Laptop do codziennego użytku 3000-3500 zł dla kobiety

Dzień dobry,
poszukuję laptopa dla kobiety w budżecie 3.000-3.500 zł. Zastosowanie to codzienny użytek, przeglądanie internetu, praca w MS Office, przechowywanie zdjęć. Laptop nie będzie służył do gier. Przekątna ekranu chyba najlepiej 15. Jeśli chodzi o system to może być z systemem, ale mogę też próbować wgrać system z poprzedniego laptopa. Chciałbym żeby laptop posłużył sprawnie przez kilka następnych lat.

Rozważałem następujące opcje:

Co sądzicie o tym procesorze AMD, bo generalnie spotkałem się z opiniami, że lepiej dołożyć i kupić tego z Intelem.

Jeżeli był preinstalowany, a nie kupiony osobno, to raczej nie da się legalnie. :wink:

W tych granicach powoli te do gier startują, więc specyfikacja tych dwóch nie jest rewelacyjna, ale są OK. Kobieta i tak pewnie na kolor obudowy bardziej popatrzy. :wink:

Oba delle są ok, pierwszy model trochę wydajniejszy, za to druga wersja jest biznesowa lepsza gwarancja.

ASUS VivoBook S15 M533UA R5-5500U/16GB/512/W10 3299 zł
ASUS VivoBook S15 M533UA R5-5500U/16GB/512/W10 3299 zł
Ten sam model tylko w dwóch wariantach kolorystycznych. Matryca FULL HD IPS z 100% pokryciem kolorów, aluminiowa obudowa, lekki i mobilny, więc nie będzie problemu w przenoszeniu.

Miałem 14-calową wersję tego cuda i oddałem, bo chłodzenie nie wyrabiało (w sensie, komp szumiał przy normalnej pracy), a bebechy są bardzo podobne w 15", wobec tego byłbym ostrożny.

Kupiłem ostatecznie Thinkpada z 4500U i powiem tyle, że procek jest ok.

A co sądzicie jeszcze o tym modelu

Pytałeś o laptopy DELL Inspiron i Vostro, warto wiedzieć, że ich nazwy, to nie tylko jakieś tam nazwy, ale też określenie jakości.

Dell Inspiron - to podstawowa grupa komputerów dla użytkowników domowych, gdzie mamy kompromis pomiędzy ceną a jakością wykonania.

Dell Vostro - bazowa grupa komputerów przeznaczona dla małego businessu. Dzięki skromniejszemu wyposażeniu i nieco gorszym materiałom wykończeniowym są najtańsze w tym segmencie.

Ja polecam serię Latitude:

Dell Latitude - sztandarowa seria komputerów dla biznesu. Wysoka jakość wykonania, bardzo dobre materiały, solidne wykończenie oraz dobre parametry techniczne.
Dodatkowo mają one (najczęściej) gwarancję 36 miesięcy „Next Business Day”.

Tu przykład:

Wspomnę tylko, że do domu przeznaczone są też laptopy z serii XPS i Alienware, ale to zupełnie inna półka cenowa (od ok. 8000 zł)

1. Hyperbook R15 Zen Ryzen 7 5700U - PL - Najlepszy laptop gamingowy od Hyperbook.pl - ta oferta od Hyperbooka wydaje się bardzo w porządku w Twoim przypadku. Świeży procesor oraz bardzo klasyczny design w odpowiadającej Tobie cenie. :smiley:

Znowu szeptanka i wprowadzanie konsumenta w błąd…?

Windowsa za 500+ zasponsoruje Booker, bo w tym cudzie masz wersję Trial, czyli nie masz.

A skoro już mówimy o kryptoreklamie, to Hyperbook też jest klasycznym Januszem z Allego. Przypomnijcie mi co tam pisało:


, a co mamy w środku?
"image

No laptop gejmingowy, najlepszy (!!!), na Vege 8, to kwalifikuje się w mojej ocenie pod oszustwo, bo z gejmingiem ma tyle wspólnego co śmieciarka z samochodem miejskim dla całej rodziny.

Pracuję z Dellami Latitude, z innymi rzadziej… W kółko puchną baterie, słabe złącza USB-C.
Nowsze i mniejsze modele strasznie wyją i łapią wysokie temperatury (jeśli jest 99 stopni to DELL nie widzi problemu, musi być 100 :stuck_out_tongue: ).
W najnowszych modelach, jakie są u nas w firmie padają płyty z byle powodu, nie ma częśći a procedura wymiany sprzętu na nowy trochę trwa. Nie wiem jak w innych firmach, ale postęp i nowsze modele idą w złą stronę.

Ja w robocie laptopy DELL mam tylko Latitude. Oczywiście są i inne marki (np. Lenovo ThinkPad), ale z Dell, to wyłącznie Latitude.
Ze starszymi raczej nie ma problemów, a z nowszymi?
Z nowszymi raczej też nie, poza jednym nowym (DELL Latitude 5511), z którym sam DELL nie daje sobie rady. Był serwis, wymienili płytę główną, stwierdzili, że niby sprawny, ale usterka (PCI-express Bus) jest nadal.
Chcieli, abym sam im diagnozował tę usterkę (laptop jest całkowicie nowy), abym sam go rozkręcił i abym sam odłączał im komponenty (dysk, wifi, inne) i sam testował. No ludzie… Odmówiłem oczywiście. A gwarancja jest taka:

W końcu stwierdzili, że nie dadzą sobie z nim rady na miejscu i poprosili o odesłanie do serwisu. Teraz jest w serwisie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale gwarancja obowiązuje i to 3 lata, więc jestem prawie pewien, że będzie ok. Dlatego nadal polecam tę serię, bo z tymi tańszymi to jest zdecydowanie gorzej,

I co tam Panie wyszło ?
Ja właśnie odebrałem z tego ich serwisu lapka, coś tam zrobili ale porysowali obudowę i włożyli jakąś płytę z uszkodzonym USB-C.
Jak zgłaszałem telefonicznie to gościu na infolinii lekko parsknął śmiechem jak mu powiedziałem.
Przy czwartej interwencji gwarancyjnej należy się wymiana laptopa na nowy.

Dell w tej cenie ma delikatną obudowę i klepiącą klawiaturę. Kupują to w firmach bo tanie, ale wykonanie tandetne. Niewiele lepsze od lenovo. Jak osoba szanuje, to Asus jakiś z tych ViviBook, a najlepiej Huawei z Ryzenem. Najodporniejsze w tej chwili chyba, przy dosyć zgrabnym wykonaniu, solidnej klawiaturze i bez jakichś większych błędów konstrukcyjnych.

Odesłali kurierem - naprawiony, wszystko ok.
Potem chcieli jeszcze, abym wypełnił ankietę, ale nie chciało mi się. :wink:

oni często wylatują z tymi ankietami w środku nocy, nigdy nie robię.