Laptop "do gier" do 3000 zł

Cześć, już odwalając się od tego, mojego, psującego się ciągle, komputera potrzebuję porady z innej beczki. A więc potrzebuję laptopa gejmingowego (śmieszne słowo). Sprawdzałem Lenovo Y700 i Lenovo Legion Y520. Mam świetną ofertę na nowego laptopa (tego drugiego), ale czytałem, że Lenovo jest jedną z najbardziej awaryjnych marek. Jak to jest, prawda to?
Budżet mniej więcej do 3000 tyś. (Mogą być używane, a nawet, w sumie muszą, bo w tej granicy cenowej, raczej, nic nowego, porządnego nie dostane xd, a chyba, że się mylę, i jak w poprzednim poście, linki mile widziane).
Dzięki :slight_smile:

Ja tam sam miałem obawy przed Lenovo, ale jakoś od dwóch lat jestem użytkownikiem tej marki i nie mogę narzekać. Raczej w dzisiejszych czasach zależy to od konkretnego sprzętu. Znam osoby, którym laptopy z serii biznesowych (Dell czy też Thinkpady) siadały po roku, a znam też takie które użytkują laptopy Lenovo budżetowe od 4 lat i są zadowolone. Moim zdaniem w tej cenie nie ma reguły.

Od miesiąca użytkuje Lenovo Y700. Póki co bez awarii, żadnych dziwnych akcji z nim nie miałem, a z racji wakacji oraz moich zainteresowan codziennie przed laptopem spędzałem kilka/kilkanaście godzin w różnym trybie. Chodził często 4-5 godzin przy maksymalnym obciążeniu (np. gdy grałem w Wieśka), i poza nagrzaniem się prawej górnej częscie laptopa nic mu się nie działo. Legion będzie pewnie droższy, ze względu na podzespoły. Co do jego wydajności, to musiałbyś poczytać, pewnie coś będzei na https://www.notebookcheck.pl .

Mam szansę na Legiona za 2900. A tak, ile mniej więcej FPS’ów miałeś w tym Wieśku i na jakich ustawieniach ? I mógłbyś mniej więcej opiać, jeżeli grałeś jeszcze w jakieś bardziej wymagające, nowsze gry, tak samo jak w wieśku ile klatek i jakie ustawienia ?

Zamiast wydawać 3000zł na nędznego lapka gamingowego (chyba, że trafi się jakaś okazja używanego) to lepiej kupić stacjonarkę w tej cenie - dużo bardziej będzie nadawać się do gier.

Wiesiek różnie między 30-60 na ustawieniach miks (szczególy,liczba postaci tła, jakośc tekstur na ultrach, rysowanie roślinności na wysokim, jakoś wody i terenu średnia o ile dobrze pamiętam). Z wymagających raczej nie grałem, jedynie bf1 ale on chodizł na wysokich w granicy 35-60, bf 4 na ultra w 40-60. Widoczny spadek kaltek (pokaz slajdów) miałem przy wieśku, jak zasilacz nie był podłączony a bateria miała 20%. Wystarczyło podłączyć zasilasz i klatki wracały do normy. RL chodził mi na najwyższych z wyłączonymi paroma opcjami typu motion blur czy coś takiego.
@Domker nie zgodzę się. Jeśli jest potrzebna mobilnosć (tak jak w moim przypadku) to komp nie jest dobrym wyjściem

Potrzebuję mobilność

1 polubienie

Dziękuję

Zamiast używanego sprzętu, rozejrzałbym się za czymś powystawowym - są całkiem korzystne oferty na allegro laptopów, które na chwilę obecną pozwolą na w miarę komfortowe granie w najnowsze tytuły (na ~średnich ustawieniach). Chociażby wspomniane wyżej Lenovo można trafić poniżej 3000, co jest ceną jak najbardziej atrakcyjną.

Lenovo Y700-15
Intel Core i5-6300HQ (4 rdzenie, od 2.3 GHz do 3.2 GHz, 6MB cache)
8 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
Aluminiowa obudowa
Wysokiej klasy głośniki JBL
Podświetlana klawiatura AccuType
NVIDIA GeForce GTX 960M

1 polubienie

Dzięki, tylko nie wiem, czy z tą kartą pogram nawet najniższych ustawieniach graficznych . A co powiecie o

Trochę wyszedłem poza budżet, ale myślę, że da się wykombinować taką kwotę.

Daję małą ankietkę pomagającą w wyborze laptopa

Witam, stoję przed wyborem laptopa do gier. Wybór padł na te trzy modele (Asus ROG GL553V, Lenovo Legion Y520, Acer VX15). Zależy mi na jakości wykonania i wydajności.
Wszystkie wymienione laptopy posiadają procesor i5 2,5 GHz (3,5 Turbo) i kartę graficzną NVidia GTX 1050 4 GB
To już ostateczny wybór, nie będę już spamował postami :smiley:
Z góry dziękuję :slight_smile:

Lenovo Legion Y520-15
Intel Core i5-7300HQ (4 rdzenie, od 2.5 GHz do 3.5 GHz, 6MB cache)
8 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)
Podświetlana klawiatura
Głośniki Harman z Dolby Audio
128 GB SSD M.2 PCIe