Laptop do 5k

Jak w temacie za miesiąc lub dwa będę brał nowego laptopa (tak ceny sprzetu mogą w miedzyczasie się jeszcze zmieniać), ma być to laptop do gier 17cali, 144hz, dysk ssd do 500max dodatkowego nie potrzeba, ram 16gb ddr2600? karta coś z gforca, intel 10generacja nie wiem czy i5 czy i7? Bez systemu, Bawiłem się w konfiguratory na xkom i coś tam było ale może ktoś poleci mi tutaj co warto wybrać, pozdr.

Zapytaj za miesiąc lub dwa, wszystko zależy od sytuacji, ale…

Karta coś z geforca nie obsłuży Ci 144 na laptopie, no chyba, że gier oznacza CSGO, to OKEJ.

Dlaczego? Ryzeny wychodzą prawie identycznie, a wybór procesora zależy od gier, CSGO lubi silny watek, nowe gry lubią wiele wątków.

Dysk ssd MINIMUM 500 GB. Przy grach to oznacza system i ze 2 nowe gry, obecnie 100-150 GB staje sie powoli częstym widokiem.

1 polubienie

Nie bez powodu pisałem o tym że jestem świadom iż ceny mogą się zmienić, jest to dla mnie akceptowalny zakres gdy szukam laptopa w tej cenie ale… jak widać nie udało się uniknąć tego typu odpowiedzi cóż… nie rozumiem dlaczego ma gforce nie obsłużyć? czyli producenci wymyślają sobie te matryce pod karty które nie obsłużą? Żadnych ryzenów, amd, czegokolwiek z pod czerwonego znaku, miałem i to nie raz, podziękuję… Dysk 500gb mi starczy, wiem czego potrzebuję, mimo że w niczym mi nie pomogłeś to jednak dziękuję za poświęcony czas na odpowiedz.

… z braku kart górnicy kupują laptopy, nv przerzuca produkcję 1650 na desktopy, brakuje pamięci do kart, … logistyka leży, kolejna fala covida, nie wiadomo co nawet będzie w sklepach za 2 miesiące. :wink:

Tak, lub obsłużą w mało wymagających grach/na niskich ustawieniach.
2080 w Wiedźminie 3 na ultra balansujena 100, mówimy o karcie stacjonarnej, laptopowa jest z 10-30% słabsza (wersja max-q obcięte tdp). Kupisz 2080 w laptopie do 5000. ;)? Może 2060.

Obecnie procki Intela są tymi gorszymi, porównaj wydajność i tdp, niższy proces ma znaczenie.

Jeżeli tak uważasz, trudno pomóc pacjentowi na telewizycie, który mówi"leki", ale na co (gry) nie powie. :wink:

1 polubienie

Można się zniechęcić do AMD jak używało się ich procesorów sprzed epoki Ryzenów. Dziś jednak to Intel jest w odwrocie. Obecnie Ryzeny rozkładają procesory Intela na łopatki. I pisze to człowiek, który zanim pojawiły się Ryzeny wybierał tylko intelowskie rozwiązania.

1 polubienie

I tyle w temacie. Aktualnie nie ma co polecać, za miesiąc dwa może się to zdecydowanie zmienić. Nie mówie o samych cenach ale modelach. Pojawia się coraz więcej z RTX3000.

1 polubienie