Laptop do 3500 zł

Cześć!
Szukam laptopa do 3500 zł:
a) 15,6 cala
b) bez systemu windows
c) główne zastosowanie do gier pokroju Wiedźmin 3, nowy Fallout itd.

Zastanawiałem się już nad paroma:



Może jednak Wy poradzicie mi coś lepszego :slight_smile:

Ten pierwszy lapciok. Masz w cenie SSD, a przy dyskach 5400 montowanych w laptopach to wybawienie. Lenovo odrzucaj z marszu, bo jakość wykonania pozostawia trochę do życzenia…

Jak by tam był jakikolwiek dobry dysk SSD zamontowany to jeszcze bym sie zgodził.

Jak możesz wydać więcej to masz dwie opcje na cashback:
Nr1. Acer Nitro 5 i7-7700HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti (NH.Q2QEP.002)

Nr2. to HP Omen MID-2017
HP OMEN i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050Ti
Google: Voucher HP promocyjny - dla wymieniających laptopa HP na nowy - na 650zł

Hmmm… Kolega chciał DO 3500, a Ty nie dość, że tniesz ref linki to jeszcze podrzucasz laptopy, których autor nie chciał choćby ze względu na to, że nie chciał systemu operacyjnego to raz, dwa Acer spartolił gamingowe laptopy - w tym modelu matrycę i układ chłodzenia. HP też ma nie za ciekawą matrycę i przekombinowany układ chłodzenia, a raczej mało wydajny. Voucher działa tylko gdy wymieniasz laptopa HP, w dodatku są głosy, że po pierwsze to dużo zachodu, a po drugie nie zawsze chcą dać.

Co do SSD. W laptopie to niemal Must Have, bo te dyski to jakaś kaszana jest i nawet świeżo postawiony W10 zamula na starcie. W DM nie są to wcale takie tragiczne dyski.

Przejrzyj temat, nie tylko a nawet na drukarki. No i jakoś niebawem powinni już pokazywać modele z Coffee Lake-H.

Co do SSD. W laptopie to niemal Must Have
Tu się zgadzam tylko zamiast takich WD Green (co oni ich nie produkują nawet)
ADATA XPG SX8200 240GB dokupić porządny dysk.

To nie zmienia faktu, że vouchera nie dają każdemu, a ludzie skarżą się, że na infolinii konsultanci robią problemy. Co do samodzielnego montażu dysku. To w większości wypadków wymaga rozebrania obudowy, a jak przyjdzie do naprawy gwarancyjnej to serwis lubi robić problem - klapka serwisowa to relikt przeszłości, teraz trzeba ściągać całą pokrywę. Z WD Green faktycznie szału nie ma, ale lepiej mieć chociaż to, a taki XPG to kolejny spory wydatek. Sam nie zdecydowałbym się na osobny zakup takiego dysku, ale jak jest w zestawie i w sumie wychodzi taniej to czemu nie?

Dziękuję za wszelkie dotychczasowe propozycje. Jak na razie najbardziej skłaniam się ku DM, jednak samego laptopa będę kupował dopiero za miesiąc i nie wiem czy nadal będzie tak dobra oferta :smiley:

Wtedy to będzie już znacznie więcej modeli z Coffee Lake-H :wink:

a ja bym brał tego Legiona, ogólnie laptop jest solidny, można spokojnie pograć, masz dobrą grafę, głośniki, wg mnie ogólnie cała seria legion wyszła serio spoko

Właśnie z tego, co czytałem to podobno wykonanie jest średnie, że są jakieś problemy z zawiasami czy coś.

Sam miałem, aktualnie mam Lenovo i jestem zadowolony więc wybrałbym Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/1000 GTX1050 Ti dodatkowo od razu wybrał odpowiedni dysk SSD. Matryca FULL HD IPS matowa, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake, dobre głośniki od Harman (firma od JBL), USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty, miejsce na dysk SSD M2 PCIe NVMe.

Jeżeli mówisz że laptop będziesz kupować dopiero za miesiąc możesz spokojnie poczekać na modele z procesorem nowszej 8 generacji HQ.
Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/120+1000/Win10 GTX1050Ti FHD
Matryca FULL HD matowa IPS, solidne aluminiowe wykonanie przy tym stonowany design nie jest typowo gamingowy , podświetlana klawiatura na biało wygodna ładnie komponuję się z czarną obudową laptopa, dwa dyski wewnątrz laptopa duża wygodna dysk SSD na system i najważniejsze programy, HDD na dane oraz projekty, przyzwoite głośniki jak na laptop, system w cenie koszt system to 400-500 zł nie ma opcji tego modelu bez systemu. Pamiętaj że nie zainstalujesz na nowym laptopie starszego systemu. Plusem jest uczciwy stosunek ceny do wydajności.

zobacz któregoś z Acerów Nitro. Jest teraz promocja i po zakupie masz cashback 300-500zł więc wychodzi niezły deal
https://www.x-kom.pl/l/acer-cashback-nitro
a same acery są świetne, mają dobre chłodzenie

A ten cashback jest raczej taki bezproblemowy czy jednak nie zawsze uwzględniają? Ktoś coś wie? :slight_smile:

Cześć! Wracam po miesiącu z pytaniem - czy zmieniło się coś wśród laptopów, które tu polecialiście czy wybór jednego z nich będzie dobry? Pytam, ponieważ na dniach będę kupował nowy sprzęt :slight_smile:

Zastanawiam się obecnie nad:


Pierwszy jest niedostępny. Zostaje druga opcja choć wtedy wybrałbym
Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/240+1000 GTX1050 Ti
Podawałem Ci wcześniej ten model tylko w innej konfiguracji.

Niestety, trochę poza budżet, a muszę jeszcze Windowsa ogarnąć :slight_smile:

Czy warto dopłacać do i7-7700HQ? Czy i5-7300HQ w połączeniu z 1050Ti wyjdzie lepiej? :slight_smile:

Jeżeli i7HQ z GTX1050
to i5HQ z 1050ti do gier jest lepszym połączeniem.

Lepszym z której strony? Z ekonomicznej owszem, ale to ogólnie są grosze - sam stanąłem przed dylematem i7 lub i5 w laptopie z 1050 Ti i wybrałem i7 - też wiele do powiedzenia miał sam laptop. W grach może wielkiej różnicy nie będzie, ale w codziennym użytkowaniu i obróbce wideo robi robotę.

Zgadza się, lecz nie mówię tutaj o tych samych grafikach. Laptop ma być do gier więc na pierwszym miejscu idzie grafika GTX1050ti jest około 30% wydajniejszy względem GTX1050.

Autor nic nie pisał o obrócę czy innych programach jedynie o grach.