Laptop do Adobe Premier Pro i After Effects

Witam serdecznie, planuje zakupić laptop do Adobe Premiere i After Effects i mam pytanie czy wystarczy laptop z procesorem I5 10300H. Czy też lepszy byłby AMD Ryzen 7 4800H do obu laptopów jest karta kartą GTX 1650 lub GTX 1650Ti. Czy lepsza do Adobe jest karta nVidia czy AMD?

Mam też pytanie, większość laptopów ma tylko 1 HDMI, jak podłączyć do Laptopów nowych 2 monitory?

Myślę, że lepszy do tego typu zadań będzie R7. A co do podłączenia większej ilości monitorów pod HDMI, możesz użyć stacji dokującej do laptopa, na przykład takiej


Tu można podłączyć jeden dodatkowy monitor na HDMI i przy okazji ma czytnik kart, USB C, i klasyczne USB 2.0 i 3.0, albo takiej

Tu można podłączyć co prawda tylko monitory, ale 2 i obsłuży je w 4K w razie potrzeby

Odradzam. Szczególnie z…

Wejdź sobie na na rekomendowany sprzęt i sprawdź na passmarku , gdzie są te bieda laptopy do gier (1650 i procki 4/8) względem tych polecanych.
Recommended PC Hardware for Adobe Premiere Pro - Puget Systems

Jeżeli upierasz się na laptopa, to minimum 6 rdzeni fizycznych i GTX 1660, pamiętaj też że laptopowe wersje procków/kart są słabsze od stacjonarnych. Wiele zależy od złożoności projektów, ale patrząc na 2 monitory, to raczej nie ma być wizytówka przedszkola, a coś bardziej profesjonalnego. :wink:

Dzięki za odpowiedzi. No właśnie się waham między laptopem, a stacjonarnym. A o jakiej ± procentowej różnicy możemy mówić w mocy za tę samą kasę, chcę wydać 4-4,5 tys zł.

Prawdopodobnie około 20% przy “tych samych z nazwy” podzespołach, chodzi o większy limit energetyczny. :wink: Jednak w desktopie raczej dasz radę złożyć cos mocniejszych podzespołach.
Odliczając 1200 pln na Windows i monitor (FHD IPS, 75) oraz 300 zł na zasilacz i obudowę to zostaje 2500-3000, co powinno wystarczyć na styk na 1660S / i5-10000 i 16 GB RAM. O ile znowu ceny nie poszły w górę… Jak coś zostanie, to możesz wybrać lepszy monitor np.