Laptop do gier

Witam przymierzam się do zakupu laptopa który będzie przeznaczony do gier, filmów oraz księgowości, ale w 99% do gier. Zastanawiałem się pomiędzy lenovo l340 z i7-9750 h oraz gtx 1650, ale ktoś mi odradził ze względu na pojedyńczy slot RAM co ponoć zmniejsza wydajność, drugą opcją która mi się spodobała jest MSI GL65 9SC-013XPL jak myślicie który z tych laptopów będzie wydajniejszy w takich grach jak rainbow six siege czy league of legends, do bardziej wymagających tytułów mam już komputer lecz na laptopie od czasu do czasu będę testował nowsze gierki. :slight_smile:

Jeśli macie Swoje propozycje proszę o pokazanie :smiley:

Zanim zaczniemy poważne rozważania nad modelem. Jesteś pewny, że laptop to konieczność? Wiesz że za tą cenę to można stacjonarny o lepszej wydajności + laptop do Internetu kupić. (Miło jak podasz jak będzie używany, może znajdziemy sposób).

Z gt 1650 możesz celować w i5, też dają radę ze wszystkimi wymienionymi grami, karta też nie jest oszałamiająca. Umieszczenie kości Ram w single channel faktycznie obniży wydajność, ale kupując laptopa z i7 aż prosi się o dodanie drugiej 8GB kości RAM. W ostateczności za 60-70zł na Allegro dostaniesz używana 4GB i problem zniknie a wydajność wzrośnie. :slight_smile:

Cieszymy się Dami, że starasz się komuś wybrać sprzęt pisząc, że wydałeś 4k na swojego PC i to złom, w związku z czym szukając porady na forum.
Wg mnie jeden z podanych laptopów w porównaniu, wszystkie i5 lub r5, 512 GB SSD i 17" ekran. I5 jest odrobinę mocniejszy od R5.
https://www.x-kom.pl/comparison/492846,510258,519795

Alternatywa z mocniejszą konfiguracją i7/r7 i gtx 1660ti.
https://www.x-kom.pl/comparison/513909,507090,492945

A może warto dołożyć kilka stówek i kupić GTX1660Ti?
Za 4699zł możesz kupić Lenovo Legion Y540:


15.6" FullHD IPS, i7-9750H, 8GB RAM (max 32GB), SSD 256GB i GTX1660Ti 6GB

Prawdziwy potwór gamingowy :slight_smile:

Jaki posiadasz budżet na dany laptop? Z systemem czy bez?
Model który podałeś występuje w konfiguracjach od 3,5k do nawet ponad 5k.

Jeżeli chodzi o gry warto dołożyć go GTX1660ti jest sporo wydajniejszy względem GTX1650.
Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti
Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti

Ewentualnie w przypadku wymaganego systemu
Acer Nitro 5 i5-9300H/8GB/512/Win10 GTX1660Ti IPS

Śmierdzisz gościu pracownikiem komputronika. Od kilku lat ten sklep zszedł mocno na psy. Ceny też bez szału.

Dlatego też wrzucam linki bez jakiegokolwiek odnośnika z systemu poleceń :rofl:
Wybacz kolego, ale ja od zawsze wszystko kupuje w komputroniku i nigdy nie miałem żadnych problemów :slight_smile:

Już wolę wydać trochę więcej i mieć pewność, że wszystko będzie ok, niż kupować w x-komie i użerać się obsługą klienta, lub w morele, gdzie co miesiąc ich dane wyciekają do sieci :wink:

Wybacz, ale indywidualne doświadczenia z danym sklepem nie przekładają się na wszystkich.
Jesteś tu od kilku dni i praktycznie w każdym temacie dajesz linki do komputronika i (jak widać) źle piszesz o innych. Faktycznie to dość podejrzane.

Ja osobiście mam bardzo złe doświadczenia z komputronikiem; użeranie się z reklamacją, uszkodzenie sprzętu przez serwis, a także nieuznanie gwarancji (do dziś mam papiery, które przygotowywałem do sądu), co wcale nie znaczy, że postępują tak z każdym - tobie się udawało.
Ale to wcale nie znaczy, że robią tak zawsze. Ja w każdym razie nic już tam nie kupię i odradzam każdemu.

Co do x-kom - ja akurat mam pozytywne doświadczenia z nimi i bezproblemowe reklamacje załatwiane tam “od ręki”. Co też wcale nie znaczy, że tak jest zawsze…

2 polubienia

Radek, biorę udział w zamówieniach do naszego firmowego serwisu i prócz tego kiedyś kupiłem kilka rzeczy z komputronika bo mamy rabat dla pracowników w ramach współpracy. Zdanie mam dokładnie takie samo, zaczynając od nieterminowych wysyłek zamówień, kończąc na problemach z obsługą reklamacji.

Widzicie to jest tak, że duże sklepy mają dużo klientów a przez to wiele różnych opinii bo wszystkim nie da się jednakowo “zrobić dobrze”. :wink: Ja trzy miesiące temu kupowałem w Komputroniku laptopa przez ich sklep internetowy z odbiorem w sklepie w moim mieście. Nie spotkały mnie żadne przykrości. Realizacja zamówienia trwała 3 dni. Podczas odbioru laptopa w salonie nie chciano mnie wypuścić nim pierwszy raz nie zostanie laptop rozpakowany i uruchomiony przy obsłudze sklepu. Choć ja nie oczekiwałem tego to jednak obsłudze bardzo zależało na tym by sprzęt sprawdzić czy jest sprawny przed dokonaniem zakupu. Zanim otworzono opakowanie laptopa i go uruchomiono pokazano mi wszystkie plomby bym miał pewność, że opakowanie laptopa wcześniej nie było otwierane. Tak więc ja mam dobre wspomnienia z Komputronikiem choć robiłem tam zakupy pierwszy raz. Teraz planuję wkrótce zakup monitora i również prawdopodobnie kupie go właśnie w Komputroniku.

Sidkwa też pewnie jest szpiegiem komputronika :rofl::rofl:

Wchodzę na fora (które umierają śmiercią naturalną), żeby komuś doradzić, to jeszcze się na mnie rzucają, bo nie kupuję w tych sklepach, w których oni by chcieli :joy:

Relax

To dla równowagi napiszę, że trzy tygodnie temu kupowałem w x-kom telefon. Realizacja zamówienia bardzo szybka bo tylko dwa dni. :slight_smile:

Nic tu nie umiera, nie bój boba.

1 polubienie

Spokojnie, nikt się nie rzuca, po prostu to dziwnie wygląda, że od pierwszych postów dajesz sporo linków tylko do tego sklepu. Ale jak widzę też sensownie doradzasz, więc luzik. :slight_smile:

1 polubienie

Bierz MSI albo ASUSa z propozycji kolegi @panicagaming.