Laptop do gier/obróbki zdjęć do 7,1k

Witam.

Tak jak w temacie, zwykła obróbka zdjęć w PS, nie żadne hardkorowe tworzenie grafiki.
Z mojej strony co musi być to na pewno 32gb ramu, najlepiej bez systemu.
Podany budżet jest maksymalny. Dobrze, żeby wykonanie było solidne, ponieważ to zakup na dłuższy czas.
Jeśli chodzi o matryce to nie musi być jakaś szczególna, ponieważ laptop i tak będę podłączał pod monitor.
Interesują mnie tylko oferty z x-kom.

Czyli laptop do gier? Jedyne co z tego wpływa na obróbkę zdjęć to pytanie czy potrzebujesz gniazda microsd w laptopie do zgrywania zdjęć?

Raczej to najmniejszy problem, można dokupić zewnętrzny czytnik kart.
Jeżeli chodzi o wydajność z przyzwoitą matrycą
HP OMEN 15 Ryzen 7-5800H/32GB/512 RTX3070 144Hz

Taniej wersja z RTX3060 130W, matryca z 100% pokryciem kolorów.
ASUS ROG Strix G15 R9-5900HX/32GB/512/W10 RTX3060

Do obróbki zdjęć w PS w zasadzie nie potrzeba dedykowanej karty graficznej. Jeśli laptop ma być trwały to poszedłbym w serie biznesowe: Lenovo Thinkpad (z wyjątkiem najtańszych serii) lub Dell Latitude. X-kom niekoniecznie, bo tam raczej mają sprzęt konsumencki.

Wygoda i przyzwyczajenie :slight_smile: nie musisz nosić, podłączać. Człowiek z natury łatwo się przyzwyczaja do udogodnień.

Ja we wszystkich aparatach mam albo zwykłe SD albo CF :slight_smile: microSD to co najwyżej kompakty i telefony (ew. kamerki sportowe)

Kto jeszcze zgrywa z kart? Nowe aparaty maja wi-fi, a te starsze kabelek.
Wyciągać i wkładać kartę za każdym razem?? To jakieś średniowiecze.

Ja mam w aparacie zwykłe SD ale jako karty używam microsd w adapterze SD :smiley:

Wifi jak masz studio to tak ale jak masz aparat pod ręką to szybciej przełożyć kartę i tada zamiast tworzyć sieć i się podłączać :slight_smile: a jak masz drona czy kamerkę sportową to magiczny trik bo one mają microsd a w aparacie jest microsd wsadzone w adapter więc wszystko działa :smiley:

@Gajwer

Odnośnie ASUS’a, to gdzie można sprawdzić, że to 130W?

Adaptery przy fotografii nie są zalecane bo to dodatkowy punkt styku mogący spowodować potencjalne problemy.

W studio zazwyczaj i tak fotografuje się na kablu, po prostu transfer plików jest zbyt wolny na wifi. Do zgrywania kabel też się całkiem nadaje, całkowicie eliminuje konieczność wyciągania karty ze slotu :slight_smile:
A jak materiału jest sporo no to osobiście nie widzę problemu w podpięciu szybkiego czytnika na USB 3.0 - bo zazwyczaj takie wbudowane są na 2.0 (ja jeszcze nie widziałem szybszego)

zastanawiałes się nad lapkiem Hyperbook NH5? Popatrz, bo serio ma dobre parametry, PS + LR + Premiere Pro na raz pociągnie bez problemu. W budżecie spokojnie się zmieścisz.

Trzy jednocześnie włączone aplikacje to wyłącznie zasługa ramu więc to żadne osiągnięcie akurat :wink: a używasz i tak tylko jednej jednocześnie, chyba Że robisz jakiś encoding/eksport z jednej z nich to i tak zatka Ci cpu całkowicie więc praca na pozostałych i tak będzie utrudniona bez względu na to czy do będzie i9 czy Celeron