Laptop do 7 tyś zł

Witam. 

Chcę kupić sobie jakiś porządny laptop do gier by wszystko mi chodziło bez problemu przez lata.

Uzbierałem na to 7 tyś co polecacie?

Jeśli naprawdę chcesz wydać aż 7 klocków, to polecam:

 

Acer Aspire Nitro VN7-592G - ok.4700zł

Lenovo Y70-70 - ok. 4000zł

Acer Predator G9-792 (NX.Q0QEP.001) - ok. 6800zł

ASUS G752 - ok. 5900zł

MSI GT72 - ok. 6500zł

Jaki rozmiar? 17,3" by Ci odpowiadał? Laptop z systemem w zestawie? Co do samych laptopów warto aktualnie poczekać miesiąć/pół-tora/dwa bo wychodzą pascale - nowe układy i karty graficzne.

Jasne że 17,3’’. Lepiej bez systemu bo wszędzie teraz Windowsa 10 wpychają a ja jestem za 7. I chyba warto trochę poczekać i zobaczyć pascale.

No to czekać.

Aktualnie w okolicach:

ASUS G752VY-GC110T z GTX980M lub MSI GT72 Dominator PRO podobnie.

Co do systemu tak naprawdę tak czy siak wymuszą na Ciebie win 10 - brak aktualizacji sterowników dla nowych laptopów pod 7-kę.

Z droższych mogę polecić Ci Lenovo ThinkPad P50  z procesorem intel core i7 - 6700HQ z 500GB dysku ten akurat ma windowsa 7 , do pracy dla mnie sprawdza się świetnie, w gry też czasem gram i nie narzekam na sprzęt.

@autor poczekaj aż wyjdą modele z nowa karta graficzna, juz lada moment się pojawią

A co myślicie o tym:

http://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/557-smart7-m713d-clevo-p670rp6-g-gtx1060.html#/port_m2_ssd-dziekuje_port_m2_zostawiam_wolny/system_operacyjny_windows-bez_systemu_operacyjnego_windows/priorytet_zamowienia-standardowy_czas_realizacji_do_4_dni_roboczych_z_dostawa_na_terenie_polski/drugi_port_m2_ssd-dziekuje_port_m2_zostawiam_wolny/naped_optyczny-bez_napedu_optycznego/karta_sieciowa_bezprzewodowa_wifi-killer_gaming_wireless_ac_1535_a_b_g_n_ac_do_867mbps_bt_41/pamiec_ram_sodimm_ddr4-32gb_4x8gb_ddr4_2133mhz_cl15/klawiatura-klawiatura_podswietlana_polska_us_international/dysk_hdd_sshd_ssd-hdd_25_sata_1tb_hitachi_5400rpm/gwarancja_smart7-2_lata_door_to_door_standard_na_terenie_calej_polski/konserwacja-bez_uslugi_konserwacji/testowanie_laptopa_desktopa-wybieram_pelne_testowanie_komputera/pasta_termoprzewodzaca-pasta_gelid_solutions_gc_extreme_na_grafike_i_procesor

1060 nie szukaj coś z 1070/80

To byłby całkiem dobry wybór, lenovo ma dobry sprzęt. Parametry podanego laptopa są ok, powinien zdać egzamin. Te thinkpady z digitmedia są idealna do pracy, do gier też się sprawdzą.

Autor szuka laptopa DO GIER nie biznesowego. Ten Wasz spammeski spam reklamami jest naprawdę do bani.

 

Chyba zdecyduję się na tego laptopa. Laptop z GTX 1070 wyszedłby z 1,5-2 tyś drożej więc będę musiał się pocieszyć 1060.

Mam tylko pytanie czym różni się RAM z CL15 do CL13?

I czy lepiej wziąć SSD 512MB czy SSD 128MB razem z HDD 1TB?

Cenowo nie ma wielkiej różnicy między tym więc co będzie lepsze?

Różnica CL 14/15/16