Laptop do 4800 zł

Cześć . Chce zakupić laptopa do gier , do kwoty 4800 . Wymagam aby gry takie jak World of Tanks czy też GTA 5 śmigało wszystko na full ustawieniach .
Zastanawiam się tylko co wybrać z Dyskiem SSD czy HDD .
Czy może z dyskiem SSD a kupić dysk HDD zewnętrzny na dane.
Myśle ogólnie nad marką HP

To tak, laptop który w zupełności wystarczy, wydajność z kosmosu jak na te gry (spokojnie wystarczy na Cyberpunk 2077). Trzeba dokupić tylko system, na kluczpanda kupisz poniżej 200zł.

Nie namawiaj ludzi do wyrzucenia 200 zł w błoto, niech kupi oryginalny w normalnym sklepie lub pobierze z torrentów. Zakup nielegalnego oprogramowania “na platformie pośredniczącej między sprzedającym i kupującym, która żadnej odpowiedzialności nie bierze” za 200 zł jest interesem życia, no serio… Może i mu nikt nie sprawdzi, ale po co w takim razie tuczyć patologię? :wink:

1 polubienie

HP nigdy bym nie kupił, dwa laptopy miałem kiedyś i obydwa się zepsuły zaraz po gwarancji (to tak w skrócie)
Teraz jakbym kupował to tylko Dell lub Lenovo i ze złączem Thunderbolt 3 (Transfer do 10Gbit/s + rozdzielacza na inne wszystkie inne rzeczy)
Dysk oczywiście SSD lub M.2 Teraz już minimum 500GB
Coś na procku minimum i7 co najmniej 8 generacji
Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić, że Thunderbolt 3 to nie to samo co USB-C, bo w tym lenovo wyżej jest usb-c, ale nie pisze, że jest thunderbolt. (HDMI pójdzie bo jest napisane “z DisplayPort”)

Windows kupisz za 10 zł na allegro do reaktywacji. Jakiś czas temu było głośno o tych kluczach, nie słuchaj tych krzykaczy co mówią, żeby kupować na stronie windowsa za 1000 zł, są wściekli sami na siebie, że dali się w balona robić i nie przyjmują żadnych argumentów, spójrz na allegro, sprzedaż z ostatnich 30 dni na aukcjach po 700 szt. po 1300 szt, ani allegro nie usuwa aukcji, ani Policja nie ściga… Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto i kup za 10 zł. Jak nie wierzysz to zadzwoń do Microsoft Polska, potem wybierz dział aktywacji, powiedzą Ci to samo co mnie. “Jeśli wyświetlił się komunikat, że system został aktywowany to wszystko jest w porządku!”
Teraz patrzę, to za 40zł to nawet z naklejką jest :wink:

Pamiętam jak podobnie było z antywirusami, cena po 500/1000zł za rok, poszli po rozum do głowy i np. Eset Internet Security 3PC+3Phone kupisz za 162zł, a przedłużenie za 100 zł.

…3,2,1

odliczam do gównoburzy. :wink:

Ale po co gownoburza. Wystarczy jeden telefon do Microsoft Polska! Dział Aktywacji

A wyrzuciłeś kiedyś takie pieniądze w błoto? Wiesz co dostajesz w takim x-kom i z kluczpanda? To samo…

Tak wiem, z xkom dostaję produkt sprzedany przez XKOM, za który odpowiada xkom.
Z kluczpanda dostajesz produkt od nieokreślonego sprzedawcy indywidualnego, który “gwarantuje”, że sprzedaje legalnie, a panda jest pośrednikiem.

Co więcej z XKOM dostajesz klucz w wersji 1klucz/1 licencja, a z pandy możesz dostać i kradziony, i z nielegalnej rozsprzedaży licencji zbiorowych i legalny.

Fakt, że aktywuje się tutaj nie czyni żadnej różnicy, równie legalne sa klucze z Allegro za 5 zł, też dostaniesz “fakturę” albo torrenty.

Każdy robi jak chce, ale mi by było szkoda 200pln na coś, co w momencie zakupu może byc trefne.

Do czasu kiedy windows nie zmieni zdania (a aktywację sprawdza codziennie) i nie wyświetli komunikatu o nieważności licencji :wink:
Do firmy to już w ogóle jest igranie z ogniem, a i w domu może cię serdeczny sąsiad podpieprzyć o możliwość popełnienia przestępstwa w postaci paserstwa :wink:

Płacić za piracki system 200zł… To już lepiej pobrać z torrentów, bo przynajmniej nie nabijasz kieszeni oszustom zachęcając ich do kolejnych takich przekrętów.

… żeby nie oftopować, sam komputer Panci ma dobra specyfikację, za 4500+ spokojnie powinien wejść procek 6 rdzeni fizycznych i kartą z gatunku 1660. Nie wiem tylko, czy 17 nie lepsze… jak bez zewnętrznego monitora.

Ja bym wolał troszeczkę dołożyć i kupić tego. Zaleta - z legalnym systemem więc i tak wychodzi taniej od tamtego Lenovo do którego trzeba dokupić system. Karta graficzna ta sama a procesor dużo wydajniejszy. Różnica w budżecie to +400zł. Moim zdaniem naprawdę warto wyskrobać z zakamarków portfela te dodatkowe czterysta złotych.

Asus TUF Gaming A15 FA506 (FA506IU-HN304T) w Morele.net

Instalowałem tak kilkadziesiąt windowsów, nikt nie zgłaszał tego typu problemów? Hm… Może jeden?:thinking: ale następny za 10zł i spokój. Po komentarzach na allegro również w porządku. W firmie też jeden komp ta kluczu za 10zł.
Coś jeszcze?

Aaaa!

Na policji też próbowałem, niestety jak mi to powiedzieli “Niestety nie jestem poszkodowanym więc nie mogą tego przyjąć” Czujesz to?:rofl: No jak to usłyszałem to myślałem, że padnę. Mnie się już pomysły wyczerpały… Microsoft, Policja… Po prostu Windows za 10 zł nie do zdarcia.

Ty a powiedz mi, na covid tez sie będziesz szczepił?

… czuję, że chyba trolujesz.

Bo normalny człowiek po takim dictum by walnął pięścią w stół na komisariacie i zażądał by pokwitowania złożenia pisemnego zawiadomienia, wraz ze skargą do komendanta.

Paserstwo jest ścigane z urzędu i po powzięciu wiedzy nie są potrzebne “poszkodowane” osoby. Nadto posiadając wiedzę o podejrzeniu masz z KK obowiązek zawiadomić o tym. Osoby poszkodowane, to prędzej z ustawy o prawach autorskich.

Jesteś więc dla mnie niewiarygodny jak cholera i opowiadasz jakieś bajeczki majace udowodnić, że piractwo/kradzież/paserstwo jest cacy… :wink:

Znaczy idziesz na policję zgłosić przestępstwo i odmawiają ci przyjęcia sprawy bo nie jesteś w niej poszkodowany? Większych bredni nie słyszałem.
Według twojej logiki świadek przestępstwa zostałby odesłany z kwitkiem bo nie jest poszkodowanym tylko świadkiem zgłaszającym przestępstwo.

Podejrzenie popełnienia przestępstwa zgłasza się do prokuratury, która zajmuje się sprawą z automatu. Prokuratura po zebraniu dowodów (np. przy pomocy policji) określa czy poda sprawę do sądu.

@sidkwa @anon741072 Też kiedyś byłem waszego zdania, myślałem identycznie, niestety zderzyłem się z rzeczywistością. Przykre to jest ale prawdziwe. Poza tym mam dwie sprawy w sądzie, po zapadnięciu wyroków będę zawiadamiał o popełnieniu przestępstwa przez policjantów. Także uwierzcie mi, wiem co mówię.

Podejrzenie przestępstwa tak. Ale jeżeli jesteś świadkiem przestępstwa i musisz zgłosić je już, natychmiastowo to nie będziesz czekał aż otworzą o 8 rano prokuraturę. :wink:

Naprawdę, spróbujcie coś najpierw załatwić, na razie to tylko teorią dysponujecie. Ja już praktyką.

No ja ci mogę załatwić 10 lat od ręki zgodnie z tezą “dajcie mi człowieka a ja na niego znajdę paragraf” :rofl:

To było kiedyś, teraz jest wolna amerykanta. Można robić co się chce i nic ci za to nie grozi.
Ostatnio opublikowałem na grupie FB Oszuści dowód osobisty jednego oszusta, polał się hejt, że tak nie wolno bo RODO
Zadzwoniłem więc do GIODO (Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych) Co się dowiedziałem? Że nic mi nie mogą zrobić, jak to powiedzieli “Najwyżej mogą poprosić o usunięcie dowodu” Jeśli chcesz, mogę wstawić ten dowód na tym forum. Zobaczymy co uda Ci się zdziałać.