Laptop do 4000 PLN

Witam. W związku z tym że wybieram się na studia inżynierskie potrzebuję laptopa. Musi mieć on mocne podzespoły ale cena nie może przekroczyć 4000 zł. Będzie służył do wykonywania różnego rodzaju projektów na studiach.

Najważniejsze jest dla mnie to aby miał on porządny, mocny procesor oraz odpowiednią ilość i jakość pamięci RAM.

Kolejna istotna rzecz to długość czasu pracy na baterii.

Nie orientuję się w obecnym na rynku sprzęcie komputerowym zbytnio a już na pewno nie w laptopach. Proszę o jakieś propozycje.

PS. Mogę ewentualnie dorzucić jeszcze 500 zł jeśli będzie to konieczne.

Jest to nowy model z najmocnijeszym procesorem Intel i7, 4GB RAM i całkiem mocna grafika GeForce650. Takie same parametry ma macbook za 10tys. Do tego zajebiaszcze głośniki. Recenzje znajdziesz na benchmarku. Tylko uważaj bo laptop występuje z dwoma martycami i kartami graficznymi, HDReady/FullHD oraz GT630/GT650.

Możesz jeszcze wziąć model za równe 4tys. z rozdzielczością 1366x768 ale moim zdaniem warto dołożyć do fullhd.

http://allegro.pl/asus-n56vz-n56-i7-361 … 02347.html

Mniejsza rozdzielczość z 6GB Ram oraz poniżej 8GB ram. Jeżeli studia inżynierskie to chyba potrzeba Ci jaknajwięcej ramu ?

http://allegro.pl/asus-n56vm-n56-i7-361 … 66966.html

http://allegro.pl/asus-n56vm-n56-i7-361 … 66966.html

Moim zdaniem póki co nie warto inwestować w laptopy innych firm.

Hmmm… Kurcze… Nie jest zbytnio przekonany co do tego laptopa… Nie ma wątpliwości że jakość wykonania jest świetna. Ale niepokoi mnie trochę 4 Gb RAMu. No ale reszta…miodzio. Dzięki :slight_smile: Ale jeszcze muszę pomyśleć nad zakupem. A tak wgl to na co zwracać uwagę w procesorze? Na prędkość taktowania tylko? Bo ja w swoim PC mam 2.79 Ghz a tutaj jest “od 2.30 GHz do 3.30 GHz” Czy to oznacza że żeby było 3.30 Ghz to trzeba go kręcić?

Żeby za 4400 zł proponować komuś laptop z 4GB RAM’u na pokładzie, to dla mnie jest już wprowadzaniem kogoś w błąd, co do obecnych możliwości konfiguracyjnych.

Do 4000 tyś. bez najmniejszego problemu kupisz laptop z 16 GB RAM’u na pokładzie i jeszcze mocniejszą kartą grafiki GTX 660m z matrycą FULL HD. Taka konfiguracja będzie o wiele wydajniejsza niż pozostałe proponowane laptopy. Do projektów inżynierskich taki laptop będzie znakomity.

Np. http://allegro.pl/lenovo-y580-i7-3610qm … 41186.html

Zawsze najlepiej jest, jeśli rdzenie są taktowane jak najwyżej i mają dużą pojemność pamięci cache. To tak ogólnie.

Ten procesor jest bardzo szybkim procesorem czterordzeniowym / ośmiowątkowym. Prędkość 2.30 GHz odnosi się do standardowej pracy czterech rdzeni. Tryb Turbo Boost potrafi jeszcze bardziej je przyspieszyć. Nie znam dokładnych danych ale są one mniej więcej takie.

Turbo Boost na cztery rdzenie: wszystkie cztery rdzenie będą pracowały z prędkością około 2,5 GHz

Turbo Boost na dwa rdzenie: dwa rdzenie będą pracowały z prędkością około 2,9 GHz, pozostałe dwa rdzenie będą wyłączone.

Turbo Boost na jeden rdzeń: jeden rdzeń będzie pracował z prędkością około 3,3 GHz, pozostałe trzy rdzenie będą wyłączone.

Wiele programów nie umie korzystać z czterech rdzeni i korzysta tylko z np. jednego, dlatego wtedy Turbo Boost na jeden rdzeń pozwoli na znaczące przyspieszenie takiego programu. Nie wiem czy dobrze wszystko napisałem, jeśli się mylę gdzieś, to niech mnie ktoś poprawi.

Ale zapomniałem chyba dodać że nie może być błyszcząca matryca. :frowning: A lenovo ma błyszczącą.

No ale dlaczego nie możesz mieć błyszczącej. Pracowałeś już na niej, masz jakieś negatywne doświadczenia lub informacje ? Będziesz pracował tylko pod słońcem ?

W sumie to nie :smiley: Ale z tego co czytałem to lepiej wybrać matową.

Znalazłem jeszcze coś takiego: http://allegro.pl/laptop-hp-envy-17-3d- … 40332.html

To akurat musiałeś czytać zły artykuł. Nie da się powiedzieć, która matryca jest lepsza, każda ma swoje wady i zalety, dlatego trzeba ją wybierać pod siebie i pod przeznaczenie laptopa. Przeczytaj ten artykuł, jest dość obiektywny.

http://www.wybieramlaptopa.pl/porady/27 … y-byszczcy

Ja bym go nie brał, do 4500 zł brałbym laptopa przede wszystkim z najnowszym procesorem i7 3610. Do tego, ten laptop posiada o wiele gorszą grafikę od GTX660m. To już wolałbym wziąć GTX 650m, która jest tańsza, a i tak mocniejsza od Radeona 6850. Dysk 2 TB jest bez celowy. Wolałbym kupić 500 GB, a za resztę dokupić dysk SSD, co istotnie przełoży się na responsywność całego laptopa. Do tego jest tylko odtwarzacz Blu-Ray, a nie nagrywarka co ponownie skreśla ten laptop. Nie polecam. Do 4500 zł można kupić coś o wiele sensowniejszego.

No i jeszcze jedno ważne pytanie laptop ma być z systemem czy bez niego oraz czy matryca ma być 15 czy 17 ?

Moim zdaniem powinieneś brać tego laptopa co podałem a te 4GB RAM to na razie przeżyjesz a z czasem dołożysz. Można by szukać czegoś lepszego a coś za coś, zwykle jest to jakość wykonania i użyte materiały.

Jeżeli tak bardzo Ci zależy na Ramie to we ten tańszy, a RAM dokupisz gdzieś taniej na promocji czy w jakimkolwiek innym sklepie w miarę rozsądnej cenie. Może jakaś okazja się trafi.

Przeglądnij sobie sam i wybierz:

http://allegro.pl/listing.php/showcat/pamiec-ram-mb-from-8000,grafika-dedykowana,matryca-matowa,15—159,cztery,szesc,intel-core-i7,1920-x-1080?a_enum%5B1234%5D%5B2%5D=2&a_enum%5B1235%5D%5B2%5D=2&a_enum%5B4326%5D%5B5%5D=5&a_enum%5B4329%5D%5B3%5D=3&a_enum%5B4329%5D%5B5%5D=5&a_enum%5B4366%5D%5B10%5D=10&a_enum%5B4474%5D%5B120%5D=120&a_text_f%5B82%5D%5B0%5D=&a_text_f%5B82%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B135%5D%5B0%5D=8000&a_text_i%5B135%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B171%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B171%5D%5B1%5D=&change_view=1&distance=1&id=491&listing_interval=7&listing_sel=2&offer_type=0&order=bd&p=1&postcode_enabled=0&state=0

Sorry, że taki długi ale są tam ustawione odpowiednie kryteria.

Z tej listy moim zdaniem ten Asus jest najlepiej wykonany i ma świetne głośniki a powiedzmy szczerze. Głośniki niby ważne nie są ale jak są wypasione i słychać wysokiej jakości dźwięk to aż milej się robi.

Bez systemu może być. I 17" zdecydowanie bo full HD na takim 15" to jest podobno tragedia. Wszystko malutkie i trzeba z nosem w ekranie siedzieć.

Czy ja wiem, Apple oferuje 15" z rozdzielczością 2880 x 1800 i ludzie sobie chwalą więc na pewno źle być nie może. Szczerze mówiąc to większa rozdzielczość wcale nie robi takiej różnicy.

Byłem w sklepie komputerowym i Pan mi coś zaczął gadać o jakimś renderowaniu dynamicznym że to jest inny rodzaj niż w grach itd… Nic nie zrozumiałem. Powiedział, że te karty graficzne są stworzone z myślą o grach bardziej i nie bardzo nadają się do programu typu AutoCAD.

Zapytałem go też o wielkość matrycy. Powiedział że 17" nie nadaje się zupełnie do noszenia na wykłady, itp. bo jest mało mobilny.

W każdym razie może przedstawię laptopy które wyszperałem, a wy coś postaracie się doradzić?

Asus N76VZ i7 17,3 8GB 750GB GT650M Win7 FullHD

Samsung 550P7C 17,3 i7 8GB 1TB GT650M WIN7

Samsung 17.3" NP550P7C-S01PL

DELL Inspiron 17R 7720 i7-3610QM 16GB FHD GT650 W7

Lenovo Y580 i7-3610QM FullHD 16GB 750 GTX660 JBL

HP Pavilion dv7 i7 17,3HFD 6GB 750 GT630 W7

HP DV7-7070SW I7 6GB 750GB GEFORCE GT630 2GB W7

Ja kompletnie nie rozumiem tych narzekań na laptopy Full HD 15". Przecież nikt nikomu nie każe pracować na maksymalnej rozdzielczości. Po to są ustawienia aby dostosować rozdzielczość ekranu do własnych potrzeb. Wiele osób wychodzi z założenia, że jak laptop ma full hd, to w innej mniejszej rozdzielczości nie da się już pracować. Nie zastanawiaj się nawet i jak masz możliwość wzięcia 15 full hd, to ją bierz. W każdej chwili będziesz mógł zmienić sobie rozdzielczość na standardową typu: 1366x768 lub 1440x900. Nie za bardzo rozumiem, w jaki sposób może komuś przeszkadzać to, że laptop ma możliwość (powtarzam: możliwość), a nie przymus pracowania w rozdzielczości full hd.

Z tym się nie zgodzę ale to już pewnie zależy od nabytego doświadczenia na studiach. Ja miałem 15 na studiach i gdybym miał wtedy możliwość, to natychmiast bym zamienił na 17.

Co do laptopów, to najlepszy jest Lenovo, tylko jest z matrycą błyszczącą, więc musisz podjąć decyzje czy potrzebujesz takiej czy nie. Potem brałbym Della, ma klawiaturę numeryczną całkowicie odrębną ale kosztem zmniejszenia strzałek do niezbędnego minimum. Dla niektórych może być to problem, np. granie na takich strzałkach to poważne wyzwanie (wiem, zawsze można kupić normalną klawiaturę). Poza tym w ogólnym opisie widnieje 1000 GB, a w szczegółowym 750 GB. Potem asus jest wart swojej ceny. Pozostałe laptopy bym odrzucił m.in. z powodu rozdzielczości 1600x 900 lub karty graficznej gt630.

Wreszcie konkretna odpowiedź :slight_smile: Dziękuję.

A co myślisz o tym żeby kupić 15 z mniejsza rozdzielczością (zatem po niższej cenie) a do tego dokupic monitor jakiś 22 calowy fullhd za około 600 zł? Postawiłbym go w pokoju i elegancko pracował na nim.

Tak - to prawda, ale obraz wygląda najlepiej w rozdzielczości natywnej.

Dźwigaj taką 17… Nie dość, że to wielkie to jeszcze ciężki. No i nieporęczne. Ja mam teraz 14 do noszenia i jestem dużo bardziej zadowolony z niej niż z 15.4.

Bardzo dobre rozwiązanie - zastanów się nawet nad mniejszym rozmiarem - dużo lepiej i lżej się to nosi! W niektórych modelach możesz również zastosować stację dokującą - wtedy pracuje się naprawdę wygodnie i… mobilnie! :slight_smile:

Nie musisz pracować tylko pod słońce, żeby docenić matową matrycę. Jeśli w ogóle przez chwilę będziesz pracować w nasłonecznionym pomieszczeniu/na zewnątrz to nie będziesz mógł zdzierżyć matrycy błyszczącej.

Zamierzasz grać? Bo nic nie wspominałeś o tym, a propozycje są z dość mocnymi kartami graficznymi? Jeśli zamierzasz pracować w CADzie to może lepiej zainteresować się kartami dedykowanymi do takich prac. Tu przykład takiego notebooka (trochę droższy, ale ma i7, wydajną grafikę do CADa, 14 cali i rozdzielczość HD+, do tego matowa matryca - nie rozumiem jak można polecać błyszczącą): http://www.skleplenovo.pl/thinkpad-t430-p-329.html

Też uważam, że to jest dobre rozwiązanie.

Musisz teraz usiąść na spokojnie i wyjść w przyszłość na około 5 lat i spróbować ocenić, w jaki sposób będziesz używał swojego laptopa przez większość tego czasu.

1.) Karta graficzna do gier czy dedykowana do programów graficznych.

2.) Matryca 17 full HD, czy Matryca 15 nie hd plus monitor HD.

3.) Pamięć od razu 8 lub 16 GB czy 4GB i później dokupienie.

4.) Z systemem czy bez.

Z mojej perspektywy

1.) Karta graficzna do gier

2.) Matryca 15 nie hd plus monitor hd

3.) Od razu 8 lub 16 GB

4.) Jeśli na 110% będziesz miał system z innego źródła. to bierz bez systemu. Jeśli tylko tak myślisz, że będziesz miał, to bierz laptopa z systemem. Dokupowanie później systemu z reguły wychodzi o wiele drożej niż zakup systemu razem z laptopem.

No troszku przydrogawy :stuck_out_tongue: A tak wgl to skąd mam wiedzieć czy karta graficzna jest właśnie taka pod CADa?

A taka graficzna karta do gier nie może służyć również do graficznych programów? Bo pograć bym też chciał sobie od czasu do czasu.

I chyba dobrze mi radzisz. 15" , matowa matryca, minimum 8 Gb RAMu no i ta graficzna karta raczej do gier. I bez systemu.

Możesz zapytać :slight_smile: Generalnie seria NVS Quadro jest do zastosowań profesjonalnych.

Pograć pograsz - ale nie tak wydajnie. Za to w rozwiązaniach profesjonalnych sprawdzą się dużo lepiej.

W tej cenie i tak większość sprzętu jest już z systemem. Niestety…