Laptop do gier (4000zł)

(dmc) #1

Witam,
poszukuję laptopa typowo do gier, chciałbym zmieścić się w kwocie 4000 zł.
Będę chciał pograć w najnowsze tytuły na rozsądnych detalach, ale najbardziej zależy mi na CS:GO.

Preferuje laptopa 17 cali z dobrym chłodzeniem. Na co warto się zdecydować?

(znieczulica) #2

Nie ma laptopów do gier :slight_smile:, ale jak już chcesz, to Acer Predator i HP Omen. Najważniejszy jest RAM i chłodzenie, aby gra była płynna. W sumie musisz przygotować się na dodatkowe wydatki. Lepiej kup PC, jeśli nie zależy ci, aż tak bardzo na laptopie. Sama mam multimedialny Asus, strasznie grzeje podczas grania, ale nie narzekam. :blush: W CS:GO pograsz na laptopie za 2500 zł.

(dmc) #3

Stacjonarny mam, potrzebuję typowo laptopa ze względu na częste wyjazdy.

(chomik325) #4

Temu Panu (Pani?) dziękujemy. :wink: Mamy rok 2018, nie 2008 - jak najbardziej są laptopy DO gier.

A z systemem?

W takiej cenie jest fajny Asus:

Jednak:
Po 1: bez systemu
Po 2: pamięć RAM to tylko jeden moduł 8GB, a nie 2x4GB. Jeden moduł RAM wyraźnie obniża wydajność w grach.

Z innych mamy Acera:

Ten ma i system, i RAM właśnie w konfiguracji 2x4GB. A cena tez identyczna - 3799 zł. :slight_smile:

I myślę, że różnic między nimi wielkich nie ma. Jeżeli 4000 zł to granica nie do przejścia, a potrzebujemy systemu - brałbym Acerka.

(marcin20000) #5

Tylko tu pojawia się pytanie: czy kolega chce brać i grać w hotelu, czy w pociągu?
Jeżeli bowiem w pociągu, to nie ma laptopów do gier:) Bateria padnie mu po godzinie :wink:

(chomik325) #6

Jezeli jeździ co najmniej IC’kami, bądź lepszymi Regio, to w tym pociągu ma kontakt. :stuck_out_tongue:

(marcin20000) #7

To że jest nie jest równoznaczne, że działa :wink: Jak jeszcze więcej jeździłm to na początku wszystkie były sprawne, ostatnio ani u siebie ani u sąsiada nie było napięcia :wink:

(kolodziej.rob) #8

możesz sobie zobaczyć jeszcze Lenovo Legion Y530, co prawda 15 cali, ale jest ok. laptop dobry, wydajny, dobra grafik,a procesor, dźwięk. Gra się dobrze.

(Gajwer) #9

Lepsze będą modele 15,6 cala nie są dużo mniejsze.
Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor i5H 8 generacji, przyzwoite wykonanie, aluminiowa obudowa, dwa dyski wewnątrz laptopa, niezłe głośniki, stonowany design, GTX1050ti jest o 30% wydajniejszy względem GTX1050, dodatkowo system i dysk SSD w cenie.

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas.

Z większych modeli
Dell Inspiron G3 i5-8300H/8GB/128+1000/Win10 GTX1050Ti

(znieczulica) #10

Nie ma za co, chomiku :slightly_smiling_face: Sama zadałam kilka miesięcy temu podobne pytanie. W odpowiedziach odradzano mi laptop wielokrotnie (słaba bateria, słaba grafika, słabe chłodzenie, brak płynnosci, problemy z internetem). Jednak dzięki twojej odpowiedzi stałam się mądrzejsza.:grinning: