Laptop do gier z Play (MSI GF75/GF63/P63 / Lenovo Legion Y540 / Acer Nitro 5)

(Co kupić) - Wraz z internetem z Play chcę zakupić laptopa do gier (choć grać będę mało), do wyboru mam:

  • MSI GF75 - i5-8300H, 8GB RAM, 256GB SSD, GTX1050Ti 4GB
  • Lenovo Legion Y540 - i5-9300H, 8GB RAM, 256GB SSD, GTX1650
  • Acer Nitro 5 AN515-54 - i5-9300H, 8GB RAM, 512GB SSD, GTX1650
  • MSI GF63 - i5-8300H, 8GB RAM, 256GB SSD. GTX 1050 4GB
  • MSI P63 Modern 8RC-007PL - i7-8565U, 8GB RAM, 256GB SSD, GTX 1050 MAX-Q 4GB.

Który z nich najlepiej wybrać? Najbardziej osobiście jestem nastawiony (i najbardziej mi się podoba) Acer, ale może Lenovo też byłoby dobrym wyborem? Bo rozmiar laptopa, czy 15, czy 17 jest dla mnie bez różnicy.

Nitro!

Lenovo blokuje np. wymianę karty WiFi na inną, tzw. biała lista.
Czyli karta nie ujęta na tej liście nie będzie obsłużona, i masz radosny komunikat o wstrzymaniu uruchamiania BIOS.
Sprawdź przed zakupem czy możesz zmienić np: Wifi na inne. Jeżeli do gier to na karcie standardowej możesz mieć kiepski ping.

Raczej w ogóle nie gram online, tylko offline. I to będą gry max. pokroju najnowsza FIFA, GTA IV/V. Dlatego nie będę się raczej bawił w wymiany kart WiFi itd.
Z tych ww. którego lepiej wziąć?

TYLKO 1650, 150TI wywalasz na start, najlepiej 17.

17.3" ma Lenovo, Acer 15.6". Ogólnie nie robi mi to większej różnicy, bo i tak obecnie jestem przyzwyczajony do 15-tki od ASUSa. Nie ma zbyt problemów z tym Lenovo, gdybym jego zamiast Acera chciał wziąć?

Różnica jest w wygodzie, możesz popytać ludzi, którzy oba znają. Mam lenovo z 2200u i nie narzekam;)

A jeśli chodzi o awaryjność? Słyszałem że słabo z tym u Lenovo, serwis ponoć fatalny, choć kiedyś Acer lepszych opinii nie miał, nie wiem jak teraz…

Działa, w serwisie nie był, awaryjność pewnie …spora: laptop->gry->temperatura-> niższa żywotność, niezależnie od marki. W 17 może być odrobinkę lepiej od 15: więcej miejsca pod maską…

Hej,

Jak dla mnie też zdecydowanie Acer Nitro 5 AN515-54. Awaryjność? Nie zauważyłem, choć korzystam z rozwiązań producenta już od sporo ponad 10 lat. Oczywiście zdarzają się gorsze egzemplarze, tak jak i u innych producentów.

Pozdrawiam,
Dimatheus

2 polubienia

Z podanych Lenovo lub Nitro. Sprawdź czy na pewno jest to opłacalne, czy nie lepiej wybrać sam internet bez laptopa.

W niezłej cenie jest ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/16GB/512
Procesor słabszy od i5H 9 generacji lecz przy tej grafice GTX1650 wystarczy, dodatkowo 16 GB ram w dual więc wydajność będzie przyzwoita. Jeden większy dysk SSD PCie, matryca z odświeżaniem 120hz.

Ja w ogóle nie gram.
Ale standardowa karta w moim Lenovo musiała zostać wymieniona na inną.
Miałem stały problem ze stabilnością Wifi, jak laptop postał (włączony, nie używany) to szybkość połączenia WiFi spadała do 30Mb.
Aby odzyskać szybkość, musiałem się rozłączyć z routerem i ponownie połączyć.
Bo zmianie BIOS na MOD i zmianie karty na inną problem zniknął.
Sam problem był szeroko omawiany na forum “L” jednak zero reakcji ze strony producenta.