Laptop do grafiki komputerowej do 3000zł

Od czego by tu zacząć… Mam peceta z 4GB ramu używanego do grafiki, bo na tę chwilę nic innego nie mam. W Photoshopie pędzle przeskakują. W Rebelle pisze, że mam 200MB wolnego RAMu i też nie jest najlepiej (muszę używać innych programów, które idą normalnie) i darmowy hitfilm express przy importowaniu filmów ważących ponad 800MB tak się zacina, że muszę wyciągać komputer z kabla, a Adobe Premiere śmiga gładko. I z racji, że planuję iść na studia potrzebuję czegoś przenośnego. Więc szukam laptopa z minimum 8GB RAM, rozmiar matrycy bez znaczenia, z systemem lub bez (preferowany z systemem), cichy wentylator, ekran 1920 × 1080 i bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Do 3000zł. Górna granica to 3500. Wiem, że takich tematów są setki, ale proponowane laptopy miały kiepskie odwzorowanie kolorów. Szukam jak najlepszego jak na taką cenę. Laptop byłby głównie używany do Photoshopa, obróbki video. Można dorzucić oglądanie filmów i granie w drobne gry.

bardzo dobre odwzorowanie kolorów.
Nowy w tej cenie, zapomnij.

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/16GB/1TB GTX1050 (N580VD-E4622) - 3599zł - tańszych niezbyt warto przez to że są z 8GB RAM (2x4GB) czyli rozbudowa praktycznie żadna a i do końca gwarancji musisz trzymać wyjęte kości.

Mam ten sam laptop tyle, że z procesorem i5-8generacji 4rdzenie/wątków.
Temperatura rośnie szybko przez co taktowanie szybko leci w dół, a chłodzenie w tym laptopie to tragedia…

  • test innej konfiguracji z matrycą TN

Chyba nie trzymasz go w łóżku na kołdrze?

https://www.karen.pl/product/414191/ASUS_Zenbook_UX410UA_GV067T_Szary_120GB_SSD_12GB.html Pierwszy raz widzę ultrabooka z 12GB RAM za taką cenę

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050
Matryca FULL HD matowa IPS, solidne aluminiowe wykonanie, podświetlana klawiatura, miejsce na dodatkowy dysk SSD m.2, podświetlana klawiatura.

MSI GV62 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050
Matryca TN lecz z dobrym pokryciem kolorów.