Laptop do codziennego użytku do 2300-2400

Witajcie.

Poszukuje laptopa do 2300-2400zł do codziennego użytku. Zwykła praca biurowa, obsługa Internetu, Worda. Zależy mi na możliwie jak najlepszej wydajności. Laptop o przekątnej 15,6cala i procesor 4 rdzeniowy (bo jakoś 2 rdzenie w 2022r mnie trochę przerażają) i 8gb ramu, dysk ssd ok 500gb.

Znalazłem coś takiego: HP 15s Ryzen 3-5300/8GB/480/Win1

Będzie dobry? Czy coś lepszego/podobnego znajdę w tej cenie?

Jak dla mnie dyskwalifikują go dwie rzeczy Win11 i AMD.

A co jest nie tak z tym AMD? Coś innego może polecisz?

Co jest nie tak?
W sumie nic, ja mam osobistą awersję do sprzętu AMD bo z każdym który miałem coś było nie tak.
Nigdy natomiast nie zawiodły mnie podzespoły Intela i Nvidii.

W tym przedziale cenowym nie masz za dużo do wyboru pod względem jakości.
Ten, co poszukałeś jest ok. Tylko pamiętaj, że te konstrukcje są dosyć delikatne. Klapę zawsze łap na środku i składaj ostrożnie to dłużej „pożyje”, a najlepiej nie składaj jak nie musisz.
Do pracy biurowej, przeglądania internetu jak najbardziej się nadaje.

HP 15s jest ok choć za nie wiele więcej dostaniesz trochę wydajniejszy model

HP 15s i5-1135G7/16GB/512/Win11 Black 2649 zł
Cena z kodem „koncentracja”. Trochę ponad budżet, ten sam model który podałeś w pierwszym poście tylko posiada jeszcze wydajniejszy procesor dodatkowo 16 GB ram w cenie.

Jest 2649zł a jak już się wejdzie na stronę wychodzi cena jako 2 949,00 zł

Jak dla mnie jest ok za tą cenę.

Możliwe, że coś wywala reflink przed załadowaniem:

?partnerid=100448925&sm12=NA==&ts=1647378443&token=75831fe399036eb41f3de8fd84e9d111&92

może to robić nawet uBlock Origin czy AdGuard:

https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/Static-filter-syntax#removeparam

https://kb.adguard.com/en/general/how-to-create-your-own-ad-filters#removeparam-modifier

Nie mam uBlock ani AdGuard. Jak w google szukałem ten laptop cena też mi się wyświetliła 2949zł.

Ja powiem tylko to, że DELL nie polecam. Wszystkie w firmie mi siadały jak były po 2-5 latach. HP działają do dziś. A w tej cenie to pewnie bym patrzył za używanym aby był mocniejszy niż te trupy w tej cenie nowe.

Trzeba było wpisać kod rabatowy który podałem w poście :slight_smile: „cena z kodem”
Niestety promocja już zakończona.
Aczkolwiek aktualnie jest ten sam model z 6 rdzeniowym AMD
# HP 15s Ryzen 5-5500/8GB/512/Win10 IPS Black
Wydajność zbliżona.