Laptop do grania 4000zł

Witam szukam jakiegoś laptopa do gier, raczej wymagających, Wiedźmin 3, Dark Souls 3 itp, wiem że nie mam co liczyć na cuda, mam do wydania ok. 4000zł, w tej cenie mogę chyba liczyć na i5 HQ, 16GB RAM i jakiś dysk SSD, jeśli chodzi o kartę graficzną to w grę wchodzi chyba tylko GTX 960M, dosyć poważnie zastanawiam się nad tym modelem i dorzuceniem do niego dysku SSD i 8GB RAM, czy lepiej znaleźć coś z i7, może DDR4, a może poczekać na 7 generację procesorów? Bo jakoś nie muszę się spieszyć z zakupem. Wolałbym aby laptop nie miał systemu, który mam a cena przez to spada i absolutnie nie chcę nic z Lenovo. Jest jeszcze kilka modeli MSI które mogły by mi dopasować ale słyszałem marne opinie nt ich serwisu jak i jakości wykonania sprzętu, generalnie jestem zwolennikiem Della. Proszę o pomoc, lub jakieś inne modele, które mogły by spełnić warunki.

Ja akurat poleciłbym Lenovo IdeaPad (Y700-17ISK). Mam ten sprzęt i jestem zadowolony. Chociaż rozważ taką opcję, bo alternatyw jest bardzo mało. Zaletą tego modelu jest 17" matryca (według mnie do gier nic mniejszego się nie nadaje), dość wydajny procesor Intel i5 (może udałoby się znaleźć coś z Intel i7), pamięć DDR4, dysk na złączu M.2. Karta oczywiście NVIDIA GeForce 960M z 4 GB VRAM, bo tu masz rację, nie znajdziesz wydajniejszej karty w tym budżecie.

Obecnie nowa seria kart NVIDIA GeForce sprawiła, że mamy problem ze sprzętem dla graczy, gdy chodzi o laptopy. Bo jest albo średni segment w cenie 3000-4000 zł, albo wysoki ok. 6000 zł i więcej. Może czasami da się coś w przedziale 5000-6000 zł znaleźć. Czyli jest dość znaczący przeskok cenowy. Przeważnie jest tak, że jak chcemy kupić coś lepszego, to musimy dołożyć kilkadziesiąt lub kilkaset zł. Chora jest sytuacja, gdy dołożyć musimy kilka tysięcy zł.

Masz do wyboru cztery marki: ASUS, Dell, Lenovo i MSI. Acer mniej się tutaj liczy. Jeśli chodzi o sprzęt dla graczy, to miałem laptopy gamingowe od Lenovo i MSI. Jakość wykonania i serwis znacznie lepiej prezentują się w MSI i wg mnie to najlepsza firma tworząca sprzęt dla graczy - ich laptopy mają sporo ciekawych bajerów (podświetlana klawiatura, sporo złącz, mocne baterie, dobre chłodzenie, bardzo dobry dźwięk). Mimo propozycji z początku mojego posta (to tylko małą sugestia) na Twoim miejscu kierowałbym się właśnie w stronę MSI. Z podanych marek specjalistami od serii gamingowych są: ASUS, MSI, a Dell zdaje się mieć markę Alienware, ale w tej chwili nie orientuję się, jak to u nich wygląda. Jeśli decydować się na coś, to lepiej brać to od ludzi, którzy się na tym znają - mają większe doświadczenie.

Tak czy inaczej na początek musisz odpowiedzieć na jedno, bardzo ważne pytanie - jaka ma być wielkość ekranu? Do gier i ogólnie multimediów nadają się lepiej większe matryce, to oczywiste, ale jeśli zrezygnujesz z tego, to zawsze można brać sprzęt z większym dyskiem, większą ilością pamięci RAM i może z lepszym procesorem. 

Wydajesz się zorientowany w temacie na tyle, by podjąć decyzję samemu. Wiesz, na jaką kartę trafisz, a reszta to kwestia Twoich potrzeb.

Co do czekania na kolejną generację procesorów… Możesz poczekać na nią, ale po premierze zostanie zapowiedziana kolejna generacja lub nowa seria kart graficznych i co, będziesz czekał? Można tak w nieskończoność odkładać. Jeśli są środki pieniężne i potrzeba, to warto kupić to, co oferuje w danej chwili rynek.