Laptop do 5500zł do CADa 3D, dobry ekran FHD mat 15,6" + num


(Saphrii) #1

Cześć, z zamiarem kupna laptopa noszę się od prawie roku i już ryczeć mi się chce, bo nie potrafię wybrać sprzętu dla siebie, na rynku jest go zwyczajnie za dużo, ale mam też swoje wyśrubowane wymagania:

  • podstawowe:
    15,6", matryca FHD IPS matowa, Intel i5 (ew. i7) 7. gen. może być U, ale chętnie HQ, min 8GB RAM z możliwością rozbudowy chętnie do 32GB, min do 16GB, grafika nVidia - nie musi być super do grania jakiś 1050Ti, nie gram, ale ma uciągnąć programy do projektowania 3D, więc ta wbudowana w procesor nie wystarczy, no i klawiatura numeryczna, możliwie bez napędu i możliwie cienki i lekki. dysk - może być wyłącznie ssd m.2 (nmve/pcie?) chętnie ale nie musowo możliwość montażu talerzowca 2,5"

  • szczegółowe:

  1. martyca - ma mieć dobrą jasność, kąty widzenia, kontrast i jak najmniej wycieków światła. Jeśli chodzi o pokrycie palety sRGB/aRGB już wiem że w tej cenie nie mogę liczyć na więcej jak 60%, trudno (taka jak w Dellu XPS za ~9tys. byłaby marzeniem - jakiś sprzęt ma podobną?) no i nie może mieć migotania (zbyt niska częstotliwość PWM) - przypadłość Asusów które niestety odrzucam z tego względu - mam Asusa i to widzę i męczy wzrok.
  2. klawiatura - standardowy układ klawiszy, nie znoszę wszelkich zmian kolejności przycisków, typu Fn na skraju lewej strony, jak w niektórych Lenovo, wielkości, czy ciągu klawiszy szybkiego uruchamiania, po lewej jak w niektórych HP. o numerycznej, że ma mieć, już pisałem, ale standardową numeryczną nie jakaś połowiczna proteza jak gdzieświdziałem w Lenovo ucięta do połowy, by pod spodem wcisnąć strzałki…
  3. złącza standardowej wielkości USB, HDMI, normalne SD, RJ45
  4. obudowa: nie chybotliwy ekran o przyzwoitej sztywności, bez efektu mrowienia prądem przy podłączonej ładowarce (częsta przypadłość aluminiowych… wtf?!)
  5. cichy układ chłodzenia, możliwie by nie szumiał w ogóle gdy np. korzystam tylko z przeglądarki, piszę tekst, itp.
  6. gwarancja nie ograniczana przy zakupie na firmę

Preferencje co do producenta: raczej Dell, Lenovo prezentuje się nieźle, gorzej z jakością/gwarancją ograniczoną do roku, HP - mam mieszane uczucia, ASUS raczej nie, Acer zdecydowanie nie.

cena chętnie w okolicy 4tys, ale raczej nie chciałbym przekraczać 5,5tys.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź osób, które przerabiały temat osobiście, sortowanie i filtrowanie wielu sklepów można o kant … rozbić, bo albo błędy, albo rozczarowująca rzeczywistość.

Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze / nakierowaniu


(axis85) #2

Dell precision, świetny sprzęt z bardzo dobrą gwarancją. Miałem do czynienia z wieloma komputerami tej serii i niższymi (latitude) i na szczęście do nich nigdy nie było potrzeby wzywania serwisu, do vostro już tak. Dwie propozycje:
http://allegro.pl/dell-precision-3520-i7-16gb-256ssd-fhd-quadro-36mc-i7028229917.html - 100 zł ponad budżet, ale najlepsza propozycja
http://allegro.pl/dell-precision-m3510-i7-6820hq-16gb-w5130m-t-bolt-i6897976084.html - ten ma dysk talerzowy

Do cada najlepsze są grafiki quadro i firepro. Pograć też idzie, ale to raczej sprzęt do pracy.


(Saphrii) #3

faktycznie, Precisiony kiedyś widziałem, potem z większych sklepów wywiało i teraz grzebiąc już zapomniałem o nich… ostatnio widziałem w sklepie na x był w okolicy około 9tys. Gdzie jest haczyk, że taka (takie) ceny na allegro? Refurbrished / outlet / ze zwrotów? Już nawet zacząłem łamać się do XPSa 15 + numeryczną zewnętrzną w okolicach 5,7tys za nówkę… nawet u tego samego sprzedawcy.

Bardzo ciekawa pierwsza propozycja, dziękuję


(axis85) #4

Ciężko mi powiedzieć, ale chyba sporo zależy od wyposażenia, nie wiem też, jak te nowsze serie nadają się do rozbudowy. Ten drugi tańszy, bo 1 generację starszy i bez ssd. Zresztą, chyba właśnie takich okazji warto szukać, a nie kupować kompa w cenie katalogowej :slight_smile:
Pełna 3 letnia gwarancja i świetne wyposażenie, chyba lepszego komputera nie znajdziesz.
A może takie są ceny, tutaj jeszcze trochę taniej:
http://allegro.pl/dell-precision-3520-i7-7700-16g-256g-m620-fhd-3nbd-i7038515375.html


(Gajwer) #5

Typowe stację robocze z Quadro zostały podane, do pracy jest to sprzęt nie zastąpiony. Jeżeli jednak szukasz coś bardziej do pracy i rozrywki
Dell Vostro 7570 i7-7700H/16GB/128+1000/10Pro GTX1050Ti
Dell Vostro 7570 i7-7700H/8GB/128+1000/10Pro GTX1050Ti


(Saphrii) #6

Dziękuję za podpowiedzi, muszę jeszcze przespać i raczej na pewno skończę z którymś z Precisionów. Vostro oglądałem dość dawno, muszę raz jeszcze zerknąć, ale z tego co pamiętam matryca nie zachwycała, ale prawdopodobnie były to inne modele.

Póki co bardzo dziękuję za pomoc, dam znać o ostatecznej decyzji, lub podręczę dalej pytaniami :wink: