Laptop do gier, programowania, użytku osobistego


(Deliverius) #1

Potrzebuję laptopa, który będzie wstanie odpalić nowsze gry na niskich detalach a także można będzie na nim programować. Podajcie swoje propozycje ale żeby laptop był z systemem Windows 7, posiadał procesor Intel i3/i5 i kartę graficzna ATI lub nVidia i 4 GB pamięci DDR3.

Maksymalna kwota 2000 zł.

Moje propozycje:

PS: Znam się co nieco na PC'etach ale laptop to inna sprawa.


(mikber18) #2

A koniecznie musi być to laptop? Jeżeli złożysz sobie PCta to nie tylko wydzie ci to taniej finansowo jak również najprawdopodboniej będziesz miał możliwość złożenia czegoś o wiele lepszego :slight_smile:

pozdrawiam


(Deliverius) #3

Właśnie, że stacjonarnego nie chce.


(mikber18) #4

Okej, weś pod uwagę że laptop w takim budżecie nigdy nie będzie znakomity a co dopiero nie będzie to laptop do gier.

Ze strony technicznej: laptopy niestety z powodów rozmiarowych bardzo łatwo się przegrzewają. Ja osobiście mam laptopa który jest niby stworzony do gier i rzeczywiście dość dobrze sobie radzi biorąc pod uwagę że ma on 4 lata ale faktem jest że często robi się bardzo gorąco pod palcami a wentylatory chodzą na 100% cały czas aby to wszystko ochłodzić.

Z własnego doświadczenia nie polecam. Lepiej zbudować składaka do grania foto edycji i tak dalej a dodatkowo mieć naprzykład netbooka do otworzenia kilku stron w necie bądź napisania dokumentu w dość szybki i prosty sposób.

Pozdrawiam


(system) #5

Chłopak pisze wyraźnie, że stacjonarnego nie chce, więc nie ma co mu go wciskać. DeliVeriuS, za 2000 zł to ciężko będzie kupić coś dobrego, ale jak byłbyś w stanie dołożyć do 3000 zł wzwyż, to już kupisz godny uwagi sprzęt do wszystkiego. No i z tym grzaniem laptopa nie ma co przesadzać. W cenie 3000 - 3500 zł laptopy nie mają aż tak wypasionej grafiki i nie grzeją się nadmiernie. Mam w domu laptopa kupionego 1,5 roku temu z grafiką R 4650, na którym można pograć w wiele niezłych gier i nie ma mowy o jakimś nadmiernym wydzielaniu ciepła. Wszystko chodzi spokojnie i stabilnie


(mikber18) #6

No a mi po 30 minutach palce się elektryzują od ciepła z klawiatury


(Radekzegadlo) #7

Ja polecam ponownie model G570 od Lenovo. Kupiłem go za 2000 zł. Ma procek Intela i3 drugiej generacji, grafikę ATI Mobility Radeon HD 6370 (1GB), chodził ostatnio cały dzień podczas grania w SWAT’a na max detalach i tylko troszke sie zagrzał. No oczywiście wentylatory po ok. 3 godzinach zaczęły pracować wydajniej i przy tym troszkę hałasując ale gdy już się schłodzi to wyłączają sie i jest ok. Ma 3GB RAM, lecz nie sugeruj sie tym bo i tak tego nie wykorzystasz. Oczywiście z systemem Windows 7 :slight_smile: Ja osobiście jestem z niego zadowolony.


(Villy) #8

w 2000 to zdecydowanie przyzwoity packardbell :

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo … arny.bhtml

procek i5 , 3gb ddr3 , radzio hd5470 , osobiście posiadam packardbell tm-80 UK i jestem bardzo zadowolony :slight_smile: