Laptop do 4000 - jaką markę wybrać?

Witam!

Przymierzam się do zakupu laptopa. Mogę przeznaczyć na niego kwotę do 4000 zł. Konieczne założenia odnośnie specyfikacji to matryca full HD 17", procesor Intel Core i7, co najmniej 8 GB RAM (im więcej tym lepiej) i tradycyjny HDD, reszta powiedziałbym jest mniej istotna.

Na pewno ciekawie w tej kwestii wygląda seria Z70-80 Lenovo ale jakoś nie mam przekonania do tej marki, bo cały czas myślałem o tym że wybiorę coś z HP jednak ciężko u nich wybrać coś w takiej specyfikacji do 4000 zł.

I tu pojawia się moje pytanie. Czy kupić Lenovo, czy spuścić trochę z tonu i kupić HP? Co sądzicie na temat marki Lenovo, jak wygląda sytuacja z awaryjnością i ewentualnym serwisem? Naczytałem się, że serwis Lenovo to jest totalna porażka ale w Internecie większość opinii wydawanych jest przez klientów sfrustrowanych a nie tych zadowolonych więc nie wiem jak to wygląda naprawdę.

Proszę o wasze opinie i sugestie 

 

 

Do czego ma służyć laptop?

Zastosowanie ogólne (tzn. multimedia, grafika wektorowa, sporadycznie obróbka bitmap, programy biurowe, czasami konwersja audio rzadziej wideo).

Po dwudziestu latach przygody z PC postanowiłem przesiąść się na laptopa, dlatego też chcę kupić dość mocną maszynę żeby spokojnie mogła zastąpić domowego desktopa. Z konfiguracją peceta spokojnie bym sobie poradził sam, bo trochę znam się na tych sprawach, ale laptop to zupełnie inna bajka. Tu trzeba brać pod uwagę zupełnie inne czynniki, również mechaniczne (chociażby wytrzymałość zawiasów, taśm łączących wyświetlacz z płytą główną itp.) a nie chciałbym też wydać pieniędzy na cokolwiek bo to za duża kwota żeby strzelać w ciemno  

Z i7 QuadCore jest bardzo mało wybó laptopów. Zobacz MSI GP72 http://www.notebookcheck.net/MSI-GP72-2QE-Leopard-Pro-Notebook-Review.150724.0.html

Kosztuje 4090 zł bez Windowsa http://www.krsystem.pl/msi_gp72_2qeleopard_pro048xpl-item-39681.html 

Oj, to grubo mi tu zapodałeś… Sprzęt fajny, nawet bym powiedział że idealny jak dla mnie, szkoda tylko że przekracza mój budżet…

Co do procka to myślałem raczej o i7-5500U (niestety tylko 2 rdzenie). Co o nim myślisz?

i7-5500U jest trochę słabszy od i5-4200M.

Zobacz jeszcze   Lenovo Y70-70 i5-4210H/8GB/1000/Win8.1 GTX960M (Recenzja) oraz Acer VN7-791G i5-4210H/8GB/1000/Win8 GT950M (Recenzja)

No dobrze, a tak już abstrahując od parametrów technicznych, to który producent wg Ciebie jest godny uwagi a z którym lepiej dać sobie spokój?