Laptop do gier i multimediów +/-3000zł

Siemka poszukuję laptopa dla studenta. Będę go używał do gier, głównie do fify 17 chociaż czasami pewnie odpalę jakiś nowszy tytuł(Mafia 3, quantum break). Poza laptopem do gier będzie to też multimedialny, czyli jakieś dokumenty,przeglądarka,filmy. Mój budżet to +/- 3000zł. Ogólnie posiadam teraz PC (ten co z podpisu) i chciałbym aby kupiony laptop był na zbliżonym poziomie wydajnościowym. Laptop nie musi posiadać systemu. Ogólnie wydaje mi się, że kupno używanego laptopa, rocznego który posiada jeszcze rok gwarancji to dobry pomysł. Ale może ktoś mi doradzi czy warto, bo w sumie dużo rzeczy używanych kupiłem i problemów nigdy nie miałem. Ale z zakupem akurat laptopa mam pierwszy raz styczność. Interesujące się wydają również laptopy poserwisowe. Wydaje mi się że gtx 960m to max jaki wycisne w tym przedziale cenowym. Używane lenovo y50-70 z i7 4720hq, gtx 960m, 8gb ram to cena około 2800zł. Znalazłem też coś takiego http://www.komputronik.pl/product/323162/wyprzedaz-lenovo-y50-70-59-445867-.html .Co wy na to? Z góry dzięki za pomoc.

Mogę jedynie Ci doradzić żebyś szukał laptopów z procesorami szóstej generacji, będą znacznie wydajniejsze od tych z czwartej bądź piątej oraz uwzględniał zmianę dysku na SSD, jest do idealna opcja dla laptopa, ew. znaleźć jakiegoś który ma to w oryginale. Ten Lenovo nie jest zły, ale mi osobiście bardzo przeszkadzałby ten procesor czwartej generacji, lepiej znaleźć coś na i3, i5 z szóstej, a sam bym dla siebie nie kupiłbym używanego, ale może dlatego że mam złe doświadczenia, jak już szukasz takiego to koniecznie chociaż z roczną gwarancją.

też sugeruję coś szóstej generacji, najlepiej i7 :smiley: i do tego dysk ssd i komputer śmiga, trochę by to wyszło ponad 3 tysie jednak… tak patrzylem na stronie sferisa to tak za 3,5 k już by się coś wybrało - jakieś lenovo :slight_smile: