Laptop do 3k głównie praca

Witam.
Szukam laptopa do 3k na podstawowe programy i pracę, czasami gierki ale nic wymagającego.

tydzien-hp
Z tym kodem w koszyku ten o to fajny laptop będzie za 2799zł.

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-aspire-5-a517-52-51z6-nx-a5dep-008-fhd-i5-1135g7-8gb-512gb-ssd-int-w10h-srebrny?gclid=EAIaIQobChMI1YSGj_by7wIVw4jVCh30HQ7AEAYYASABEgLs1_D_BwE

Acer aspire 5 dobry jest ten laptop? Po rabacie 3100 kosztuje więc mógłbym kupić.

Ew. Myślałem jeszcze nad tym co myślicie?

Huawei słabszy od HP i mniej RAM (starszy model, RAMu zarezerwowane z buta 2GB na grafike zintegrowaną), na Acerze nie bardzo pogra na Intelu, więc dlatego Intela nawet nie proponowałem.

Zacznijmy od tego co masz na myśli pod tym pojęciem, tj. czy myślisz, ze na każdej karcie odpalisz Cyberpunka w niskich, czy chodzi o CSGO. Czy satysfakcjonuje Ciebie wiedźmin 3 w najniższych możliwych ustawieniach i 30-35 klatkach, czy wolałbyś jednak coś “nieco wyżej niż dno dna”.

Laptop z Ryzenem H Panci jest nieco lepszy, ale jeżeli ma to być komputer do domu, jak stacjonarny niemal, to bym szedł w 17 i… może uda się coś z pełnoprawną grafiką dostać (w granicach 3000 startują starsze modele z 1050/rx560 lub od biedy mx350).

A masz jakiś przykład?
Co myślisz o tym?

3600 (dolicz system) to trochę ponad budżet, karta 1650(bez TI) tylko, ale jest to laptop, który faktycznie może pełnić rolę budżetowego do gier.

Jeżeli te stare gry nie sa tak stare i nie planujesz wszystkich(wiekszości) ustawień na minimum, to będzie on uniwersalnym kompromisem, przyzwoitym.

Jednak potrzebuje laptop z neonetu, a tam już drogi jakieś inne propozycje?

Albo to?

Ideapadów bym nie polecał jako serii gejmingowej, to jedna z najbardziej budżetowych na rynku. Specyfikacja natomiast dobra, ale koszt Systemu (i dodania 2 kości RAM) podniesie cenę o 600-700 zł.

Jak nie masz nieskończonego budżetu to nowe ideapady są niezłą opcją, ostatnio znajomemu zamówiłem, pozwolił przetestować, max temperatura w środku około 80 stopni, a buda się nie przegrzewała, więc spoko. Brałbym tego

A jak bym wziął tamten bo jednak 2900, system mam więc wgram swój i w przyszłości najwyżej ram dołożył będzie git?

Będzie przyzwoity, taki na 4, dobra uniwersalna konstrukcja od strony specyfikacji, Pancia mówi, ze widział i wykonanie tez podobno OK.

15 nie są najwygodniejsze, 1650TI nie jest najmocniejsza. Jednak do pracy jest to najbardziej standardowy rozmiar, a grafika uruchomi nawet nowe gry w sensownych ustawieniach. Procesor natomiast jest wystarczająco mocny na zabawę z programowaniem itp. 6 niezłych rdzeni jednak robi swoje. :wink:

Z tym, ze ten RAM dodaj szybko, integrowana grafika Ryzena trochę RAM Ci zabierze…

Jeżeli nie potrzebujesz systemu to dobry wybór.

Dziękuję za pomoc, zamówiłem.
Temat do zamknięcia. Pozdrawiam.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.