Laptop do 4000zł - multimedia/praca

laptop

(Near) #1
  • Cena . Max 3800-4000 zł i naprawdę nie wyżej.
  • Główne zastosowanie . Pakiet Office (duże prezentacje, duże dokumenty etc), oglądanie filmów, przeglądanie setek kart w przeglądarce i możliwość przeskakiwania między wieloma zadaniami.
  • Rozmiary . 15,6’, matowy, IPS(?)
  • Mobilność . W miarę lekki, ale raczej do zastosowania domowego. Czasami noszony na wydział
  • System operacyjny . Jeśli miałby być, to Windows 10 w wersji PRO, w przeciwnym wypadku może być bez.
  • Inne: Dysk SSD + HDD, ewenetualnie sam dysk HDD z miejscem na SSD (czy to w wersji SATA czy M.2,). Broń boże laptop typu tablet z Windowsem z odczepianą klawiaturą!

Dzień dobry wszystkim. Poszukuję laptopa dla mamy do pracy i przyjemności domowych. Generalnie jako wykładowca potrzebuje ona dostępu do wydajnego sprzętu, który nie będzie się wieszał na prezentacjach, a w dodatku uciągnie tworzenie pulchnych prezentacji i edycje dużych dokumentów. Dodam, że chyba dość wysoki (jak na te wymagania) budżet pozwoli jej dostać coś, czego uda jej się nie zarżnąć po miesiącu. Wiem, że każdy sprzęt się da, ale zależy mi na czymś co wytrzyma napór 15-25 kart z otwartym w tle Officem i oczywiście może zwolnić, ale się nie zatnie poważnie.

Jeśli wszystkie powyższe wymagania można jakoś zebrać do kupy, to jeszcze dodatkowa ostatnia rzecz. Podobał jej się design Della Vostro, więc będę wdzięczny jeśli w zestawieniach pojawi się również laptop “obiektywnie” ładny, nawet taki, który będzie trochę mniej wydajny.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wymagania przy tym budżecie też mogą być za wysokie więc najlepsze będzie chyba zestawienie 3 opcji:

Design < wydajność

Design = +/- wydajność

Design > wydajność

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i propozycje. :)


(kokolorum) #2

Lenovo Legion Y530


(Near) #3

Hej, laptop bardzo fajny właśnie go sobie oglądam. Ma bardzo dużo udogodnień, jest mocny i bardzo ładny, ale jedno pytanie…czy zanadto się nie gnie?


(Michał30) #4

Polecam laptop HP Pavilion z aluminiowym wnętrzem, oraz aluminiową obudową. Ma niskonapięciowy 4 rdzeniowy procesor i5, który do twoich potrzeb powinien wystarczyć.

Legion Y530 to typowy gamingowy laptop, który jest wydajniejszy, ale ta wydajność nie jest ci potrzebna do zastosowań, które wymieniłeś.


(Gajwer) #5

Lenovo y530 to bardziej modle skierowany do gier choć ma stonowany design, druga sprawa jest to wydajna konfiguracja które wątpię że Twoja mama wykorzysta.
Moim zdaniem jeżeli już brać ten model to lepiej dobrać dysk SSD oddzielnie Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050


Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas. Do tego modelu dysk SSD PCIe ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200

Ewentualnie model alternatywny
Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/240+1000/Win10 GTX1050 FHD
Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa przy tym stonowany, dwa dyski wewnątrz laptopa, podświetlana klawiatura, przyzwoite głośniki.

Ewentualnie model mniejszy biznesowy
Lenovo ThinkPad E480 i5-8250U/16GB/256/Win10P Srebrny


(Near) #6

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Padło na to Lenovo Y530. Wiem, wydajność przewyższa niby wymagania, ale po pierwsze dobrze mieć zapasik mocy, a po drugie gdy się stary laptop “dowiedział”, że zamierzamy go wymienić, to padł z dnia na dzień, więc musiałem się szybko decydować. Żywe to czy co? o.O
W razie czego temat można rozwiązać.


(TomalloWK) #7

A widziałeś te inspirony? Bardzo fajne modele też