Laptop do 500zł :)


(Tomek Fijolek) #1

Witam!

Niektórym może wydać sie śmieszne że poszukuję laptopa za 500zł, ale proszę o wyrozumiałość :smiley:

Chce wykorzystać tego laptopa do: np. podłączenia go do zestawu audio, oglądania filmów, korzystania z internetu i dobrze żeby można było wgrać XP :slight_smile: . Zamierzam także dokupić dysk zewnętrzny aby zwiększyć pamięć :smiley:

Znacie może jakieś modele laptopów w cenie do 500zł które spełniały by wymagania :smiley: jakie podałem i można je polecić bo są wytrzymałe, i z racji wieku nie psują sie?

Proszę podawać markę i model laptopa.


(adam749) #2

Np: taki.

lub taki, ale on ma uszkodzoną baterię.


(Tomek Fijolek) #3

chodzi mi o to abyście podawali modele które jak na swój wiek są wytrzymałe i jeśli go kupię będzie mi służył, można powiedzieć że chodzi mi o tzw. udane modele.


(Michal Kolatek) #4

Na pewno za 500 nie pójdą.

Lepiej kup jakiegoś używanego stacjonarnego Della, HP, IBM F-Siemensa z P4, 512/1014 MB ramu + CRT, stare laptopy to najczęściej wytłuczony złom, jak dalej chcesz laptopa to bierz na raty nowego za 1-1,5tyś, kiedyś zdaje się IBM robił mocny sprzęt, ale i tak dziś te modele dają komfort pracy jak jazda zdezelowanym Trabantem


(Tomek Fijolek) #5

mam dobry komputer stacjonarny :slight_smile: i zdaję sobie sprawę że kupując laptopa za 500zł nie będę miał extra komfortu. laptop mi jest potrzebny aby wieczorem położyć sie wygodnie w łóżku i pogadać na gg, poszukać czegoś w internecie lub obejrzeć film. nie mam potrzeby kupowania laptopa za 1000+. :slight_smile: dlatego pytam się które ze starszych modeli są wytrzymał :smiley:


(Michal Kolatek) #6

Za 500 realnie można mieć coś na P3 w wyklepaną klawiaturą i ramem w ilości max 256MB, filmy w lepszej jakości mogą się ciąć, napędy zwykle CD (pewnie jeszcze powypalane na starych nie raz są problemy z instalacją Windowsa) wymień na DVD dokup dysk i okaże się że można było kupić nowego.


(Specjalized) #7

skoro chcesz z łóżka oglądać filmy to wykombinuj sobie pilota do kompa, co do gadania na gg to monitor ustaw w optymalnej odległości i zakup klawiature i mysz bezprzewodową... pokombinuj... według mnie kupowanie takiego laptopa to strata pieniędzy


(Mariosti*) #8

No i dawno zużyty akumulator którego wymiana na nowy to 100-300zł....


(Elkanguro) #9

Jak dla mnie pomysł również nie najlepszy, dlaczego?

1) bateria będzie zajechana i potrzyma max 30 minut a co to za przyjemność do łóżka włazić z kablami

2) laptop 500zł windows 200zł, hmm, chyba że zainstalować Linuksa

Ale jeśli jesteś pewien, że chcesz kupić to po szybkim rzucie okiem na allegro napotkałem coś takiego: http://www.allegro.pl/item423310423_hp_ ... warto.html dużym plusem jest system operacyjny, minusem brak WIFI ale ciężko będzie o lapka z Wifi do 500zł.

Na twoim miejscu poważnie bym się zastanowił nad Asus Eee PC lub Aristo PICO.