Laptop do gier do 3800 PLN

Z góry proszę o nie twierdzenie iż jak chce do gier to kup stacjonarke. Laptop jest potrzebny siostrze dość mobilnie chociażby żeby przenieść go do innego pokoju domu miasta itd a jak wiadomo stacjonarka monitor itd taszczenie tego trochę nie wygodne.

Na sprzęt do wydania mam 3600zł ewentualnie 3800zł

Pierwsze jednak pytanie mam takie czy duża różnica w wydajności w nowych grach jest pomiędzy i7-4710MQ a i5-4210H z grafiką gt 860M przy rozdzielczości 1920x1080

CO do rozmiarów laptopa jeszcze nei jestesmy pewni czy 15 czy 17 cali. 

W tej chwili widziałem ciekawe modele Lenovo Y50-70 w tej cenie mieszczącego sie z ta i7 i 17 calowego MSI GE70 Apache Pro z tą i5 oba na gt 860m

Jeśli duża różnica w grach jest miedzy tą i5 a tą i7 wolelibyśmy oczywiście mniejszy a jeśli nie to większy. Wiec proszę o drobną poradę gdyż nigdzie w internecie nie ma konkretnych danych.

Bierz MSI - lepsze wykonanie i serwis niż w przypadku Lenovo. Sam od od kilku miesięcy posiadam MSI, ale z kartą i procesorem AMD i przyznaję, że wymiata. Do tego dobra klawiatura, dość cichy i nie grzeje się jakoś nadzwyczajnie, choć w recenzjach piszą zupełnie coś innego. Biorąc pod uwagę, że Ty chcesz Intel + NVIDIA, to będzie pewnie jeszcze ciszej i chłodniej.

 

Polecam też zakup w X-KOM z tego względu, że sprzedają laptopy z wbudowanymi dyskami SSD, tak, że masz w laptopie 2 dyski - w innych sklepach takie praktyki są rzadsze.

alanpro , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bierz procesor i7. Wystarczy sobie chociażby spojrzeć na wymagania nowego Wiedźmina. Na i5 nie pójdzie.

Tutaj jest trochę droższa opcja ale skoro kupujesz już laptop w tej cenie to może warto byłoby dołożyć?

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/12240889

matryca 17 cali full hd

procesor i7

oraz grafika ge force gtx 860m/

Dziękuje za poradę na pewno się przyda. Co do karty ona mógł by być od amd ale nie maja procesorów sensownych i według testow troche brakuje im w wersji mobilnej. Ale jeśli go posiadasz to jakie masz wrażenia jakie fps detale płynność i kultura pracy gdyż widziałem tez fajnie się w sumie prezentuje tylko właśnie opinie ma trochę słabe co do procesora? Dodatkowo na początku planuje raczej kupic bez ssd ewentualnie późneij jeśli bd miejsce w laptopie dokupić

 

 

 

Sugerowanie się wymaganiami wiedźmina to tak jakby sie sugerować wymaganiami Assasin screed Unity moim zdaniem czyli trochę nie na dziś dzień. Opcja dużo droższa gdyz wydatek rzędu 4699 czyli 900zł za dużo( po wejściu w pierwszy tańszy link na ceneo odsyła do sklepu gdzie kosztuje 4699zł) dodatkowo lenovo którego podałem ma tę właśnie podzespoły i kosztuje blisko 1100zł taniej (MSI któego podałem to tez z tymi parametrami co ten asus 500zł taniej ( a w tej cenie już chyba ustrzeli coś z i7 i 870m wiec no poprostu za duzo. A w ostatecznośći jestem w stanie wydać maksymalnie 4000zł.

 

 

A wracając jaka jest rzeczywista różnica w wydajności w nowych grach jest pomiędzy i7-4710MQ a i5-4210H z grafiką gt 860M przy rozdzielczości 1920x1080 ( czy karta tej i7 nie spowolni na tyle iż będzie porównywalny z i5 w grach)

I jak gry widzą taki procesor 2 rdzeniowy 4 wątkowy czy gry blokowane na 2 rdzenie odpala na 4 wątkach czy musiały by być też 4 rdzenie?

I czy duża jest różnica w jakości miedzy Lenovo a MSI Z mojego doświadczenia to tyle wiem że laptopy Lenovo w miare chodzą jak na swoja cenę ale z ta półką cenową u lenovo nie miałem styczności znowu co do MSI jedyna moja styczność to Tablet od nich który chodził tak fatalnie  tak krótko trzymał że pozbyłem się go 3 tygodnie po zakupie. Ale wiadomo laptopy tej pułki to co innego co wy o tym sądzicie? :slight_smile:

Zanim napiszę coś więcej (to kolejny już raz tutaj na forum) czysto informacyjnie podam Ci link do mojego wpisu na blogu:

 

http://www.dobreprogramy.pl/Existimati/Serwis-LenovoMedion-koszmar-pechowego-uzytkownika.,58053.html

 

Wpis ten dotyczy Lenovo i moich przygód z serwisem. Nie chcę tu jakoś szczególnie wpływać na decyzję, ale myślę, że warto wziąć pod uwagę rzeczy, które się tam wyprawia. Nie mój wpis jest tak istotny, bo mógłby to być osobny przypadek, ale w komentarzach widać, że ludzie przeżywają wiele niemiłych niespodzianek związanych z Lenovo i Medionem -wnioski należy wyciągnąć samemu.

 

Jeśli chodzi o rozważane przez Ciebie procesory, to musiałbyś podać linki do konkretnych laptopów. Wg mnie Intel i5 zapewni swobodną rozgrywkę. Nawet jeśli sprzęt ma być wykorzystany do nowszych gier, to nie każda ma tak duże zapotrzebowanie na moc procesora. Jeśli cenowo między laptopami z i5 i i7 jest różnica 100-200 lub nawet 300zł, a Ty możesz sobie pozwolić na taką dopłatę, to bierz i7. Jeśli znajdziesz laptopa z i7 w cenie do 4000zł, to nie wahaj się.

 

Przy wyborze sprzętu liczy się dokładne zbadanie tego, co oferuje rynek. Jednym zależy tylko na wydajności w określonej cenie. Inni poza wydajnością cenią sobie też jakość wykonania, długość gwarancji, jakość serwisu i na pewno wiele innych kwestii. Gdy sam wybierałem laptopa, to tak naprawdę w cenie do ok. 3700zł miałem do wyboru niewiele - Lenovo Y50-70, jakieś tam modele ASUS (nie z serii ROG, bo te są jednak trochę droższe), coś z Dell by się znalazło no i MSI. Lenovo i MSI gwarantowały najlepsze karty graficzne, w pozostałych były trochę słabsze, ale do gier by się nadały. Laptopy ASUS nie podobały mi się w kwestii wyglądu, Dell zapewniał dobry wygląd jak na mój gust, ale konfiguracje były nie do końca ciekawe. Z Lenovo miałem nieprzyjemne przeżycia, więc powyżej wymieniony model tracił na starcie, poza tym później, gdy zdecydowałem się na MSI, poszedłem do salonu X-KOM odebrać laptopa i pomacałem sobie na półce Lenovo Y50-70 i byłem zadowolony, że go nie wziąłem - wszystko się w nim uginało, po prostu porażka. MSI był dla mnie ostatecznym i chyba jedynym możliwym wyborem. Oczywiście rozważałem MSI z Intelem i GeForce, ale one trochę drożej wypadały od konfiguracji z AMD. Nie jestem uprzedzony do żadnej z tych marek, a w moich kilku laptopach i stacjonarkach miałem karty i procesory różnych producentów.

 

Jakość wykonania w MSI stoi na wysokim poziomie. Wygląd MSI w serii do gier jest też naprawdę niezły i mało która marka może konkurować w tej kwestii z MSI. Co do procesora i karty AMD… Do karty nie można się przyczepić, bo jest to AMD Radeon R9 290X 2GB i karta wymiata. Nie gram w jakość szczególnie wymagające gry (wśród moich gier są następujące tytuły: seria Alan Wake, Dark Messiah, seria Dead Space, seria Dragon Age, seria Dungeon Siege, seria Gothic, Joanna d’Arc, seria Max Payne, seria Prince of Persia, seria Risen, seria Two Worlds, seria Wiedźmin, seria Władca Pierścieni) - jak widać, tylko pojedyncze tytuły wymagają nieco lepszego sprzętu, więc tak naprawdę nie stwierdzę jak bardzo wydajny jest procesor AMD. Stwierdzę jednak, że jestem zaskoczony pozytywnie wydajnością ogólną całego sprzętu. Procesor radzi sobie dobrze. Mierzyłem FPS tylko w dwóch grach, bo wyniki różnych testów się dla mnie nie liczą, liczy się to, jak gra działa po instalacji. Wśród tych dwóch gier jest jedna z wyżej wymienionych - Max Payne 3 i dodatkowo zdarzyło mi się pograć w TES V- Skyrim. W obu grach miałem min. 30FPS, rzadko spadało poniżej tej wartości i były to spadki nieodczuwalne. Skyrim osiągał lepsze wyniki niż Max Payne 3 - FPSy w tym pierwszym utrzymywały się na poziomie 40-50 i często dobijały do 60, w drugiej grze były podobne, ale czasami nieco niższe. Wyniki takie gwarantują płynną grę. Zaznaczę przy tym, że grałem w rozdzielczości 1920x1080 i wszystkie możliwe ustawienia graficzne były ustawione na maksymalnym poziomie. Działam na Windows 8.1 Pro [x64]. W recenzjach jest informacja o tym, że laptop z AMD grzeje się mocno i jest głośny - nie zauważyłem jakoś szczególnie wysokich temperatur i nie był też dużo bardziej głośny, niż laptop Lenovo-Z710, który miałem wcześniej (z i3 i kartą NVIDIA GeForce GT745 2GB). Podczas gier nie miałem nawet potrzeby włączania dodatkowego chłodzenia (na górnym panelu dotykowym jest przycisk, który włącza szybszy obrót wiatraków - co daje spadek temperatury, ale też wzrost głośności).

 

Wszystko zależy od tego, do czego będzie wykorzystywany laptop, do jakich gier. Podejrzewam, że pod względem wydajności w MSI lepszy będzie zestaw Intel + GeForce, ale nie będzie to kolosalna różnica (choć pewnie w pojedynczych grach ta różnica będzie dużo większa) i wielu grach na pewno niezauważalna. Będą też gry, które pod względem wydajności lepiej mogą chodzić na AMD. Ja powiem tak - MSI to jest mój chyba czwarty laptop, a miałem też dwa PC i do tej pory ten laptop MSI jest moim najbardziej wydajnym sprzętem. Jestem w pełni zadowolony.

 

Jak coś, to podaję Ci linka do modelu, który zakupiłem, byś dokładnie wiedział, o którym sprzęcie pisałem - http://www.x-kom.pl/p/176259-notebook—laptop-17-3–msi-gx70-destroyer-a10-5750m-8gb-1281000-r9-m290x.html

Dodatkowo do kompletu dokupiłem sobie plecak i razem prezentuje się świetnie - http://www.x-kom.pl/p/206701-plecak-na-notebook-do-17-3-msi-gaming-dragon-backpack.html

 

Nie chcę jakoś szczególnie zachwalać marki MSI, bo nie miałem wcześniej z nią do czynienia, ale póki co jestem po prostu zadowolony. Na koniec chciałbym jeszcze dodać, że po zakupie laptopa MSI masz możliwość rejestracji produktu - podajesz dane sprzętu i datę zakupu na ich stronie i w zamian otrzymujesz wydłużoną o 3 miesiące gwarancję.

 

Ostatnia już rzecz - bardzo przyzwoita zintegrowana karta graficzna jest w tym laptopie MSI - w ciągu ostatniego miesiąca grałem na niej w Gothic, Gothic II - Noc Kruka, ale co najlepsze, radziła sobie też z Gothic 3 i Dead Space.

Adlevamentum

 

Dziękuje ślicznie za odpowiedź najprawdopodobniej wezmę tego MSI GE70 2PE Apache Pro 493XPL

Core i7 4710HQ | LCD: 17.3" FHD | nVidia GTX860M 2GB | RAM: 8GB | HDD: 1TB 

 

:slight_smile:

Witam ponownie. Byłem dziś z zamiarem sprawdznenia ceny lokalnej i trochę zostałem zniechęcony co do tego MSI. w 2 sklepach odradzili mi firmę, gdyż twierdzili iż są dość awaryjne, a serwisem są też podobno duże problemy panowie mówili że wysyłali serwisować a polski serwis MSI nie miał części i trwało to strasznie długo plus no twierdzili iż awaryjność dość duża i bardziej polecali mi tego lenovo y50-70. Więc znów mam pytanie

Jaka alternatywę dla tych modeli?

z tymi parametrami do tych 4000zł

Core i7 4710HQ | LCD: 17.3" FHD | nVidia GTX860M 2GB | RAM: 8GB | HDD: 1TB

Poczytaj w internecie opinie o serwisie MSI. Ja Ci pokazałem, że Lenovo ma tragiczny serwis, w dodatku nie ma go w Polsce. Musisz też pogodzić się z faktem, że każda marka zalicza wpadki. W jednym sklepie Ci powiedzą, że najwięcej napraw serwisowych ma Lenovo, w innym, że jest to MSI, a w jeszcze innym np. Acer. Mi w X-KOM powiedzieli, że Lenovo to tragedia pod względem serwisu i wykonania sprzętu. Sam przeżyłem niezłą przygodę z nimi. Ja bym się nie zrażał do MSI, bo w każdym serwisie może się zdarzyć, że mogą nie mieć części lub coś podobnego.

 

Jeśli nie chcesz MSI i Lenovo, to niewielki masz wybór. Moja inna propozycja:

http://www.x-kom.pl/p/218552-notebook-laptop-15-6-acer-vn7-591g-i5-4210h-8gb-1201000-gtx860m.html - dobra karta, taka sama jak w Lenovo Y50-70, 8GB RAM, dyski SSD 120GB + HDD 1TB, ale słabszy procesor i mniejsza matryca. Ja na Twoim miejscu (pomijając obie główne marki) wziąłbym właśnie tego Acera. Może i ma słabszy procesor, ale nadal jest on dość dobry i myślę, że spokojnie sobie poradzi. Zaletą jest też dysk SSD.

 

Raczej nie dostaniesz nic porównywalnego do MSI w tej cenie. ASUS ROG to już nieco wyższa półka cenowa. Inne marki raczej się nie liczą,

Jest jeszcze http://icomp.pl/produkty.php?sid=laptopy-8927&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=icomp&utm_content=laptopy-8927

Ja na Twoim miejscu wybierałbym jednego spośród

1)MSI - oglądałem w saturnie solidny piece,

2)ACER - widziałem jedną z wersji (z ekranem Full HD), jednak nie konkretnie tą którą zapodał Kolega - cieńszy niż inne, wydawał się jednak bardziej… plastikowy,

3)ASUSna - podobnie jak MSI, wydaje się przyzwoicie zbudowany.

lenovo sporo osób najeżdża, dodatkowo ten ekran… :smiley: