Laptop do 4000zł na studia i grania

Witam bardzo cieplutko, wybieram się na studia, więc planuję zakup laptopa. Jednakże chciałbym, żeby można było na nim w coś pograć.
Rozglądałem się za 8GB RAM, ssd 250gb na m.2, gtx 1050ti, 1tb hdd i nie wiem, czy wybrać i5, czy i7.
Budżet do 4000zł, jak będzie 150zł przekraczać to jeszcze da rade.
Czytałem tez o tym programie HP Out of warranty voucher i nie wiem, czy nie warto znaleźć jakiegoś hp ponad budżetem troche.

tu 2 ciekawe według mnie na morele
i tu parę ciekawych na xkom

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

  • System potrzebny czy będziesz miał np. z Dreamsparka na studiach?
  • Jakieś wymagania co do samego laptopa? Ma być lekki, cienki? Długo na baterii trzymać?
  • Wystarczy Ci sam SSD z 250GB, czy musi być HDD? I czy ewentualnie może być sam HDD a w bliskim czasie sam sobie dokupisz i dorzucisz SSD M.2?

Widzę że wybierasz wszystko w i7 lecz nie patrzysz na generację 7 generacja jest zdecydowanie słabsza od 8. Czyli lepiej wybrać i5H 8 generacji niż i7HQ 7 generacji.

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD
Matryca FULL HD IPS, procesor 8 generacji i5H pełny, solidne wykonanie aluminiowa obudowa przy tym stonowany design nie będzie bardzo rzucał się w oczy na wykładach, podświetlana klawiatura, dwa dyski, system w cenie.

Ewentualnie nowość Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti
Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas. Do tego modelu dysk SSD ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200

Prawda. Głównie dlatego, że to nowszy procesor w tej samej właściwie cenie.

Ale to już nie prawda. Taki i5-8300H nie różni się tak wiele pod względem wydajności od i7-7700HQ. Tym bardziej w gierkach. Jeżeli byłaby dobra oferta na laptop z i7 7th gen, to zdecydowanie warto.

A kolega miał okazję przeczytać jakieś recenzje tego modelu, czy nawet go pomacać? :wink: Owszem, świeżo z pudełka throttling nie występuje na 1050. Jeżeli chodzi o kulturę pracy = hałas, podobno już tak różowo nie jest. I ze względu na bardzo cienką konstrukcję, jestem bardzo ciekaw jak będzie się sprawować to chłodzenie po roku.

Miałem okazję zobaczyć, nie testowałem dla mnie design to zupełnia inna bajka lecz o gustach się nie rozmawia.
Procesor i5H 8 generacji lepiej wypada w niektórych testach nie mam na myśli tutaj gier bo to różnice są znikome.

Systemu raczej nie potrzebuję. Nie podobają mi się gamingowe laptopy, ale jeśli będzie wart swojej ceny to przeżyje jego wygląd. Fajnie jakby na tej baterii wytrzymał kilka godzin, żeby mi nagle nie padł na wykładzie. Wolałbym chyba z HDD, SSD M.2 mogę dokupić, ale żeby się w budżecie do tych 4100zł zmieścił.

To najlepszy wybór:

Kropka w kropkę jest to ten sam laptop co Nitro 5, tylko z innymi barwami i kształtami obudowy. :wink: To co najważniejsze, czyli układ chłodzenia - ten sam. A barwy - bardziej normalne właśnie. Za 3899 zł jest wersja z samym HDD + Intel Optane, który z czasem mógłbyś wymienić na zwykły SSD (chociaż i Optane ma swoje plusy, kwestia użytkowania).

i5-8300H + 1050 Ti to jednak solidny zestaw, któremu przydałoby się więcej RAM. Także zdecydowanie polecałbym wersję za 4299 zł z 16GB RAM. Już są gierki, i wielkimi krokami nadchodzą kolejne (BF5, Shadow of the Tomb Raider, AC: Odyssey), które minimalne wymagają 8GB, a ten zestaw spokojnie uciągnie te gierki nawet na średnich (a jak wystaczy Ci 30 fps, to nawet Wysokie/Ultra :wink: ). Jednak wtedy właśnie potrzeba więcej RAM. Z laptopami Acera jest teraz “Akcja 8 generacja”, więc za jego zakup dostaniesz torbę z mychą, pakiet Office 365 i antywirus G Data.

No i model z 8GB ma tylko jednen moduł RAM. A to też obniża wydajność -> https://www.purepc.pl/notebooki/test_pamieci_ddr4_single_channel_vs_dual_channel_w_laptopie

Ten model podałem jako pierwszy w swoim poście wyżej.
Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD

Gdzie w tym Acerze masz aluminiową obudowę?

A ten laptop? Dosyć tani i ma 2666MHz RAM, acer ma 2400. Brak systemu nie jest problemem.

zdecydowanie legiona bym polecał, i wygląd dobry i to co w środku. seria legiona serio im się udała. ja mam Y720 i jest dobry, a ten y530 tu wymieniony też na pewno się sprawdzi.

W takim razie te 3 raczej, ten asus ciekawy i w miare tani, do y530 muszę dokupić ssd:
https://www.x-kom.pl/comparison/443888,434860,441804

Dobry model lecz nie ma systemu musisz doliczyć 400-500 zł do budżetu.

@hiropter
Aluminiowa obudowa jak i wnętrze laptopa.

Zainteresował mnie hyperbook:
http://sklep.hyperbook.pl/laptop_customization.php?products_id=26431

8GB RAM w 1 kości, 1050ti, bez HDD, bez SSD (kupić osobno corsair i wtedy można nawet zamiast i5-8300h wziąć i7-8750h i zamknę się w budżecie 4100zł. Warto? Jedynym minusem jest wygląd.

Ale i7 nic Ci tutaj nie da. i5 8th gen jest jak najbardziej wystarczającym CPU. Byłby nawet dla GTX 1060.

Czyli Y530 + to SSD corsair jest najlepszym wyborem tak?

Osobiście nie wziąłbym Legiona ze względu na to, ze to jednak Lenovo. To jednak moje subiektywne odczucie. Ja polecałem Acera, który też jako jedyny ma system w tej cenie.

A co jest nie tak z lenovo?

Trochę miały zły czas z serwisem który zostawił po sobie nie zbyt dobre oponie.

…i trochę słaba opinia ogólnie, jeżeli chodzi o jakość ich sprzętu.
Ten Y530 nie wyróżnia się niczym szczególnym, żeby miał być uznany za lepszy w tej cenie. Unikalny design to jego jedyny wyróżnik. Ekran ma przeciętny, podzespoły na tą cenę standardowe, wydajność chłodzenia wystarczająca, ale podobno głośna.