Laptop do 3800 zł

Szukam laptopa do prac biurowych, filmów, internetu, ale i pogrania sobie w gry sportowe takie jak fifa 2017 czy nba 2k17.
Musi mieć: ekran 15 cali, matowy, dysk ssd może być 120 gb i dysk hdd 1 tb oraz systm operacyjny.
Znalazłem kilka pozycji, ale nie mam pojęcia, które są warte uwagi. Nie wiem nawet jakie firmy są teraz w czubie, a jakie to złom. Ostatnio laptopa kupowałem jakieś 12 lat temu.




Rozważam też zakup takiej pozycji - http://www.x-kom.pl/p/338202-notebook-laptop-156-acer-f5-573g-i5-7200u-4gb-1201000-win10-gf940mx-fhd.html
Czy jest to urządzenie dużo słabsze od poprzednich? Pogra na nim w ww. gierki?

Najlepsza grafike ma HP omen, acer f5 jest o wiele wolniejszy nawet od msi czy lenovo

Poszukaj notebooków z grafiką GTX 1050 :slight_smile:

Z takimi funduszami Panie kolego to bym sobie zrobił wycieczkę z plecakiem do Berlina. W promocjach PKP bilecik stoi od 80 do 100zł w zależności od rejonu. Spisać sobie jakieś centra handlowe. Jest ogromna różnica cenowa a też szukam laptopa z tą różnicą że w przedziale 1800-2500zł i chyba skuszę się na wycieczkę.

Jak by nie patrzył około 700-800zł różnicy na podobnej konfiguracji. Z tańszym sprzętem jest podobnie. U nas normą jest dysk 500GB i 4GB ramu + tani Celeronek lub i3 z najniższej pułki a tam 8GB RAMU, 1TB i najczęściej i5.

Gdyby kolega dorzucił 500zł do tego co już ma miał by:

a to już nie zabawka!


Tutaj w Polskiej ofercie sprzęt z GTX1060 za 5999zł.

Nie opłaca się. Naprawdę. Od granicy do Berlina macie powiedzmy 200km licząc krążenie po mieście.
Jeśli ktoś ma wozidło w gazie to ze środkowej PL dojedzie tam i nazad za mniej jak 220 zeta.

Prawie że standardem u Niemców są dyski SSD 120>250GB. A u nas?

Tylko i wyłącznie GTX1050.
Jak ci się nie spieszy i do kwietnia uzbierasz 120zł: https://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/738-lenovo-legion-y520-15-i5-gtx-1050.html

Całkiem niedługo ma być również dostawa Clevo (w powyższym sklepie nazywane SMART7). Podstawowy model + SSD kupisz spokojnie za planowane 3800.

MSI GL62 i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050 FHD - Matryca FULL HD, mocne zawiasy, sztywność obudowy, prosta stylistyka, możliwość dodania dysku SSD na złączu M.2, bogactwo złączy, przyzwoite osiągi na baterii, brak drain baterii, wygodna klawiatura oraz touchpad
http://www.x-kom.pl/p/348379-notebook-laptop-156-msi-gl62-i7-7700hq-8gb-1tb-gtx1050-fhd.html

Zastanawiam się nad tym sprzętem też

HP Omen jest fajne, ale boje się troszkę. W rzeczywitości wydaje się bardziej jak zabawka. Ekran niestabilny, a zawiasy nie wygladaja zbyt dobrze.

Tez dobry wybór omen ma ekran IPS a acer tylko TN

Wie Pan jak wygląda ogólnie wykonanie Omena, chodzi mi jakość. Boję się troszkę o zawiasy. Serwisowo jest to poziom Lenovo czy lepiej?
Warto rozważyć HP Pavilion Gaming i7-6700HQ/8GB/1000 GF950M FHD?

Lepiej i5hq i nvidie 960m poczytaj tutaj o wykonaniu

Paviliony odradzam sam mialem jeden byla tragedia

Tez dobry wybór omen ma ekran IPS a acer tylko TN

a czym charakteruzują się obie opcje?

tn lepsza do gier
ips ma lpesze kolory oraz katy widzenia