Laptop do 400€ lub 1600zl. jaki?

Cześć, chciałem prosić bardziej doświadczonych o pomoc w doradzeniu wyboru laptopa. Wstyd się przyznać, ale do tej pory korzystałem tylko ze ‘stacjonarki’, więc ogólnie w temacie komputerów jestem dość zielony :wink:

Problem jest też zasadniczy, aktualnie przebywam na terenie Niemiec i raczej się nie zapowiada bym w ciągu dwóch miesięcy był w Polsce. Czy w takim razie kupić komputer tutaj, czy zamawiać coś przez internet? Znajomy niby mówił że w Polsce bardziej się oplaca kupić lapka, bo taniej wychodzi, ale nie mam zamiaru czekać tak dlugo aż osobiście będę mogl coś kupić na terenie naszego kraju. Natomiast nie wiem czy każdy sklep internetowy oferuje wysyłki za granice. Zwykle kupowałem coś z elektroniki w agito i tam niestety jest obsługa tylko na terenie PL. Nawet jeśli to obawiam się ile wyniósłby koszt takiej przesylki, nie licząc ceny samego sprzętu. To mój pierwszy pobyt poza granicami i o tym też nic nie wiem :confused:

Skoro już o finansach mowa to szukam czegoś do 400 euro, czy przeliczajac na zlote 1200-1500zl. Mam tylko obecnie internet w telefonie wiec ciezko mi za czyms konkretnym.poszperac i sie rozejrzec wiec licze na Wasza pomoc. Komputer generalnie ma mi sluzyc glownie do internetu, nauki (multimedialne programy jezykowe, posciagane jeszcze w Polsce ale niestety nie mam sie na czym na razie uczyc), ogladania filmow, sluchania i przechowywania muzyki. Nie licze za taka cene na nie wiadomo co, potrzebny mi po prostu jakis bezawaryjny sprawdzony lapek z dobrą opinią.

Z glownych parametrow dobrze byloby kupic cos z tymi nie mniej niz 2GB RAM (najlepiej 4GB…w sam raz), 15"6, no i pojemny dysk :smiley: Na procesorach sie nie znam, wiec pozostalych rzeczy wole sie dopytac i doradzic.

Help !

I przepraszam za chaotyczną wiadomość.