Laptop do 4 tys

Witam, poszukuję laptopa, który będzie się sprawdzał w wymagających grach. Najlepiej, aby w tej cenie był już wbudowany system. Był już kiedyś taki temat, ale było to już dawno i na rynek weszło wiele nowych ofert. Maksymalna kwota, którą chcę wydać to ok 4,2 tys. Z góry dziękuję za odpowiedzi :))

Nazwa się on taczka i desktop. :wink:
… i mówię poważnie, do wymagających gier laptop się nie sprawdzi, nie w takiej cenie.
Do 4000 dostaniesz Asusa /Lenovo z I5/Ryzenem i GT 1650. Dodaj sobie, ze na papierze to wygląda OK, a następnie odejmij z 15% wydajności “bo to laptop”. A jak przegrzeje się… będzie jeszcze większy minus.

Pomijam tu problem z dostaniem 17 cali i wygodą gry na 15… Na 1660TI, a to minimum do wymagających gier, powinieneś mieć coś koło 5, nie 4 tysięcy.

1 polubienie

Jestem za opinią powyżej, ale jeśli na prawdę laptop to głęboka konieczność to łap fajny model z Asusa, z oglądanych testów nawet jego chłodzenie daje radę:

W zasadzie poza tym modelem nie ma nic bardziej rozsądnego, do reszty trzeba dopłacić.

Zastanawiam się w sumie czy nie lepszym wyborem będzie nowy model z dużo lepszym procesorem i trochę słabszą grafiką, ot taki kompromis


, podobno 3750h łapie dziwny bottleneck przy niektórych grach

1 polubienie

Na początku maja miałem ten sam problem.
Laptop który udźwignie Wieśka 3, Fallout 4, Frostpunk, World of Warships w stabilnych 60fps (TV via HDMI).
Budżet - 5000

Mój wybór padł na DELL Inspiron G3 3590 (i7-9750H, 16BG, 512GB SSD + 1TB HDD, GTX1660Ti-MaxQ), którego trafiłem na promo w EURO za 4699. Po drodze zastanawiałem się właśnie nad ASUSem TUF i LENOVO Legionem. Ostatecznie zdecydowałem się na firmę z najlepszym wsparciem i serwisem.
Sporo osób narzeka na ASUSa, z kolei na LENOVO sam się przejechałem. Z DELLem nigdy nie miałem problemow. A tak za rejestrację produktu - łącznie 3 lata gwarancji.

1 polubienie

Trochę uogólniasz. Mam TUFa w rodzinie i sie bardzo dobrze sprawuje. Przy takim budżecie jak miałeś i takiej promo pewnie też bym wybrał Della.

1 polubienie

Tylko pod TUF nie wrzucajmy wszystkich modeli w jeden worek. Poza tym nie posiadają najlepszej kultury pracy.

Dell G3 również do wybitnych pod względem kultury pracy nie należy.

Autor szuka modeli z systemem, oddzielnie musisz doliczyć 500 zł.
HP Pavilion Gaming R7-3750H/16GB/512/W10 1660Ti 144Hz
Matryca FULL HD IPS z 144hz dobrej jakości jeżeli chodzi o pokrycie kolorów, niezła kultura pracy, miejsce na dodatkowy dysk SATA.

Alternatywa w bardziej stonowanym designie
Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256/Win10 GTX1660Ti

x-kom ma w promocji od dwóch dni na nocnej wyprzedaży Legion Y540 z i7 i GTX 1660 Ti za 3900 zł (na pepper pisali o tym). https://promocje.x-kom.pl/nocne-wyprzedaze (tylko strona będzie działać od 20)

1 polubienie

Jest to dobra oferta.