Laptop do gier i na studia do 3500zł?

jak w tytule, poszukuję laptopa na studia do 3500zł. Mysłałem nad lenovo legion y-520 z i5-7300 i gtx1050ti. Laptop musi wytrzymać przynajmniej trzy lata. Oczywiście ważną sprawą są dla mnie gry, w szczególności fifa i seria Assassyn Creed oraz cs. Skoro laptop ma mi posłużyć do gier jeszcze długi czas, zastanawiałem się nad kupnem 1060 (dołożyłbym trochę) , jednak zobaczyłem na yt filmy w których nawet mx 150 dawał sobię radę z najnowszym assasynem ( najniższe ustawienia i rozdzielczość, koło 30 klatek) a z fifą dawał sobie radę nawet mx 130. Dlatego zastanawiam się czy laptop z gtx1050 ti nie wystarczy mi na trzy lata, a za zaoszczędzone pieniądze kupić ps4 albo poczekać do ps5 albo dołożyc do pc (np. za dwa lata).
Jak myślicie użytkowość takiego laptopa w grach będzie dużo dłuższa z gtx1060 niż z 1050ti?

Twój kierunek nie ma darmowych systemów z Microsoft Imagine Premium (dawniej Microsoft DreamSpark)? Kiedy planujesz kupować?


Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti - jest już w sprzedaży ale lepsze od niego Y730 dopiero się pojawią :wink:

Byłbym ostrożny z polecaniem tego laptopa. Póki co pierwsze recenzje z i7-8350H pokazują mały throttling, zaś nawet z i5-8300H obudowa rozgrzewa się do ponad 50 stopni podczas grania.

Hmm…ale zacznijmy, że za 3500 zł to ledwie starczy na najtańsze modele Lenovo z 1050 Ti. :slight_smile: Lepsze modele tj. Acer czy Dell, już bliżej 4000 zł.
A odpowiadając na to pytanie - tak, spokojnie 1050 Ti Ci wystarczy do gry przez parę najbliższych lat, o ile nie będzie Cie razić gra w Niskich/Najniższych ustawieniach wtedy.

Dzięki za pomoc. Zakup maksymalnie muszę zrobić dzisiaj do wieczora. Jest jeszcze opcja https://allegro.pl/outlet-dell-vostro-7570-i5-16gb-128-1tb-gtx-winpro-i7328207159.html tylko boję się o ten procesor czy i5-7300 nie będzie zasłabe do gier np. za trzy lata (jednak kosztuje prawie 5tys. i wymagam od niego więcej niż od lenovo), te 16 gb ramu i 3 letnia gwarancja jest jednak bardzo kuszącą opcją. Można za tyle samo kupić też della g5 z i5-8300, ale niestety tylko z 8gb ramu (do tego 2x4) i jeszcze z dwuletnią gwarancją. Jest też mało recenzji tego modelu i nw jak z chodzeniem, ale jeśli jest to model bliźniaczy do della 7577, w którym było bardzo dobre, to myślę że będzie ok, natomiast w g5 podobno występują bardzo wysokie temperatury cpu.

Legion Y530 did great in terms of performance. However, there is something causing us to doubt. The unit we have is a review sample, and it’s clear that the low CPU temp is sacrificed for the sake of higher frequency. In other words, this leads to higher performance and lowered reliability. The scenarios are two:

  1. The sample has been modified so that it would perform better than its competitors, and the retail units will be with somewhat lowered performance and lower temps.

  2. Lenovo has figured that the processor will be put to the extreme rarely and for a short period of time, and that’s why they’ve allowed for higher temps with the idea of quicker performance in short tasks.

The first scenario is not quite fair and might cause disappointment. The second one we liked – few are the people who would depend on a laptop for video rendering, and 99.9% of the time its tasks would take seconds.

We intend to purchase a retail unit when Y530 appears on the market and put it to the same tests. Then we will update this part of our review.
http://laptopmedia.com/review/lenovo-legion-y530-review-worthy-successor-to-a-best-selling-laptop/

Ale czytałeś całość ?

Emmm…no tak. I co to zmienia? Tak czy siak jest throttling, tylko pytanie czy Lenovo jest tak durne i na niego pozwala (punkt 2), czy chce zgarnąć jak najlepsze recenzje za egzemplarze testowe, i wyjdzie w praniu, ze jest gorszy (punkt 1). Tak czy siak - lipa.

Do gier lepszą wydajność posiada GTX1050ti
MSI GV62 i5-7300HQ/8GB/1TB+120SSD GTX1050Ti
Matryca FULL HD o dobrym pokryciu kolorów, dobra kultura pracy, cicha praca układu chłodzenia, chłodny, stabilna praca pod obciążeniem, podświetlana klawiatura dla graczy, łatwy dostęp do podzespołów, przyjemne głośniki. Dwa dyski wewnątrz laptopa. Procesor i5HQ 7 generacji wystarczy do gier.

Dokładając do Lenovo pojawia się opcja Acera z systemem
Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/1000+16/Win10 GTX1050Ti FHD
Koszt systemu to 400-500 zł.