachę, nie wiem jak obecnie.

Wygrzebałem właśnie z szafy starego IBM Thinkpada, nie wiem ile ma lat, ale działa :slight_smile:

600x?

Type 2366 ciężki i pancerny.

Faktycznie T30, pentak 4.
Miałem 600x jeszcze z PIII, kilka lat temu jeszcze działał bez problemu.

Z 17" calowych zbyt dużego wyboru nie ma czy 15" wchodzą w grę?
Wtedy model biznesowy z dobrym wykonaniem Lenovo ThinkBook 15 Ryzen 5/8GB/512/Win10 3399 zł

Jak najbardziej ThinkPad z serii T lub E będzie wytrzymały ale zawsze jest jakiś trade off. W przypadku thinkpada będzie to matryca z odwzorowanie barw na poziomie 50-60% srbg