Laptop do 3600

Witam panowie , szukam dobre laptopa do Gier głownie do World of Tanks oraz do AC .
Mam aktualnie HP pavlion lecz za bardzo nie nadaje sie do grania i chce kupić coś bardziej wydajniejszego .
Kwota która dysponuje to 3600 lecz nie jest problemem dołożyć z 100-200 .
Ważne aby miał wejście na HDMI
Zastanawiam sie nad dyskiem czy wybrać SSD czy tez zwykły lub może to i to .
Nie zwracam uwagi na wejście na płyty może być bez.

Ten lapek może być, ale … typowe zagranie xkomu- laptop bez systemu, czyli +500 daje nam minimum 4300, a dodając ram do 16, już 4500.

Z OS do 3500 pln i5 8/9000 Ryzeny 3550/3750 +1650 są spokojnie, niestety są trochę słabsze.

Z systemem, trochę ponad tę kwotę jest Ideapad 5 z i5, 8 GB RAM i MX350, do gier typu WOT powinien wystarczyć

No to akurat normalne, że laptop z systemem jest droższy niż bez :wink:

specjalnie bez systemu bo gdzie indziej można legit poniżej 200zł nabyć…

Nie, aktywacja nie znaczy = legalność.
Używany system tylko z dowodem zakupu i oświadczeniem 1 właściciela o przekazaniu i dezinstalacji.
Klucze korporacyjne, rozprzedawane na sztuki, podobnie jak edukacyjne, są nielegalne.
Nie ma więc “tanich” Windowsów.

Połowicznie, producenci robią laptopy i z OS i bez, ale ten z OS producenta (Preinstaled) jest tańszy od zakupu laptop + osobno OS, różnica preinstaled - NoOS to jakieś 200-300 zł bodaj. Wynika to z tego, że system preinstaled jest inną licencją, jednorazową - przypisaną do płyty (nie OEM/BOX). Kupując OS w sklepie za 500 powinniśmy dostawać na fakturze nie “laptopa z OS”, ale wyszczególnioną pozycję na OS i klucz licencyjny. Kupujemy bowiem produkt w cenie regularnej, nie “preinstaled”. W innym przypadku można mieć obawy, że sklep kantuje i sprzedaje laptop z systemem w cenie wyższej, a “dodatkową marżę” (różnica laptopa oryginalnego z wersją preinstaled vs laptop NoOS +W10) bierze do kieszeni. :wink:

… i tylko do tego, osobiscie odradzałbym wszystkie MX, można machnąć super i5 to generacji, ale w połączeniu z lipna kartą wychodzi wydajność gorsza od kilkuletnie i5-8000 z 1050/rx 560, które bym polecał.

Wszystko jasne, no ale jeśli sklepy dostają jakieś modele bez systemu od dystrybutora, hurtowni, czy skąd tam biorą, to mogą go sprzedawać w takiej formie, albo instalować, a też niezależnie jaki to jest sklep, za darmo tego nie dostanie. No, a to, że chcą zarobić to normalna sprawa, bo po to się handluje i to niezależnie od branży :slight_smile:

U siebie mam MX350 i jak ktoś kto nie jest typowym graczem, nie narzekam. Wiadomo, zależy jakie kto ma potrzeby, ale do WOT powinno być ok. Zresztą ostatnio ceny wszędzie poszły w górę i w tej cenie ciężko jest coś znaleźć z systemem właśnie i fajną kartą niestety :confused:

Jasne, ale wtedy powinno być jasno wyszczególnione, że W10 był zakupiony osobno, choćby dlatego, że to jest niezbędne do odsprzedaży OS. Jeżeli dostajemy na fakturze Laptop z OS w jednej pozycji, to wskazuje to na preinstaled przez producenta, nie pełną licencję na system i tu widzę ryzyko…:wink:

To nie jest “fajna karta”, to laptopowa 1050 z przycietą szyną i pamięcią VRAM z 4 do 2 GB. Czyli taka GTX 750TI, ale przeterminowana o jakieś 5 lat.

O dwa nieba lepiej szukać, jak się jednemu Koledze już udało, po promocjach czegoś z 1050 lub zakup 1650, MX350 to ani laptop biurowy, ani do gier, taka nieudana hybryda. :wink: I tak, można na tym grać w WOT i parę innych gier, ale karty w laptopie się nie wymieni, a ta już w dniu premiery jest przestarzała.

Zresztą z cenami nie ejst tak tragicznie: wchodzimy na Allegro i 1650 o 100 zł ponad budżet z W10.


A rx 560 nawet sie mieści…

… wystarczy poszukać lepszych okazji w sieci. Na 100% będzie coś i od Acera i Lenovo. :wink:

Mówię o nowym systemie, w którym dostajesz identyczną licencję jak z x-kom…

Czyli jaką?
Użytkownik domowy ma dwie licencje

  • OEM/BOX/elektroniczną czyli przenoszone i nabywane osobno.
  • preinstaled, czyli wgrywaną przez producenta laptopa.

Pomijam klucze zbiorcze firmowe i edukacyjne, gdyż tego się samemu nie kupuje.

Może czegoś nie wiem, ale zakup “legalnej” używanej licencji z puli licencji klucza biznesowego, to piractwo - sprzedawca ma prawo odsprzedać 1 licencję na 1000 komputerów, nie 1000x1, to już zupełnie inne produkty.

https://kluczpanda.pl/produkt/windows-10-home-oem/

@Dawid671 Potrzebujesz systemu operacyjnego w cenie?
W tej cenie będzie trudno dostać dobre laptopy z systemem operacyjnym
Lenovo Legion 5i-15 i5-10300H/8GB/256 GTX1650Ti
Z przyzwoitą matrycą z 100% pokryciem kolorów oraz stonowanym designem, dodatkowo dobra kultura pracy.

Alternatywa od HP
HP Pavilion Gaming Ryzen 5/8GB/512 GTX1650Ti 144Hz
Posiada wydajniejszy procesor 6 rdzeniowy, dodatkowo matryce 144hz, lecz przy zachowaniu IPS.

Ty czytaj lepiej zapiski małym druczkiem w regulaminach, bo bankowi dasz nerki jako zabezpieczenie kredytu na samochód. :wink:

Kluczopanda to nie sklep, a klon aledrogo, oni za nic nie odpowiadają. :wink:

Regulamin

7.1 On the Sites Kluczpanda. pl provides electronic online platforms to exchange information between buyers and sellers of products and services. In addition, Kluczpanda. pl provides Users/Sellers with online platforms to post, accept, place, manage and execute orders subject to the terms and conditions of services contained in Kluczpanda. pl Transaction Services Agreement.

“Bo sprzedawca ma dbać, czy legit :(”.

Regulamin
  1. Obligations of the Seller
    5.1 “Seller” is defined as any User who puts his/her/its products on sale at the Site. Each Seller represents, warrants and acknowledges that (a) has the full capacity and right to accept the Regulations, grant licences and authorisations and assume such obligations; (b) will use the Sites for business purposes only; and © the address given by the Seller during the registration process is the registered office of their business operations. Because of this assumption, any cooperating division or subsidiary will not be deemed to be separate entities; the registered office of the company will be deemed to be its head office.

… nie pominę też faktu, że regulamin jest dobrze zakamuflowany, a na początku wywala ścianę angielskiego tekstu, dopiero po przebrnięciu zauważyłem poniżej polskie tłumaczenie. Nie żebym sugerował, że ktoś będzie przed zakupem czytał, ale dla pewności: najpierw angielski i może zawodnik odpadnie. :wink: