Laptop do domu/gier za ok. 3000 zł

Witam.
Zamierzam kupić laptop i chciałbym się poradzić.
NIe ukrywam, że chciałbym nadrobić trochę tytułów, natomiast mojej żonie zależy przede wszystkim na wygodzie i szybkości w codziennym użytkowaniu. Dlatego miałbym kilka wymagań wstępnych:

  • HDD + dysk SSD (nie musi być duży, 120 w zupełności na windowsa i kilka programów wystarczy; i tą diabelną DA:Inkwizycję :slight_smile: )
  • karta 1050 gtx lub równoważna od AMD, nie muszę mieć uber-detali, bylebym mi gry chodziły płynnie
  • z dużego, renomowanego sklepu, nie mam ochoty szarpać się o gwarancję

Na oku mam coś takiego:


do niedzieli po rabacie jest za 3100, więc jeszcze się w budżecie mieści.
Ewentualnie coś z Ryzenem.

Co do systemu to o ile nie ma możliwości “wzięcia” go ze starego lapka to jednak musi być.

Trudno o lepszą konfigurację w tej cenie tym bardziej z systemem. Jeżeli nie potrzebujesz system (w zależności jaką wersję masz zainstalowaną na swoim laptopie) trochę ponad budżet będzie model z GTX1050ti jest około 20% wydajniejszy.
Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/240+1TB GTX1050Ti
Wersja zmniejszym dyskiem jest minimalna tańsza (50zł) więc moim zdaniem nie jest opłacalne. Matryca FULL HD matowa IPS całkiem niezła na ten budżet, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy pełny, stonowany design, wygodna podświetlana klawiatura, ciekawe rozwiązanie z portami z tylnej części obudowy, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas.

Ewentualnie wydajniejszy z jednym dyskiem SSD z GTX1650
ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/8GB/512

Jeżeli system jest wymagany to koszt od 400-500 zł.

Ja ma F63RD -i7/1050Ti/bez sdd - one są naprawdę super

A czy ze starego lapka mogę “zczytać” serial do win10 i ściągnąć ze strony MS by wgrać do nowego?

Zależy, jeżeli windows był “gratis” do laptopa, to nie, a przynajmniej nie możesz legalnie, mimo, ze może pójdzie. Jeżeli był płatny dodatkowo jako płyta, klucz, cokolwiek, to powinieneś móc.

Poniżej 1050ti nie idź, to i tak “ledwo, ledwo” na średnie w full HD w AAA :wink:
i5 seria 8XXX dowolna wystarczy, poszukaj 1650 może bezie, AMD raczej nie ma zbyt wielu z porządnymi grafikami w lapkach.

macin20000 - ale Ty już wchodzisz w ponad 4000 zł. Paza tym jak 1600 albo 1650 to by trzeba było i7. Tanie najprostsze laptopy z tymi parametrami to 4500-5000 zł. Poza tym i5 dla laptopa to nie i5 dla stacjonarki

a gdzie tam, pochwale Xkoma, jeżeli autor ma własnego Windowsa to za 3500 ma sprzet jak malowany :wink: https://allegro.pl/oferta/asus-tuf-gaming-fx505-r5-3550h-8gb-512pcie-120hz-8106569546 Nie wykluczone, ze podobne rarytasy można wyłowić i gdzie indziej ….

Ni… 12 wątków no bez zartów 8 wystarczy :wink: To nie AŻ TAK mocne…

jasne, ale różnice nie są jakieś mega, nie takiej skali by przy DOBRYM chłodzeniu padały. i3 sa słabsze do łączenia z gamingami, przez obcięcie rdzeni o 1/2 wydajność spadła o 50%, ale nawet i to by z 1050ti dało radę :wink: https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-8300H-vs-Intel-i5-8259U-vs-Intel-i5-9600KF/3254vs3299vs3443

NIe znalazłem płyty z Win8 (key przypisany do lapka jednak), więc musi być z systemem :frowning:
A z tego sklepu proline.pl coś wartego uwagi? Kupowałem tam telefony i mam jak najlepszą opinię, więc może zachować ciąglość?

Przycisk wyjścia :wink: Wybór mały, cena z sufitu 1050 ti za ….4100, czyli taniej wyjdzie kupić 1650 i winda osobno. O Laptopach z 1050 nie mówię nawet, nie bierz najgorszego, pozbywanego się, złomu , bo szybciej będziesz ciął ustawienia w grach :wink:

to już ostatnie, a jakbym do tego dorzucił dysk SSD?
https://proline.pl/acer-nitro-5-an515-51-5594-15-6-cali-fhd-i5-7300hq-1tb-8gb-gtx1050-4gb-win10-p1290535 to wyjdzie 3050 a spe

to byś zmarnował jeszcze więcej pieniędzy.

  • 4 rdzenie procka z passmarkiem koło 6k (i3-8130u ma 5k, a i5-8xxx koło 9k) czyli słabo i gorąco, duży pobór mocy = stara technologia.
  • 40 fps na średnich w full hd w perspektywie kilku lat = szybkie zejście do low.

Za połowę ceny tego lapka kupisz rx 570 + ryzena 1200 i będziesz miał lepszą wydajność w desktopie.
Dodasz system monitor i lepszy procek i 2k wyjdzie, a jak potrzebujesz mibilnej maszyny do pisania, to za pozostały tysiąc jakieś krugery czy manty dostraniesz.

Ten laptop od marcin20000 jest w miarę dobry, jedynie to kiepska matryca bo to jest TN z powłoką ale nie koniecznie bo u asusa to boże to być też IPS (oni obie nazywają tak samo)

jest przyzwoity, ale ma też kilka minusów jak zauważyłeś :wink: Primo jest znacznie droższy…

Podstawa, to określenie przez Autora czy laptop ma być na lata, 5-6, czy raczej szybsza wymiana za około 3?1050ti z i5 8XXX spokojnie mu pozwoli pograć na średnich, względnie z domieszką niskich na FullHD. W dłuższej perspektywie, to może jednak warto zaczekać z miesiąc - dwa, dozbierać lub poczekać na jakieś mega wyprzedaże, bo średnio widze wydajność 1050 TI, o gołej 1050 nie wspominam, za 5-6-7 lat.

To rx580 wejdzie

Kupiłem ten z pierwszego posta (czekam na odbiór w sklepie). Dostanę kilka bonusów od sklepu które będę pewnie w stanie opchnąć za 2-3 stówki, więc cena netto będzie poniżej 3k a za taką konfigurację to bardziej niż przyzwoicie.

Szkoda, ze nie 1050 TI, szansa była, ale i tak wybór niezły :wink:
Czasami żal mi aż ludzi, którzy kupują "dobry laptop " z 130 i płaczą, że nic nie działa im, a różnice do 1050 to z 15% ceny lapka :wink:

poza mój budżet, a moja list gier którą planuję nadrobić jest tak długa że pewnie starczy do następnej generacji albo jeszcze następnej :wink:

Przykładowe testy tej grafiki
https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-1050-Notebook.178712.0.html

Dobra, małe podsumowanie.
Kupiłem, działa rewelacyjnie póki co. Jestem w trakcie dostosowywania go do swoich potrzeb, ale już teraz widać, że śmiga.