Laptop do 5500zł do CADa 3D, dobry ekran FHD mat 15,6" + num

Cześć, z zamiarem kupna laptopa noszę się od prawie roku i już ryczeć mi się chce, bo nie potrafię wybrać sprzętu dla siebie, na rynku jest go zwyczajnie za dużo, ale mam też swoje wyśrubowane wymagania:

  • podstawowe:
    15,6", matryca FHD IPS matowa, Intel i5 (ew. i7) 7. gen. może być U, ale chętnie HQ, min 8GB RAM z możliwością rozbudowy chętnie do 32GB, min do 16GB, grafika nVidia - nie musi być super do grania jakiś 1050Ti, nie gram, ale ma uciągnąć programy do projektowania 3D, więc ta wbudowana w procesor nie wystarczy, no i klawiatura numeryczna, możliwie bez napędu i możliwie cienki i lekki. dysk - może być wyłącznie ssd m.2 (nmve/pcie?) chętnie ale nie musowo możliwość montażu talerzowca 2,5"

  • szczegółowe:

  1. martyca - ma mieć dobrą jasność, kąty widzenia, kontrast i jak najmniej wycieków światła. Jeśli chodzi o pokrycie palety sRGB/aRGB już wiem że w tej cenie nie mogę liczyć na więcej jak 60%, trudno (taka jak w Dellu XPS za ~9tys. byłaby marzeniem - jakiś sprzęt ma podobną?) no i nie może mieć migotania (zbyt niska częstotliwość PWM) - przypadłość Asusów które niestety odrzucam z tego względu - mam Asusa i to widzę i męczy wzrok.
  2. klawiatura - standardowy układ klawiszy, nie znoszę wszelkich zmian kolejności przycisków, typu Fn na skraju lewej strony, jak w niektórych Lenovo, wielkości, czy ciągu klawiszy szybkiego uruchamiania, po lewej jak w niektórych HP. o numerycznej, że ma mieć, już pisałem, ale standardową numeryczną nie jakaś połowiczna proteza jak gdzieświdziałem w Lenovo ucięta do połowy, by pod spodem wcisnąć strzałki…
  3. złącza standardowej wielkości USB, HDMI, normalne SD, RJ45
  4. obudowa: nie chybotliwy ekran o przyzwoitej sztywności, bez efektu mrowienia prądem przy podłączonej ładowarce (częsta przypadłość aluminiowych… wtf?!)
  5. cichy układ chłodzenia, możliwie by nie szumiał w ogóle gdy np. korzystam tylko z przeglądarki, piszę tekst, itp.
  6. gwarancja nie ograniczana przy zakupie na firmę

Preferencje co do producenta: raczej Dell, Lenovo prezentuje się nieźle, gorzej z jakością/gwarancją ograniczoną do roku, HP - mam mieszane uczucia, ASUS raczej nie, Acer zdecydowanie nie.

cena chętnie w okolicy 4tys, ale raczej nie chciałbym przekraczać 5,5tys.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź osób, które przerabiały temat osobiście, sortowanie i filtrowanie wielu sklepów można o kant … rozbić, bo albo błędy, albo rozczarowująca rzeczywistość.

Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze / nakierowaniu

Dell precision, świetny sprzęt z bardzo dobrą gwarancją. Miałem do czynienia z wieloma komputerami tej serii i niższymi (latitude) i na szczęście do nich nigdy nie było potrzeby wzywania serwisu, do vostro już tak. Dwie propozycje:
http://allegro.pl/dell-precision-3520-i7-16gb-256ssd-fhd-quadro-36mc-i7028229917.html - 100 zł ponad budżet, ale najlepsza propozycja
http://allegro.pl/dell-precision-m3510-i7-6820hq-16gb-w5130m-t-bolt-i6897976084.html - ten ma dysk talerzowy

Do cada najlepsze są grafiki quadro i firepro. Pograć też idzie, ale to raczej sprzęt do pracy.

1 polubienie

faktycznie, Precisiony kiedyś widziałem, potem z większych sklepów wywiało i teraz grzebiąc już zapomniałem o nich… ostatnio widziałem w sklepie na x był w okolicy około 9tys. Gdzie jest haczyk, że taka (takie) ceny na allegro? Refurbrished / outlet / ze zwrotów? Już nawet zacząłem łamać się do XPSa 15 + numeryczną zewnętrzną w okolicach 5,7tys za nówkę… nawet u tego samego sprzedawcy.

Bardzo ciekawa pierwsza propozycja, dziękuję

Ciężko mi powiedzieć, ale chyba sporo zależy od wyposażenia, nie wiem też, jak te nowsze serie nadają się do rozbudowy. Ten drugi tańszy, bo 1 generację starszy i bez ssd. Zresztą, chyba właśnie takich okazji warto szukać, a nie kupować kompa w cenie katalogowej :slight_smile:
Pełna 3 letnia gwarancja i świetne wyposażenie, chyba lepszego komputera nie znajdziesz.
A może takie są ceny, tutaj jeszcze trochę taniej:
http://allegro.pl/dell-precision-3520-i7-7700-16g-256g-m620-fhd-3nbd-i7038515375.html

1 polubienie

Typowe stację robocze z Quadro zostały podane, do pracy jest to sprzęt nie zastąpiony. Jeżeli jednak szukasz coś bardziej do pracy i rozrywki
Dell Vostro 7570 i7-7700H/16GB/128+1000/10Pro GTX1050Ti
Dell Vostro 7570 i7-7700H/8GB/128+1000/10Pro GTX1050Ti

1 polubienie

Dziękuję za podpowiedzi, muszę jeszcze przespać i raczej na pewno skończę z którymś z Precisionów. Vostro oglądałem dość dawno, muszę raz jeszcze zerknąć, ale z tego co pamiętam matryca nie zachwycała, ale prawdopodobnie były to inne modele.

Póki co bardzo dziękuję za pomoc, dam znać o ostatecznej decyzji, lub podręczę dalej pytaniami :wink: